Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek erről? Nem...

Mi a véleményetek erről? Nem arról volt szó, hogy nem paktál le senkivel az LMP? Akik rájuk szavaztak, mit gondoltok?

Figyelt kérdés
[link]
2010. ápr. 14. 14:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Na itt az LMP!

Szerinted hová tartozik, még ha ma tagadja is!



A „Tiszta kéz” és „Tiszta múlt” csak üres frázis, gyakorlatilag az elmúlt 65 év bűnei köszönnek vissza az SZDSZ utódpártjánál.


Tovább a Magyar Népköztársaság nyomdokain


Bizony, bizony. Schiffer András, az LMP alapítója és szervezője nem titkolja, hogy dédunokája Szakasits Árpádnak, a Magyar Népköztársaság Elnöki Tanácsának első elnökének.


Szakasits mindig is a kommunistákkal való jó viszony megőrzésére törekedett. Államminiszteri pozíciót töltött be 1945. november 15-étől 1947. szeptember 4-éig és szeptember 24-étől 1948. augusztus 5-éig, mellette 1948. február 26-ától augusztus 5-éig iparügyi miniszter is. 1948 júniusában a szociáldemokrata és kommunista pártok összeolvadásából alakult Magyar Dolgozók Pártja elnökévé választották.

Szakasits ÁrpádSzakasits Árpád


Az elhíresült kékcédulás választás előtt Tildy Zoltán volt kisgazda politikust, köztársasági elnököt lemondatták. Az elcsalt választások után Szakasits lesz a köztársasági elnök (1948. augusztus 3-ától), majd a ránk erőltetett alkotmánynak megfelelően – folytatólagosan – 1949. augusztus 23-ától a Magyar Népköztársaság Elnöki Tanácsának elnöke 1950. májusig.


Egy, a Népszavában megjelent interjúban feltett kérdésre, mely szerint hatott-e a politikai identitására dédapja munkássága, Schiffer András a következőt válaszolta:


– Nyilvánvalóan hatott, másfelől bennem hamar szertefoszlottak azok az illúziók, amelyeket az eggyel felettem lévő korosztály egy része táplált a pártállami szervezetekkel szemben. Ma már megmosolyogtató naivitásnak tartom, hogy '90-'92 között próbáltuk elmagyarázni a szocialista vezetőknek, hogyha már esélyegyenlőtlenségről beszélünk, akkor ez '89-ben kezdődik, amikor egyes szervezetek és személyek a diktatúrából öröklött előnyöket tőkévé konvertálták.


Ideológiájában is hűnek bizonyul a jogfolytonosságunk megszakításában komoly szerepet játszó Szakasitshoz, ő is hű republikánus, elkötelezett híve a „haladásnak” és a liberalizmusnak. Persze, hogy mindez hova vezetett, már láttuk '45-ben, hogy hova vezet az LMP, csak sejtjük.


Apró Antalné és Schifferné Szakasits Klára közös múltja


A dédapát már kiveséztük, és hamar rábukkantunk egy érdekességre a nagyszülőkről is. 2007-ben a Magyar Nemzet utánajárt annak, hogy Gyurcsány Ferenc az őszödi beszéd napvilágra kerülése után, saját maga tisztára mosása helyett, miért az antiszemita megjegyzések miatt aggódik legjobban a külföldi lapoknak adott interjúkban.


A cikk szerint Apró Antalné (Gyurcsányné Dobrev Klára nagymamája) két gyermekével, Schifferné Szakasits Klára pedig három fiával együtt bujdosott a Zsindely-villában. Zsindelyné Tüdős Klára debreceni református patrícius családban született. Második férje, Zsindely Ferenc miniszterelnökségi államtitkár, majd kereskedelmi és közlekedésügyi miniszter révén széleskörű társadalmi kapcsolatokkal rendelkezett. A vészkorszak idején az Istenhegyi úti villájának egy részét berendezte az üldözötteknek. Szakasits Klárának és fiainak később újabb menedéket szerzett, az elmenekült Darányi Kálmán volt miniszterelnök házában, ahol anya- és csecsemőotthont rendezett be a Betshesda református kórház ápolónőivel, diakonisszáival.


El tudjuk hát képzelni, hogy mindezen tények ellenére Schiffer valódi ellenszenvet érezne Gyurcsány Ferenc és bájosan mosolygó örök fiatal felesége, Dobrev Klára ellen (így az MSZP ellen)? Az évtizedekkel ezelőtt összefonódott szálakkal együtt hogyan lehet azt gondolni, hogy más lesz a politika, ha Schiffer is bársonyszékhez jut?


