Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szólnátok egy ilyen...

Mit szólnátok egy ilyen multi-mentes, önellátó Magyarországhoz?

Figyelt kérdés

-TESCO, LIDL, Aldi, Spar helyett különféle ABC, Közért, ÁFÉSZ és Konzum boltok lennének


-McDonald's és egyéb külföldi gyorséttermek helyett City Grill lenne


-Media Markt, Saturn és ilyesmik helyett Keravill és Vasedény lenne


-Az emberek Tisza cipőben és Hódiköt felsőben járnának, kezükön Pécsi kesztyű lenne, Skála estélyi ruhában mennének ünnepségekre


-"Neumann" márkájú magyar okostelefont nyomkodnának, az utcán Csepel márkájú teherautók és személyautók közlekednének


-A boltokban minden termék magyar lenne, banánt és déligyümölcsöket is magunknak termelnénk geotermikus energiával működő üvegházakban


-Ásnánk egy Balaton-méretű sós tavat is, ebben tengeri halakat, algát és herkentyűket termelnénk


-Külföldi árukat kereskedelmi mennyiségben tilos lenne behozni az országba


-Önellátó szórakoztatóiparunk is lenne, itt a mozikban nem a Szellemirtók menne, hanem a magyar koppintása, a Lélekharcosok, Pokémon helyett Zsebmanók menne a gyerekeknek.


Mit szólnátok hozzá, ha ilyen lenne az ország?



2016. júl. 22. 16:29
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
84%
Nekem csak annyi kérdésem lenne, hogy ezekre honnan szereznéd be a több tízezer milliárd forintot?
2016. júl. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
85%
Egyébként a tengerásásról nekem az ugrott be, mikor anno Ceausescu be akarta vezetni a tengert Bukarestbe.
2016. júl. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
81%

ma 18:13

Vasárnapi önkéntes munka alkalmával csinálná meg a lakosság ingyen :)

2016. júl. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
85%
Na de,ez egy keresztény ország,a vasárnap a családra,misére,pihenésre való.Amúgy,biztos vagyok benne,hogy tömött sorokban érkeznének az önkéntesek...
2016. júl. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
51%
Ezt a kérdést még hanyszor fogod feltenni? Hetente 2x, nem unod még?
2016. júl. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%

Ezt az egész nagy hülyeséget konkrétan Nicolae Ceausescu próbálta megvalósítani Romániában. Fejébe vette, hogy az ország teljesen önellátó lesz, így minden egyes terméknek Romániában kellett készülnie.

Mi lett a következménye?

- a legalapvetőbb élelmiszerek hiányoztak a bolt polcairól

- az emberek iszonyatos nyomorban éltek

- hatalmas éhezés volt

- megszokott és állandó dolog volt az áramkimaradás, áramingadozás

- egyre növekedett az amúgy is magas munkanélküliség

- az emberek fűteni sem tudtak semmivel se télen

- egy átlag család asztalára heti 1 vaj és 5 tojás jutott


Nem hogy Románia, de még Kína vagy az USA sem lenne képes önellátónak lenni, mert egyrészt túl nagy a lakosság, másrészt az önellátósdi már a középkorban sem működött. Se nyersanyag se pénz se terület nincs hozzá.

Mellesleg nehogy azt hidd, hogy Izlandon tömegével termelnek banánt. Ráadásul Izland nagyobb, mint Magyarország, és csak 320.000-ren lakják.

Az iparosodás, ipari forradalom óta nincs a Földön olyan ország, ami ténylegesen, 100%-osan önellátó lenne.


Benzint hol fogsz "termelni"? Honnan akasztasz le az amúgy is kicsi Magyarországról még egy Balaton nagyságú területet?

Az önellátás még Kínának sem menne, pedig ott aztán gyártanak mindent.

2016. júl. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
77%

"-Önellátó szórakoztatóiparunk is lenne, itt a mozikban nem a Szellemirtók menne, hanem a magyar koppintása, a Lélekharcosok, Pokémon helyett Zsebmanók menne a gyerekeknek."


:-D Én csodálom magamat, amiért idáig kibírtam kidőlés nélkül.

2016. júl. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
85%

Vagy akár építhetnénk minden faluba egy stadiont és összeköthetnénk őket kisvasutakkal.

De ez csak egy ötlet, lehet, hogy nem fog nektek tetszeni.

2016. júl. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
35%

"itt a mozikban nem a Szellemirtók menne"


Szerintem kicsit le vagy maradva.

2016. júl. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem meg költözzünk mind sárkunyhókba, de nem ám ilyen átlagosakba, hanem piros-fehér-zöldre festjük majd az oldalfalakat, hogy jó életünk legyen!!!
2016. júl. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!