Hajlandók lennétek egy ilyen pártra szavazni politikailag inaktívak? (nem szavazók)
Sokaktól hallottam már, hogy azért nem mennek el szavazni, mert nincs komolyan vehető alternatíva. Leírom, hogy én milyen pártra szavaznék és írd le te is, hogy szimpatikus-e neked, vagy sem. Ki is fejtheted, ha akarod, de igennel vagy nemmel is válaszolhatsz. Tényleg azok írjanak, akik nem szavaznak a választásokon!
Gazdaságpolitika:
- többkulcsos adórendszer
- környezetvédelmi adók emelése és bevezetése
- úthasználati díj kamionoknak
- általános bérjárulék csökkentés
- járulékcsökkentés külön a vidéki induló vállalkozásoknak
- vagyonadó nagy értékű ingatlanra és tízmillió forint feletti luxusingóságokra
- fokozatosan csökkenteném az ÁFA mértékét
A munkaerőpiaci problémák megoldása két lábon állna, az egyik az oktatás, a másik pedig a járulékkedvezmények a tartósan munkanélküli, illetve pályakezdő foglalkoztatottak számára. Egy nagy munkaerőközpontot működtetne az állam, amely figyeli a munkaerőpiac mozgását és azt, hogy milyen képzettségű személyekre van szüksége a piacnak.
A tartósan munkanélkülieknek felnőttképzést biztosítana az állam ingyenesen méghozzá úgy, hogy felmérést készítene arról, hogy mik a hiányszakmák, mire van szüksége a piacnak.
A pályakezdők egészen más problémákkal küzdenek, történetesen azzal, hogy nincs szakmai gyakorlatuk. Éppen ezért mint gyakorlatra közvetíteni a munkaerőközpont a pályakezdőket, ami az első évben teljes járulékmentességgel járna, és a következő években fokozatosan nőnének a bérterhek.
A bankadót nem vezetném ki, de az összegből egy külön betétvédelmi alapot hoznék létre, és az összeg 80%-át le lehetne írni, amennyiben vállalati/kisvállalkozói hitelezésre fordítja a bank, 20% megmaradna.
Az uniós pénzeket a vidéki infrastruktúra fejlesztésére, tehát úthálózatok és közösségi közlekedés létrehozására, csatornázásra, nethálózat fejlesztésre és villanyáram hálózat fejlesztésre költeném, Budapest egyáltalán nem kapna EU-s fejlesztési forrásokat, és a közép-magyarországi régió pedig maximum a teljes fejlesztési források 3-5%-át.
Létrehoznék ezekből a pénzekből egy úgynevezett inkubátorházat induló cégek részére, amelyek minimális önerővel, pusztán csak üzleti terv alapján tudnának pályázni ezekre a forrásokra. Főként informatikai és K+F/innováció lennének a támogatott tevékenységek.
A vidékfejlesztés két pillérrel rendelkezne, az egyik a szociális földbérleti rendszer a másik pedig a Kocsma-templom-kisbolt program. Az elsőt nem kell részletezni, a második magyarázatra szorul.
Vidéken fodrászatokra, kisboltok nyitására,helyi piac nyitásra, helyi kisvállalkozások indítására juttatnék forrásokat, szintén pályázat alapján. Akik pályáznak, azoknak kötelező lenne részt venni egy fél éves, vagy egy éves üzleti képzésen.
Vidéken lennének lokális munkaerő központok, amelyek egyrészt szakmai tanácsokkal látnák el az újonnan alakult alakult helyi vállalkozásokat, másrészt pedig koordinálnák a képzéseket aszerint, hogy a környező nagyvárosok vállalkozásainak milyen képzettségű munkaerőre lenne szükségük. Ingyenes buszjáratokat indítanék a kistelepülésekről a környező nagyvárosokba az ingázó munkaerőnek.
Szociális program
Az állam visszavenné a szociális segélyek kifizetését az önkormányzatoktól, visszavezetné a már megszüntetett segélyeket. Szociális bérlakásrendszert vezetnék be, amely arra szolgálna, hogy a jelenleg hajlék nélkülieknek szállást biztosítson, amely egyébként a munkaerőpiaci elhelyezkedést is segítené, hiszen a státuszuk már nem hajléktalan lenne. Számukra is ingyenes képzést biztosítanék, és a lakásért pedig csak az elhelyezkedést követően kellene bérleti díjat fizetni. Ez részben kiváltaná a túlzsúfolt és drága hajléktalanszállókat.
