Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szavaznátok egy ilyen pártra?...

Szavaznátok egy ilyen pártra? (33828. kérdés)

Figyelt kérdés

A párt alapvetően republikánus nézeteket vallana, lényegében a gazdagok megadóztatását, abortusz ellenességet, és fegyvertartást tartogatna.


Először is, én ezeket a különféle néven futó szociális juttatásokat egybevonnám, és megtoldanám annyi forinttal, amennyi kitesz olyan 100 ezer forint körüli összeget nettóban. Ez lenne a "feltételes nélküli alapjövedelem", melynek feltétele lenne, hogy az adott személy rendelkezzen legalább szakmunkás bizonyítvánnyal/érettségivel. Így szerintem ki lehetne szűrni a népesség azon tagjait, akik még az általános iskolát sem tudták befejezni. Akik még tanulnak (általános iskola/középiskola/egyetem), azok kapnának havi 20-25 ezer, akik pedig munkanélküliek, és nincs végzettségük, kapnának olyan 50 ezer forint körüli összeget. Ha kivonnánk a forrásokat a stadionépítésekből, kisvasutakból, liget projektekből, szerintem még másra is maradna pénz.


Úthálózat korszerűsítése először a kulcsfontosságú területeken (ipari központok > megyeszékhelyek > nagyobb városok, esetleg még beleférnének a kisebb városok). A falukba nem terveznék aszfaltos utat, egyrészt rengeteg falu van, másrészt az ott lakók többsége idősebb lakos, akiknek nincs túl sok személyautójuk, talán csak mezőgazdasági gépeik, azoknak jó egy normálisan megcsinált földút.


Gazdaságilag én még jobban ráfeküdnék a nyelv, illetve a számítástechnika oktatásra, hiszen manapság szinte alap dolog, hogy az ember 2 nyelvet beszél, illetve tudja használni az Office csomagokat. Több iskolában elavult gépek vannak, ezeket cserélném, illetve támogatnám a manapság hasznos nyelvek (angol, francia, orosz, esetleg kínai/japán) oktatását.


Egészségügy. Rengeteg pénz megy el a TB-re, de a nagy részét zsebre teszik. Én arra fordítanám, hogy a nagyobb kórházakban emelném a ágyak számát, illetve valamennyivel a pályakezdő eü. dolgozók, és picit többel a régebb óta ott dolgozók bérét. Mondjuk a kezdő orvosokét olyan 70-80, az ápoló/asszisztensek bérét 50-60 ezer nettóval. Nem európai bérezés, de nincs is olyan gazdasági helyzetben az ország, hogy európai béreket adjunk az embereknek.



Közbiztonság: Csökkenteni a fizikai szakmai vizsgán a feladatokat, illetve kevésbé szigorúbbnak lenni, viszont növelni az elméleti anyagot. Eléggé lenézik a rendőröket, mert sokak szerint "hülyék". Illetve új szolgálati fegyvereket is kapnának, és Tazereket, amik sokkoló pisztolyként funkcionálnak. Utóbbit a tipikus kisstílű tolvajok/örjöngő részegek/drogosok ellen, előbbit pedig nagyobb bűnesetek, pl éles fegyveres rablás, gyilkosság, esetében.


Szabad fegyvervásárlás. Minden 18. életévét betöltött magyar állampolgár, aki büntetlen előéletű, és nincsen semmilyen pszichológiai betegsége (skizofrénia), és nem alkoholista/drogfüggő, valamint rendezett körülmények között él, vásárolhatna lőfegyvert. Persze nem gépkarabélyokra kell gondolni, hanem egyszerűbb kézi lőfegyverekre, mint pl Glock 17, és vadászfegyverekre, mint a Remington 750 pl. Olcsóbb lenne az engedély, illetve a fegyver árak is.


Munkahely teremtés: Szerintem egy országnak abból kell megpróbálnia megélni, amiből a lehető legtöbb van neki: termőföld, munkaerő. Támogatnám a mezőgazdaságot, illetve hogy több K+F cég jöjjön az országba, valamint a hazai szoftverfejlesztőket, hogy maradjanak itthon, és alapítsanak céget.



