Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek, kurucon...

Mi a véleményetek, kurucon már a Sztaki szótárt is szidják?

Figyelt kérdés

[link]


"És szeretném javasolni azoknak, akik a Jobbikot be akarják tiltani és el akarják lehetetleníteni, hogy energiájukat fordítsák inkább az ilyen ALJAS szótárprogramok moderálására vagy betiltására!"


Aljas szótárprogram?

Ez értelmes kifejezés?


2010. ápr. 15. 23:33
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
0%
Mi értelme idézgetni egy kimondottan debileknek szóló portálról?
2010. ápr. 15. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Szerintem az egyik legjobb szótár a neten.

Igaz, csomó baromság van benne, de ha beírsz egy szót, akkor szinte mindig ismeri és kiadja a jelentését.


A legtöbb netes szótárban jóval kevesebb szó van, és gyors is. Most pl. a vendégfaszt melyik szótárban találnád meg?

Amúgy létezik ilyen szó, megnéztem neten, tehát jogos, hogy benne van a progiban.


OFF: Szerinted melyik jobb szótár a neten, mint a Sztaki?

2010. ápr. 15. 23:56
 13/24 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem is sokszor szánalmas amit a kuruc.info csinál, de én attól még nem mondanám debil oldalnak. Szoktam olvasni, de mindig elolvasom máshol is az adott hírt. Általában igazat írnak, a stílussal, mint mondtam, nem teljesen értek egyet de ehhez joguk van. Azt nem tudom hogy a Jobbiknak jót, vagy roszat tesznek-e. Mármint nyilván jót is, meg rosszat is, de hogy a mérleg merre billen az jó kérdés.
2010. ápr. 15. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Kérdező, mint írtam, EGY KEZDŐNEK ELÉG A SZTAKI, de aki jobban akar tudni idegen nyelven, esetleg használná, annak nem. És most nem a szavak a lényeg. Az ember idegen nyelven kommunikálva nem szótárkönyv, és nem is kell annak lennie. Vannak olyan kifejezések, amik nem szavak szintjén léteznek, és azokat nem adja ki olyan jó arányban a sztaki, márpedig azok nagyon fontosak minden nyelvben.
2010. ápr. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

És aki nem kezdő, annak milyen szótárt lenne érdemes használnia?

Neten nincs fent jó?


Csak ilyen drága Oxford kétnyelvű és egynyelvű értelmező?

2010. ápr. 16. 00:08
 16/24 anonim ***** válasza:

Hát, én nem olvasom a kurucinfot, viszont nagyon jól tudok angolul. Anyu viszont most tanul, és ő is a sztakit használja.

Szerintem épp az ellenkezője igaz. Kezdőknek nem szabadna használni, hanem olyanoknak, akik konyítanak valamicskét az angolhoz. Beírsz egy szót, kiad rá 10 variációt, és tudnod kell, hogy abba a konkrét mondatba melyik illik.

2010. ápr. 16. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
egy szótárprogram hogy lehet liberális kór terjezstőjke? lehet benne keresni? azt a szót nézed meg amit akarsz? nem vágom
2010. ápr. 16. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Kérdező te nem vagy nagyon képben. Lehet, hogy nem jutott el az agyadig a lényeg, mivel az megrekedt a szélsőségesezésnél. Arról van szó, hogy ha egy gyerek használja a szótárat (elég sokan), nem kéne ilyen szavakat beletenni.
2010. ápr. 16. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Kezdőnek pont azért elég, mert szájbarágós, aki már rákapott a nyelvtanulásra, az nem szótáraz, hanem másképp tanul. A szótár sose volt elég. A sztaki ahhoz elég, hogy eligazodj turistaként valahol, vagy ha hirtelen nem jut eszedbe valami, egyébként megtévesztő.
2010. ápr. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
0%
Tipikusan kurucos, hogy megszólják, hogy a "büdös zsidót" viszont nem ismeri. De egyszer benne volt az, hogy "f*sz", akkor rögtön "jaj, ezttícsákbe, neagárdát!"
2010. ápr. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!