Oktatás:
Fokozatosan növelném az oktatás GDP arányos támogatottságát, és a felsőoktatásban K+F központokat hoznék létre. Erről most ennyit tudok írni, mert őszintén szólva annyira nem értek a témához. :D
Korrupció:
- kötelező nyílt kampányszámla és pártszámla, amelyet közzé kell tenni a párt hivatalos honlapján
- egyik párt sem fogadhat el tízmillió forintnál nagyobb összeget egy magánszemélytől, egy vállalkozástól, vagy egy érdekcsoporttól, hogy megszűnjön a lekötelezettségek rendszere.
- minden évben vagyonosodási vizsgálatot végezne a NAV, aminek a részleteit és eredményeit közzé kell, hogy tegye az interneten
- csak az a párt vehetne részt az országgyűlési választásokon, amelynek van szakmai programja szociálpolitikai, gazdaságpolitikai, oktatás és egészségpolitikai téren, tehát ezt kötelező lenne kivitelezni
ezek a jelenlegi baloldali pártok marhaságai keverve a saját világképeddel a "gazdaságról"
ezzel az egy résszel tudok egyetérteni "őszintén szólva annyira nem értek a témához. :D "
Fontos még:
Az EU-s pénzeket, amiket az unió lakossági energetikai fejlesztésre használna kibővíteném állami pénzzel, és ténylegesen lakossági energetikai fejlesztésekre költeném. A kivitelezésre és a lakások fejlesztésére is pályázni kellene, és a kivitelezőknek kötelező lenne tartósan munkanélkülit, vagy pályakezdőt foglalkoztatniuk.
"ezek a jelenlegi baloldali pártok marhaságai keverve a saját világképeddel a "gazdaságról" "
Akkor fejtsd ki a véleményedet kérlek, mert látom, hogy te eléggé otthon vagy a témában!
mondjuk csak egy okot hozz fel a többkulcs mellett!
ez nem egy pozitív dolog, ez egy eszköz
célokhoz
"mondjuk csak egy okot hozz fel a többkulcs mellett!"
Minden fejlett meg normális országban többkulcsos rendszer van. Az egykulcsos adó csak mégjobban szétválasztja anyagilag a gazdagokat és a szegényeket, eltűnik a középréteg. Gazdaság szempontjából is rosszabb az egykulcsos adó, rengeteg pénz kiesik a gazdaságból.
Elolvastam, de túl sok újdonságot nem tartalmaz a programod. Nagyrészt most is így mennek a dolgok, pár esetet leszámítva. Nincs többkulcsos adórendszer és nem csökken az áfa. A többi most is így működik nagyjából.
Mellesleg én annyit tennék hozzá, hogy szerintem szükség lenne egy totálisan független munkáskamarára, osztrák minta alapján. Minden munkavállaló fizetne 1-2% kamarai hozzájárulást és így biztosítható lenne a teljes függetlenség. Aztán ha valakinek valami gondja van, akkor oda lehetne fordulni és azok segítenének, akár jogi úton is.
A korrupciót viszont nem lehet szerintem demokratikus eszközökkel felszámolni. Mindenki benne van. Gyakorlatilag a politikában csak úgy lehetsz valaki, ha te is csalsz és tudnak valamivel zsarolni... különben mész a darálóba.
"mondjuk csak egy okot hozz fel a többkulcs mellett!"
Többet is tudok. Az egykulcsos adórendszer növeli a jövedelmi egyenlőtlenségeket, amely nagyon káros a gazdaság számára. Nem növeli, sőt csökkenti a fogyasztást, ugyanakkor a megtakarítások mértékét gyarapítja. Azért történik így, mert minél nagyobb jövedelemmel rendelkezik valaki, a jövedelmének annál kisebb hányadát költi fogyasztásra, és annál nagyobbat megtakarításra. Ennek két következménye lesz az egyik az, hogy kialakul egy kereslethiányos gazdaság, amely a hazai piacra termelő/szolgáltató vállalkozások számára nagyon káros, másrészt pedig az a pénz, ami hiányzik a fogyasztásból, a megtakarításokban fog helyet találni magának. Ennek következtében destabilizálódnak a pénzügyi piacok, mivel jelentősen megnő a pénzügyi termékek (részvények, kötvények, opciós ügyletek, spekuláció) mértéke. A társadalmi egyenlőtlenségek növekednek, és a középosztály jövedelmi pozíciója csökken az egykulcsos szja miatt. Miért?
Ennek több oka van. Az állami fejlesztési források nyilvánvalóan csökkennek, az átmenetileg lecsúszó rétegeknek kevesebb segítség jut, tehát megnő a hajléktalanság és a szegénység, és ráadásul a kevesebb fogyasztás azt eredményezi, hogy a gazdaság keresleti oldala redukálódik, így kevesebbet kell termelni, szolgáltatni és ezáltal kevesebb munkaerőre is lesz szükség.
