Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondják a FIDESZ-re,...

Miért mondják a FIDESZ-re, hogy tönkretették az egészségügyet és az oktatást?

Figyelt kérdés
azok szerint akik ezt állítják, (ezen logika alapján) ő szerintük az egészségügyünk ill. az oktatásunk jó volt a FIDESZ előtt? Tehát 2010 körül? :D

2016. júl. 21. 12:38
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
10-es, miért mi volt jobb 2010 előtt? mit tett tönkre a FIDESZ? engem komolyan érdekelne
2016. júl. 21. 13:16
 12/33 anonim ***** válasza:
75%

Én 2005-2009-ig rengeteget jártam kórházakba betegségem miatt, és hihetetlenül színvonal alatt volt a rendszer:

-azért tartott ennyi ideig, mert volt ahova 2 évre rá kaptam időpontot

-hiányos felszerelések

-volt hogy rosszul voltam, indokoltnak tartották volna a megfigyelést, de nem tudtak befektetni hely hiány miatt

-akkoriban az orvosok panaszkodtak a sok munka és alul fizetés miatt

-kegyetlen nagy különbségek voltak egyes kórházak között, volt bpi kórház, ami 10x felszereltebb volt mint a vidéki és 5x akkora kapacitása volt, még így is hogy vidékről is oda utaztak az emberek..


mostanában már csak kontroll vizsgálatokra megyek vissza, én azt látom, hogy nem sok minden változott azóta, a plusz amit változásként látok:

-rengeteg magyar orvos elment, mert beleunt a tűrhetetlen helyzetbe

-rengeteg ukrán, román (sőt még török is) orvos jött, és mostanában úgy tűnök velük vannak tele a kórházak, amúgy a többi teljesen változatlan

2016. júl. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
73%

Az EÜ romokban van már közel 15-20 éve, egyik kormánynak sem érdeke érdemben belenyúlni, mert hatalmas fába vágnák a fejszéjüket, becslések szerint közel 2000 milliárd forint hiányszik csak az EÜ-ből, ahhoz hogy teljesen jól működjön. Ennél sokkal de sokkal egyszerűbb, ha az aktuális kormány mindig tereli róla a szót, az ellenzék meg mindig felhozza, mint az aktuális kormány legfőbb hibáját!

Ezt csak az nem látja, aki túl fiatal még hozzá, vagy soha életében nem látott kórházat belülről.

2016. júl. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:
értem, kösz a választ Géza! de régebben volt vizitdíj ugye? azt miért nem hagyták meg? akkor lenne legalább pár milliárd, és a hálapénz helyett azt fieztnénk, vagy az hülyeség?
2016. júl. 21. 13:30
 15/33 anonim ***** válasza:

@11

Ajánlom figyelmedbe az 5-ös válaszomat.Én nem írtam,hogy ők tették tönkre.Csak hagyták tovább romlani.Szerintem Te pont úgy nem vagy kompetens ebben a kérdésben,mint én.Ismétlem: Az ápolók meg az orvosok dolgoznak az egészségügyben.Ők eléggé kompetensek.Na most ha Ők tüntetnek,nyilván nem azért csinálják,mert a Gizi néninek 1 hónappal későbbre tudnak csak időpontot adni.Azt már megszokták.Nyilván nekik olyasmivel van problémájuk,amire Neked meg nekem nincs rálátásunk.De az emberek kiállnak az egészségügyi dolgozók mellett,mert tudják-mivel köztudott dolog-,hogy azért nekik alapból nem fenékig tejfel az életük.Pedig nem 8 általánosuk van meg nem szakmunkás képzőbe jártak.Lehet,hogy van bennük némi alázat is a munkájuk iránt.Emberség?Létezik még ez a fogalom?Együttérzés?Vagy mindenki kussoljon és örüljön,hogy megalázzák?

2016. júl. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:

A vizitdíj rendszert népszavazáson leszavazták az emberek.

Én sem láttam volna megoldásnak. Gondolj bele, megbetegedtem iszonyú sokat jártam orvoshoz, emellett nehézkesen tudtam csak végezni a munkámat, rengeteget kellett utaznom más városokba orvoshoz, hogy legalább picit színvonalasabb helyet találjak, nem elég hogy kegyetlen sok pénz kiesett, nagyon sok pénzt fizetnem kellett utazásra stb, de még vizit díjat is fizessek?