Ifjú Szocialisták élén


Schiffer 1990-ben egy alulról szerveződő, független baloldali Ifjúsági mozgalom életre hívását kezdeményezte. 1992-ig az Ifjú Szocialisták Ügyvivője volt, ekkor kilépett a szervezetből. Alább ugyancsak a Népszava-interjújából idézünk:


– Jó néhány társammal azon törtük a fejünket '90-ben, miképp lehetséges egy olyan alternatív, kicsit radikális ifjúsági mozgalmat csinálni, amely vállaltan baloldali. A csapda az volt, hogy úgy szerettünk volna egy alternatív baloldali mozgalmat csinálni, hogy nem kértünk a pártállam utódszervezeteiből. Élt bennünk egy naiv illúzió, miszerint az akkori MSZP kapcsolatrendszerét át lehet súlypontozni a régi nómenklatúráról alternatív mozgalmakra - például úgy, ahogy az Kelet-Németországban történt.


Bakács Tibor védelmében


Schiffer ügyvédi munkásságához tartozik, hogy ő védte Bakács Tibort a Gój Motorosok elleni perben. Bakács Tibort egy rádióadásban feltett kérdése miatt börtönbüntetésre ítélték.


– Na mi van, gój motorosok, na mi van, fasiszták? Nem ismeritek a történelmet? – tette fel a kérdést jó pár hónapja, és per lett belőle. Információnk a Bors Online bulvár oldalról származnak.


A sikertelen békíttető tárgyalásokat követően a motorosok feljelentették a kritikust, a bíróság elsőfokú ítélete pedig kimondta a becsületsértést. Ezután már egyből mosakodni, magyarázkodni kezdett az esztétának beállított „celeb”:


– Először is a két mondatrészt külön, vesszővel elválasztva használtam. A rádióban erre a hosszabb szünet utal. Másrészt milyen ország az, ahol nem kérdezhet az ember? Végigviszem ezt az ügyet, harcolok az igazamért. Pedig nincs, aki kiálljon mellettem. (Úgy látszik egy valaki azért mégiscsak akadt...hát persze, hogy Schiffer...)


A műsorvezetőt első fokon el is ítélte a bíróság. Bakács választhatott: vagy fizet 150 ezer forint pénzbírságot, vagy börtönbe vonul 150 napra. Az újságíró a jogerős ítélet előtt hangoztatta, hogy utóbbit teszi, ha bűnösnek találják. Erre nem került sor, Bakács csak megrovásban részesült.


A végére egy mosolyra nem igazán okot adó vicc:

Minek a rövidítése az LMP?

Lehet Magyarország Palesztina.

A kérdőjel azonban sajnos hiányzik a mondat végéről…

2010. ápr. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%

az lmp nem paktált le senkivel. mszp lép vissza mert tart a fidesz 2/3. az lmp külön kérte, hogy ezt ne tegye az mszp, mert akkor szövetségesként tüntetik fel őket.


egy nem lmp-s.

2010. ápr. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%

A cikkben is benne van: "Az LMP nem alkuszik."


De idéznék más cikkekből is:


"Továbbra is kiáll amellett az LMP, hogy egyetlen jelöltjét sem lépteti vissza a második fordulóra."


"Schiffer András megerősítette, hogy állva maradt jelöltjeik nem lépnek vissza más párt javára az országgyűlési választások második fordulójában. Állítása szerint a sajtóból értesültek az MSZP-s jelöltek visszalépéséről, és semmiféle megbeszélést nem folytattak ilyen témában sem a szocialistákkal, sem más párttal."


"párt szerint nincs ráhatásuk arra, hogy az MSZP mit csinál a jelöltjeivel, de a szocialista párt semmiféle ellentételezésre nem számíthat a visszalépések miatt."


Elég világosan fogalmaznak. Mit nem lehet ezen érteni?

2010. ápr. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
17%
2 nap telt el 11-e óta, ezek máris elkezdtek összesimulni. Még a látszatra se adnak. Jó az szdsz még kicsit igen, de ha ilyen ütemben haladnak, akkor 1 hét mulva már megint egymás karjaiban lesz Mo. talán minden idők két leggusztustalanabb pártja.
2010. ápr. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
azért ugye ti sem gondoljátok komolyan, hogy csak úgy az mszp visszaléptet jelölteket. Biztos van vmi a háttérben. ennyire naívak nem lehettek!
2010. ápr. 14. 14:58
 6/11 anonim ***** válasza:
én az lmp-t nem tartom egy komoly pártnak
2010. ápr. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Na valaki most világosítson fel. Ha visszalép egy MSZPs miért biztos hogy a rá szavazók az LMPre fognak azután?

