Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szólnátok egy ilyen...

Mit szólnátok egy ilyen multi-mentes, önellátó Magyarországhoz?

Figyelt kérdés

-TESCO, LIDL, Aldi, Spar helyett különféle ABC, Közért, ÁFÉSZ és Konzum boltok lennének


-McDonald's és egyéb külföldi gyorséttermek helyett City Grill lenne


-Media Markt, Saturn és ilyesmik helyett Keravill és Vasedény lenne


-Az emberek Tisza cipőben és Hódiköt felsőben járnának, kezükön Pécsi kesztyű lenne, Skála estélyi ruhában mennének ünnepségekre


-"Neumann" márkájú magyar okostelefont nyomkodnának, az utcán Csepel márkájú teherautók és személyautók közlekednének


-A boltokban minden termék magyar lenne, banánt és déligyümölcsöket is magunknak termelnénk geotermikus energiával működő üvegházakban


-Ásnánk egy Balaton-méretű sós tavat is, ebben tengeri halakat, algát és herkentyűket termelnénk


-Külföldi árukat kereskedelmi mennyiségben tilos lenne behozni az országba


-Önellátó szórakoztatóiparunk is lenne, itt a mozikban nem a Szellemirtók menne, hanem a magyar koppintása, a Lélekharcosok, Pokémon helyett Zsebmanók menne a gyerekeknek.


Mit szólnátok hozzá, ha ilyen lenne az ország?



2016. júl. 22. 16:29
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
94%
Wartburg és pálinka lesz, ugye?
2016. júl. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
84%
Barátkozok a témával, mivel az unió felbomlása után tényleg ez vár ránk.
2016. júl. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
15%
jó ötlet lenne meg is lehetne simán valósítani
2016. júl. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
91%

Hűha...

Azt ugye tudjuk, hogy Magyarországon nincs meg minden nyersanyag? Kíváncsi lennék, hogy a telefonokat, elektronikai berendezéseket és járműveket miből gyártanák. Gondolom most valaki be fogja vágni a Csepel Műveket és a dunaújvárosi vasgyárat. Csak épp vasérc nincs Magyarországon.

Másodrészt szerintem a megfelelő szellemi tőke sincs meg hozzá.

Az már csak hab a tortán, hogy mekkora környezeti kárt okozna egy ekkorra mesterséges tó létrehozása.

Ill. abszolút nem értem, hogy miért jó, ha valaki elszigetelődik. Most is lehet vásárolni ábécében, most is van Vasedény, sőt, még Tisza cipőt is lehet venni. Előtted a lehetőség, ne kényszerítsd rá az akaratodat másra.

2016. júl. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
86%
Nem kéne herbált szívni.
2016. júl. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
88%

Húúú, és gyapotot, meg gumipitypangot is termelnénk?


Kisgyerek vótam még, de naccerű vót, emlékszek!


És lenne Orbán Viktor Nehézipari Műszaki Egyetem is?


Má alig várom!

2016. júl. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

Rákosi terve, hogy gyapotot, narancsot meg mindent itthon termeljünk működött volna, ha akkoriban ismerték volna a geotermikus energia kihasználását.


Izlandon például termesztenek banánt üvegházakban. Nálunk ugyan kicsit nehezebb elérni a geotermikus energiát, nem bugyognak mindenfele gejzírek, de itt is megoldható pl. Hajdúszoboszlón.


Azt sem kétlem, hogy egy komplett trópusi esőerdőt fenn lehetne tartani egy hőforrás felett, üvegbúrába zárva. Lenne ott kakaófa, majom, papagáj, jaguár stb.

2016. júl. 22. 16:58
 8/33 anonim ***** válasza:
94%
Hát,én azt szólom,hogy hasonló volt már egyszer és nem működött.Azt hiszem,most még kevésbé működne.De azért ez az "ássunk magunknak egy tengert" projekt odab...sz.
2016. júl. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
95%
Amúgy,nem gondoltál még arra,hogy fantasztikus regényeket kellene írnod.Akár sikered is lehetne velük.
2016. júl. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
20%
az tény hogy az Eu haldoklik úgy hogy ki kell valamit találni de sürgősen ! már a Tecskó is tervezi hogy ki vonul .... szerintem újra keleti blokk lesz ahogy elnézem Orbi orosz török barát politikáját
2016. júl. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!