Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gondolja mindenki, hogy...

Miért gondolja mindenki, hogy bármin is változtathat azzal, hogy rajzolgat egy papírdarabra ("szavaz")?

Figyelt kérdés

2016. júl. 17. 18:49
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

2010-ben 1 hatalmas f6szt rajzoltam a szavazólapra, és azóta is ők vannak kormányon...

Tehát működik...

2016. júl. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%
Önmagában nem sokat ér, viszont ha meg tudsz győzni elég sok embert hogy ugyanarra szavazzon mint te akkor eldöntheted a végeredményt.
2016. júl. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
97%
Igazából Önmagunkban dől el minden,hogy merre tartunk.Egyénenként.
2016. júl. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

Mindenki gondol valamit (mondjuk erről a témáról). Amit gondol, vagy van köze a valósághoz, vagy nincs. Ha van, azt tapasztalja, hogy a dolgok úgy valósulnak meg, ahogy gondolta. Ha nincs köze a valósághoz (ábrándozik, az ismereteket nem tartja fontosnak, stb.), akkor ha volna bátorsága, látná, hogy a dolgok mindig mások, mint amit ő gondol.


Egy szavazat nagyon nagyon ritka esetben befolyásolja az eseményeket. Csakhogy sok szavazat van, és ezek befolyásolják. Ha ez nem így lenne, ma még mindig szocializmus lenne. Ha ez nem így lenne, az ember fölösleges volna e világon. Kétségtelen, van sok fölösleges ember. Nem mások tartják annak, hanem önmaga cselekszik eképpen.

2016. júl. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Magáról a szavazás értelmetlenségéről van szó, nem "egy szavazatról"...


Ezek szerint igazán kétségbeejtő a helyzet.

2016. júl. 17. 19:27
 6/10 anonim ***** válasza:
Úgy érted nem változott semmit az ország az MSZP-kormányhoz képest? Ha igen, akkor mégis változtat az országon egy szavazás végeredménye :)
2016. júl. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A parlamenti szavazás nem is azért van, hogy gyökeres változtatásokat érj el. Megválasztasz egy kormányt, azt is csak közvetlenül, és ennyi, nem kell túlmisztifikálni. Ha gyökeres változtatást akar egy társadalom, akkor forradalmat csinál, nem szavazgat, de ahhoz tényleg magas szintű elégedetlenség kell, hogy sikeres legyen. Nemcsak olyan, hogy otthon morgolódok a híradó előtt, hanem olyan, hogy már nincs mit veszíteni, kimegyek az utcára és lesz ami lesz. Szavazással ezt nem lehet elérni, akármilyen többséget kap egy párt, és akármilyen radikális változást ígérnek a kampányban, mert vannak bizonyos korlátok a politikában.
2016. júl. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
És mi veszíteni valója van még a mai embernek?
2016. júl. 17. 21:40
 9/10 anonim ***** válasza:

Hogy érted a kérdést?

Azt gondolod, hogy a szavazás gyakorlatilag óriási kamu, és így-is úgy is egy bizonyos párt nyer? Ez azért nagy valószínűséggel nem igaz. Bár a Fidesz imád úgy variálni a választókerületek méretével, hogy előnyre tegyen szert, de direkt csalásra talán nem vállalkoznak.


Úgy érted, hogy akárki nyer, ugyanaz történik? Ez leginkább az elmúlt évek "két párt rendszerére" volt igaz. Mivel az MSZP kiesett a ringből, a Fidesz népszerűsége is fokozatosan csökken, így hatalmi vákum keletkezik. Megjelennek az új, feltörekvő pártok. Akik remélhetőleg meg tudnak erősödni és változást tudnak hozni. Ehhez szavazni kell rájuk! Ha elég szavazatot kapnak, ezek az új pártok bekerülnek a parlamentbe, ahol beleszólnak a törvényhozásba!


Azért gondolom azt, hogy a "papírra rajzolgatás" változtat, mert ez a törvény! Sárba nem tiporhatja senki. Tudod miért nincs változás? Mert az emberek nagy része olyan pesszimista mint te! Épp ezért el sem megy szavazni, vagy megszokásból szavaz. Ha az emberek komolyan vennék a demokráciát, sorra alakulnának az új pártok, mozgalmak! És ezeknek a támogatottsága messze lekörözné a többszörösen lejáratott régi politikusokét.

2016. júl. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

A demokrácia feltételezi, hogy minden ember maximálisan informált, becsületes, jót akaró és a nemzete érdekeit nézi.


Mondhatni, a demokrácia azt feltételezi, hogy minden-egyes-ember tökéletes. Pont mint a "kereslet-kínálat" elmélete.

2016. júl. 18. 11:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!