2016. júl. 26. 17:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%
Nem szavaznék egy ilyen pártra. Majd a többiek elmondják miért.
2016. júl. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
4%
Egész jó, meggondolnám.
2016. júl. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
13%

"Több iskolában elavult gépek vannak, ezeket cserélném"


ugyan minek? nem megy rajta tán az office?

2016. júl. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Hacsak ebbe tudtál belekötni, gratulálok :D


Egyébként azért, mert a régi gépek hajlamosak tönkremenni, Blue death munka közben, crashel a Windows 10 esetleg az Intel Pentium/Core 2 gépeken, rossz a táp, stb . Hosszabb távon megéri őket cserélni.

2016. júl. 26. 18:06
 5/17 anonim ***** válasza:
94%
Fenntarthatatlan lenne mindaz, amit elképzelsz.
2016. júl. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 partizana ***** válasza:

"A falukba nem terveznék aszfaltos utat, egyrészt rengeteg falu van, másrészt az ott lakók többsége idősebb lakos, akiknek nincs túl sok személyautójuk, talán csak mezőgazdasági gépeik, azoknak jó egy normálisan megcsinált földút. "


Lehet, hogy feléd így van, nyugati országrészekben vannak gazdagabb és fiatalosabb faluk. Sőt most divat a falu.


"akik pedig munkanélküliek, és nincs végzettségük, kapnának olyan 50 ezer forint körüli összeget"


Egyébként ezt mire fel?


"Csökkenteni a fizikai szakmai vizsgán a feladatokat"


Miért lenne ez jó?



A többi nekem tetszik nagyjából, bár a fegyveres dolgot még át kell gondolni.


A nyelveknél pedig a felsoroltakon kívül még párat hozzácsapnék. pl.: olasz, német, spanyol.

2016. júl. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Igen, de a fiatalosabb falvakban nem az idősek vannak többségben, hanem a még dolgozó 30-40 éves korosztály, gyerekekkel. Itt meg katasztrófa a demográfia.


A fizikai követelményeket meg azért kellene csökkenteni, mert itthon a magasság is mérvadó


Fegyver pedig a nyugati országokban is van

2016. júl. 26. 18:50
 8/17 anonim ***** válasza:
33%

"megtoldanám annyi forinttal, amennyi kitesz olyan 100 ezer forint körüli összeget nettóban. Ez lenne a "feltételes nélküli alapjövedelem""


Aha, és szerinted akkor ki menne el dolgozni? Meg mégis miből fedeznéd ezt?


"A falukba nem terveznék aszfaltos utat, egyrészt rengeteg falu van, másrészt az ott lakók többsége idősebb lakos, akiknek nincs túl sok személyautójuk, talán csak mezőgazdasági gépeik, azoknak jó egy normálisan megcsinált földút."


Aha, meg a ****, azt. Én évekig jártam egy nagyon rossz minőségű aszfaltúton, amit nemrég végre megcsináltak. De innen is látszik, hogy fogalmad sincs a dolgokról. Mert vidéken csak idős parasztok élnek. Hát kösz ezt a nagy általánosítást.


"Eléggé lenézik a rendőröket, mert sokak szerint "hülyék"."


Gratulálok, marha jó program. Sztereotípiákra épül.


"és nem alkoholista/drogfüggő, valamint rendezett körülmények között él, vásárolhatna lőfegyvert."


Te ugye tudod, hogy semmilyen állami nyilvántartás sincs az alkoholistákról? Még pontos meghatározás sincs rá. Meg mi az, hogy rendezett körülmények között él? Mi számít annak?


"Olcsóbb lenne az engedély, illetve a fegyver árak is."


És mitől lenne olcsóbb a fegyver ára? Állami támogatással vehetik majd, vagy mi?


Ennyi sületlenséget összehordani...

2016. júl. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
Én ilyen fasiszta pártra SOHA!!Csak olyanra szavaznék,aki az egyén szabadságában hisz,mert az élet még a szabadság az ugyanaz!Mindenkinek joga van azt tenni magával amit akar,MÁSNAK SEMMI KÖZE HOZZÁ!!Éljenek a szabadgondolkodók!
2016. júl. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 partizana ***** válasza:
A kilences nem tudja mit jelent a fasizmus, nézzétek el neki ezt az idegbetegre való kifakadást.
2016. júl. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!