Tehát honnan jön hogy az LMP javára léptet vissza?

2010. ápr. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

az lmp nem is paktált le senkivel...nem ők kérték az mszpseket, h lépjenek vissza, sőt, ki is gúnyolták őket a hirtelen pálfordulásért, ha nézted tegnap a híradót


az mszp most igyekszik nyalni az lmpnek, mert senki másnak nem tud, valakire viszont szüksége van...a fidesznek nincs szüksége senkire, a jobbikkal meg sosem fog szimpatizálni, marad az lmp...csak megszívták, mert őket sem izgatja, h mit csinálnak :D


egy jobbikos

2010. ápr. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Kedves kérdező.

Melyik fele nem érthető annak a mondatnak, hogy "Az LMP nem alkuszik. " illetve "A [z MSZP-s] képviselőjelöltek a sajtótájékoztatón azt mondták: saját döntésük volt, hogy visszalépnek."?


Az MSZP egyzserűen be van sz ar va, mert ha a fidesznek meglesz a 2/3-ja, a akkor a fidesz fel tudja függeszteni a többi párt képviselőinek mentelmi jogát.

2010. ápr. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

15:35


Itt egy kis adalék az LMP vezér gárdájának múltjából.


A mai napon a Magyar Hírlap honlapján megjelent egy írás Körvonalazódik az LMP igazi arca is címmel. A cikk megdöbbentő és érdekes információkat tartalmaz az újonnan - látszólag a semmiből - felbukkant párt jelenlegi tagjairól. Az alábbi információk birtokában már magabiztosan kijelenthetjük, nem valószínű, hogy a Lehet Más a Politika annyira másmilyen lenne sőt, nehezen elképzelhető, hogy sikerül távol maradnia az általa oly’ erőteljesen elutasítottnak mondott politikai hadszíntér piszkosabb oldalától - ilyen tag-gárdával legalábbis nehezen.


A Magyar Hírlap információi szerint Schiffer András alapító és listavezető 1989-ben tagja volt a Gyurcsány Ferenc által vezetett rövid életű Új Nemzedék Mozgalomnak, 1990-ben egyik alapítója és 1992-ig ügyvivője volt az Ifjú Szocialisták mozgalmának, s csak ezek után lett a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) munkatársa - melyet már eddig is tudtunk. A napilap körbeszimatolta Schiffer András családfáját is, ahol szintén izgalmas dolgokra bukkanhatunk: Édesapja Schiffer Péter szociológus, bankszakember, a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) Hivatalának volt főigazgató-helyettese. Nagybátyja Schiffer János 1994-2006 közötti MSZP-s főpolgármester-helyettes. Dédapja pedig nem más, mint Szakasits Árpád, aki újságíró, politikus, köztársasági elnök, és a Magyar Népköztársaság Elnöki Tanácsának első elnöke volt.

Rauschenberger Péter csodaszép nevével az LMP listájának 5. helyét foglalja el, s Schiffer Andrással együtt, a Védegylet munkatársa, 1994-től 10 éven át pedig a hajdan volt nagykanizsai SZDSZ tagja volt.


Az LMP kampányfőnöke Karácsony Gergely. Róla azt érdemes tudni, hogy korábban a szabad demokrata Horn Gábor kampánystábjában dolgozott.


Az LMP kampányarcai sem mindennapi társaság. Itt megtalálható Spitzer Gyöngyi Soma, Para-Kovács Imre, vagy Hajós András. Az újság emlékeztet arra, hogy ezekkel a személyekkel nem máshol találkozhattunk már, mint a "Budapestnek Demszky kell" nevű kampányban.


Érdemes ide sorolni azt az esetet is, amikor a - mostmár csak a múltban leledző – SZDSZ vizsgálatot indított Kóka János ellen, mert – mint azt közleményükben írták - a frakcióvezető az ajánlószelvények gyűjtésével és a párt rendezvényeinek támogatásával segítette a Lehet Más a Politika kampányát. A párt közleményéből az is kiderült, "Balogh Erika és Kátai Gábor (az SZDSZ frakciójának munkatársai) voltak az összekötők az LMP és Kóka között".

2010. ápr. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!