Emellett vannak emberek, akik annyi TB-t sem fizetnek, hogy az fedezni tudja az alap háziorvosi ellátásukat, pedig közülük nagyon sokan képesek lennének fizetni, csak feketén kapják a fizetésük jelentős részét.


Az egész rendszert kéne úgy ahogy van jelentősen megváltoztatni. Például kezdhetnénk az orvosok terheinek a csökkentését, rengeteg helyen nem orvos hiány van, hanem nővér hiány, és olyan feladatokat is orvosok látnak el, amiket nővéreknek kéne, csakhogy a nővérek alul vannak fizetve és belőlük van igazi hiány nem az orvosokból, nézd meg statisztikák alapján 1000 főre annyi orvos jut mint nyugaton.

Emellett amin változtatni lehetne még ez a kontroll vizsgálat rendszer, nekem évente 8x kell orvoshoz mennem teljesen feleslegesen, csak azért hogy újra meg újra kiírják ugyan azt a gyógyszert, amit már 16 éve szedek és életem végig szedni fogom. A háziorvosnál sorba álló emberek 70%-a gyógyszert kiíratni megy, a szakorvosoknál sorban álló emberek közel fele éves gyógyszer javaslatért, és nem pedig azért mert valami új tünetük kijött, vagy új betegek.

2016. júl. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:
15-ös, hát nem tudom mennyire lehetnek emberségesek, sok helyen olvasni, hogy az orvosok többsége és az ápolók egy része mennyire nem emberséges, hogy várják a hálapénzt a szegényektől is. akkor azt miért várják el? nem most volt nekik béremelésük? már olyat is olvastam hogy egyszülés is elég sok pénz. nem is merünk mi sem gyereket vállalni, majd 30-35 éves korunk között. ha tuti lesz az anyagi helyzet :-)
2016. júl. 21. 13:41
 18/33 A kérdező kommentje:
16-os, és vizsgálat nélkül kiírják újra a gyógyszert amit korábban kaptál?
2016. júl. 21. 13:44
 19/33 anonim ***** válasza:

Az amit az MSZP annó próbált csinálni, az csak egy tüneti kezelés lett volna, egyrészt az az alkalmankénti 300ft semmire nem lett volna elég (ennél többet meg aligha kérhettek volna, mert van akinek ezt is nehéz volt kifizetni), másrészt meg az egész rendszer működésében hiába hiányzik hatalmas nagy mennyiségű pénz, nem a pénz hiánya adja a rendszer selejtes működését, még ennyi pénzből is lehetne sokkal hatékonyabb rendszer. Alapvető elvbeli és teljes rendszert érintő jelentős változások nélkül aligha lehetne helyre hozni az egészségügyet. Ebbe viszont nagyon fél minden kormány belekezdeni, nem is csoda, ha megpróbálják, a belebukás esélye hatalmas, és ha egy EÜ reformba belebukik egy kormány, az egyenlő a kormány bukásával, sokkal könnyebb terelni róla a szót minden kormányzás alatt!


MSZP alatt is rossz volt, Fidesz alatt is rossz, mindkettő kormány hagyja romlani a helyzetet, mindkettőre igaz, hogy csak ellenzékből volt nagy a szája, a lényegi különbség az, hogy most jutottunk el a lefelé ívelő pályán egy oylan állapotba, amikor átléptünk vele egy kritikus szintet. Ettől függetlenül az előző kormányok sem törték magukat, hogy bármit is javítsanak a helyzeten, ők is ugyan úgy féltek a bukástól!

2016. júl. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:

"15-ös, hát nem tudom mennyire lehetnek emberségesek, sok helyen olvasni, hogy az orvosok többsége és az ápolók egy része mennyire nem emberséges"


Ez így van.De az már a körülmények következménye.A háziorvosaim(volt,aktuális) meg a fogorvosom mind halál nyugodtak.Ha bemegyek a kórházba,ott találkozok idegbeteg,stresszes orvosokkal meg ápolókkal.

2016. júl. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!