Lehet azt mondani a szociális segélyek mértékének csökkenésére, hogy az állam ne tartson el ingyenélőket, ugyanakkor ha valaki egyszer lecsúszik, onnan gyakorlatilag nincs visszaút, soha többé nem fog adózni. Ha az állam átmenetileg ezt megakadályozza, akkor nagyobb a valószínűsége annak, hogy hasznos tagja lesz a társadalomnak az, akit megfogott a szociális háló.
Természetesen a bérek is csökkenni fognak az alacsonyabb kereslet miatt, vagy nem növekednek még az infláció mértékével sem, így azon társadalmi rétegek reáljövedelme csökken, amelyek belföldön fogyasztanak. Látható, hogy ez nem egy egyszeri keresletcsökkenést jelent, hanem egy lefelé tartó spirált.
Visszatérve a pénzügyi piacokra, természetesen ezek a pénzek valamilyen formában hitelként eljutnak az alsóbb társadalmi rétegekhez. Hogyan? Az Egyesült Államokban nagyon nagyok a társadalmi különbségek. Meg kell nézni a 2007-2008-as válságot, ott az történt, hogy az adósok hiteleinek a pénzáramait csomagolták be értékpapírokba, úgynevezett eszközfedezett értékpapírokba. A problémát az jelentette, hogy a rendszer extenzív és nem intenzív növekedett a ingatlanpiacokon, tehát rossz adósoknak is adtak hitelt. Így a végén a teljes szisztéma bedőlt az értéktelen papírok miatt. Ebből az a tanulság, hogy az állam nem növelheti a jövedelmi különbségeket. Ez történik egy fejlett piacgazdasággal rendelkező országgal a jövedelmi különbségek növekedése miatt. Ez nem az egykulcsos adóra példa, hanem a társadalmi különbségek növekedésére, amely bekövetkezik az egykulcsos adó miatt.
Mi történik Magyarországgal?
A keresletre vonatkozó tézisek itt is megállják a helyüket, nem véletlenül van ilyen alacsony infláció Magyarországon. Az infláció függ a pénzmennyiségtől, tehát a javak keresletétől, mivel Magyarország egy súlyosan kereslethiányos ország, az infláció éppen ezért alacsony. Alapvető gazdasági tézis, hogy a forgalomban lévő pénzmennyiség csökkenése csökkenti az inflációt. A különbség az USA-hoz képest itt annyi, hogy ami az Egyesült Államokban hitelként meg tudott jelenni, az itthonról külföldre vándorol, mert a megtakarítások csekély mértéke invesztálódik hazai vállalkozásokba, leginkább kínai, amerikai, orosz és nyugat-európai cégek részvényeit és kötvényeit vásárolják a hazai megtakarítók, mert a magyar piacokon nincsen nincsen olyan széleskörű választék, mint a nemzetközi piacokon, és Magyarország nem a befektetések paradicsoma, elég csehül állunk. Tehát ez a pénz gyakorlatilag külföldön köt ki, a magyar gazdaságot nem gyarapítja. Magyarul majdnem pontosan 500 milliárdot engedtünk ki külföldre az egykulcsos adóval.
Mindemellett azok jövedelme, akik kb. bruttó kétszázezer forint alatt keresnek, veszítettek a jövedelmükből. Ez a magyar társadalom 70%-a. Nézd meg a munkaügyi statisztikákat! Vajon miért nincsenek piaci munkahelyek? Többek között azért, mert nincs kereslet, tehát kisebb a piaci munkaerő igény. 2010 óta kb. 50 000-el nőtt a piaci munkahelyek száma, tehát évente alig tízezerrel. Ezért van szükség több, mint kétszázezer közmunkásra.
Végigolvastam, de gyakorlatilag leírtad azt, ami most is van. A vagyonadó nem tetszik - nem érint ugyan, de igazságtalannak tartom. Aki megvette az adott ingatlant, ingóságot, az akkor többször leadózott utána, minek még több bőrt lehúzni róla? Aki meg nem vette, hanem mondjuk örökölte, az lehet hogy pont ezért veszíti el az örökségét.
Járulékkedvezmények most is vannak.
Ingyenes képzések is, elvileg megfelelő szakmákra.
Az eus források jó része vidékfejlesztésre irányul.
Inkubátorházat most is találsz, ha keresel.
Munkaügyi központok is vannak.
Az ingyenes buszjárat jó ötlet, bár nagy cégek amúgy is szoktak indítani ilyet.
Szociális bérlakások is vannak, az már más kérdés, hogy a legtöbbet az önkormányzatok eltapsolták.
Az oktatás támogatásával egyetértek, nagyon ránk is férne.
A korrupció résszel nem. Én el szoktam olvasni a programokat, legutóbb nettó 80 oldal semmi volt leírva majdnem mindegyik pártnál. Egyébként egyre kevésbé hiszem, hogy a korrupció megszüntethető, évezredek óta küzdünk vele..
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!