Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyire erős szocialista...

Mennyire erős szocialista irány várható a következő években, évtizedekben Magyarországon? Mi lehet a minta?

Figyelt kérdés

Úgy tapasztalom Magyarországon igen nagy a szocialista gazdaságpolitika támogatottsága, még a Kádár-rendszert is sokan visszasírják. Az emberek az államtól várják el, hogy gondoskodjon róluk. Ezt felismerve a hazai jobboldal is sok szempontból a szocializmus felé tart (a kormány célja a teljes foglalkoztatottság állami munkahelyteremtéssel, közmunkaprogramokkal, multiellenesség, különadók, bizonyos szektorokban: energiaszektorban, bankszektorban állami felvásárlások, állami szerep növelése). A Fidesz mellett a Jobbik is támogatja ezt az irányt.

Más szempontból viszont a jobboldali kormányunk teljesen szembemegy a szocializmussal (pl. egykulcsos adó bevezetése, állami földek privatizálása a nagytőkéseknek, iparban a vállalkozók, külföldi multik teljes kiszolgálása a munkások érdekképviselete helyett), de ezeknek az intézkedéseknek nagy a társadalmi elutasítottsága, a többség ellenzi az ilyen politikát.



2016. júl. 11. 11:19
 1/7 anonim ***** válasza:
6%
A kommunizmust kell bevezetni!
2016. júl. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
Semennyire.Kicsit a dolgok mögé kellene látni.Csak annyit mondok,hogy a "közmunkás" nem egy szakma.Az oktatás szétverése nem mondható éppen szociális intézkedésnek.A nagy multiellenesség meg nem létezik.A kormány és a multik között nincs harc.Megállapodás van.'Fizess nekem többet,kedves multi!Cserébe jól megnyírbálom a melós jogait.Kiszolgáltatottabbá teszem.'
2016. júl. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

'A kommunizmust kell bevezetni!'


És hogyan, mikor állítólag soha nem is valósították meg ???

2016. júl. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az oktatási rendszerben, egészségügyben, nyugdíjrendszerben is még gyakorlatilag szocializmus van. Az állam ugyan néhol teret engedett a magántőkének, privát szereplőknek, de gyakorlatilag még mindig az állam dominál, ragaszkodik a közoktatás, egyetemek feletti kontrollhoz, hogy mindenki számára elérhetők legyenek (igaz, a közgazdász, bölcsész képzések ingyenes hozzáférhetőségét jelentősen csökkentette), ragaszkodik az egészségpénztárak, nyugdíjpénztárak, kórházak állami tulajdonához is, elutasítja ezek privatizálást. Ugyan elfogadja, megtűri a privát szereplők, öngondoskodás megjelenését is, de ezeket nem vagy alig támogatja az állam (lásd pl. magánkórházak, privát, maszek orvosi ellátás, önkéntes magánnyugdíjpénztárak).
2016. júl. 11. 11:51
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

" ragaszkodik a közoktatás, egyetemek feletti kontrollhoz, hogy mindenki számára elérhetők legyenek (igaz, a közgazdász, bölcsész képzések ingyenes hozzáférhetőségét jelentősen csökkentette"


Ez egy szép kis ellentmondás.Pont azért ragaszkodik a kontrollhoz,hogy ne legyen mindenki számára elérhető.Erre most mondhatnám,hogy persze,érthető,mert mire jó egy bölcsész...De ha a közgazdászokkal is ezt teszi,akkor csak az jut eszembe,hogy megpróbálja korlátozni a nem úri-nem a maga fajta tehetős,hozzá hűséges,tőle függő- réteg jogát az ország gazdaságának(közgazdászok) és morális(bölcsészek) helyzetének megismeréséhez.

2016. júl. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem egyelőre nem várható szocialista fordulat, de 2022 után már úgy képzelem el, hogy nagyfokú állami beavatkozások jönnek. A mélyszegénység, a nyugdíjak, és a társadalmi olló nyílása ellen szerintem be fogják vezetni az alapjövedelemnek valamilyen -akár még koncepcióként sem létező- fajtáját. Nagy kérdés, hogy lesz -e valamilyen gazdasági válság, illetve mekkora növekedésre számíthatunk, és hogy milyen fokú lesz a társadalom elöregedése, illetve hányan leszünk még itthon (és hányan vándorolnak ki). Az is jó kérdés, az EU-ban várható -e egy szocialista irány?
2016. júl. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Semmilyen "szocialista irány" nem várható - legalábbis józan ésszel nem - most hagyjuk a szónokok okoskodásait! A tőkés restauráció megtörtént, ezek után szocialista politika már csak olyan terrorszervezettől várható, mint a Sendero Luminoso, a Cseka, vagy a Lenin fiúk. Mivel ilyesmi nincs, A MINTA Mexikó --, vagy Hebron, Gázai övezet, Banglades, India (lásd: tusnádfürdői beszéd), a kapitalista Orosz Föderáció és a többi "fejlett demokrácia" LEHET.


Hogy a nép mit szeretne, az semmit sem számít. Az számít, amit a polgár (a tőkés osztály) akar. Ez a polgári demokrácia lényege.


Szocializmus, nem hozható vissza békés úton. Csak vörösterror útján.

2016. júl. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!