Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha van, akkor mi a bajod az...

Ha van, akkor mi a bajod az MDF-fel?

Figyelt kérdés

igaz nem múltam 18, de ezt most kérlek mellőzzézet!

a kérdésem valójában nem annak szól akinek nincs baja e párttal, hanem ahhoz szól, akinek van... ez nem provokálás, csak meg szeretném tudni mit nem csinálnak jól, mert mondom még van mit tanulnom... értelmes emberektől várom a választ!

(egyébként Bokrossal mi a bajod) (ha van akkor írj!)


2010. ápr. 14. 10:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Bokrossal a legtöbbeknek az a baja, hogy nem értik. Túl okos, túl sokat tud, a közember meg még feleannyit se, így fel sem fogja, hogy miért és hogyan lenne jó az, amit ő akar. Másik probléma - viszont ez már minden "megszorítás" általános problémája is egyben, nem csak Bokrosé -, hogy a megszorításokat mindig a legszegényebbek szenvedik meg a legjobban, és sajna ők is vannak legtöbben.


Az MDF pedig egyszerűen kifulladt. Alapvetően nem mondott hülyeségeket, lévén ők is józan észt, racionalitást, megfontoltságot, stb. hirdettek és ez mind jó is, csak 1.) ezt nem tudták megfelelően kommunikálni, 2.) a rendszerváltás óta ott vannak a Parlamentben, de az eredményeik legalább is kérdésesek, 3.) elszürkültek, kifakultak.

2010. ápr. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Bokros az egyetlen ütőkártya mert állítólag nagyon jó közgazdász. persze ez semmit nem ér ha nem a jó oldalon van. Ha csak ő lenne a párt még el is gondolkoznék rajta. Dávid Ibolya viszont egy vicc, szerintem ő a legnegatívabb alak ott. Tudom hogy kilépett, de ez már nem fogja megmenteni a pártot ami mögötte állt nemtommeddig. Azért nevetséges mert nagyon durván arra megy rá hogy azt mond amit hallani akarnak az emberek. Most pl ez a legutóbbi hirtelen bevallása a prátnak hogy ők is liberálisok :D szörnyű. Meg állandóan csak arról beszél hogy a többi párt állandóan csak arról beszél hogy a többi párt milyen hülye.
2010. ápr. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Mdf régen O.V. szövetségese volt érdekből.

És D.I. igazságügyi miniszterként amikor megkérdezték mi a véleménye arról, hogy a fradi ultrák "Indul a vonat Auschwitz-ba!"

kiabálták erre a válasza az volt, hogy "Nem ért a focihoz"

Igazságügyi miniszterként, ügyvédként igazán kellene, hogy legyen véleménye.

MDF és a Bokros összegyezhetetlen!


Saját párt szabályzatával szemben lett jelöltje Bokros az MDF-nek. Volt Ő Mszp pártag,és miniszter és a nagyon erős megszorítások híve. Akkor ellenzékben lévő MDF erősen támadta Bokrost és a kormányt!

Bokros Lajos egy "zseni" makacs közgazdász aki megállapítja ha többet vesz kevesebb lesz a hiány, tipikus közgazdász aki mindent fizetőssé tenne oktatást, egészségügyet megadóztatná nyugdíjasokat stb...

Ha az SZDSZ fedezi fel magának Bokrost az sokkal elfogadhatóbb lett volna.

A fidesz ledarálni nem tudta a MDF-et, de most saját magától elfogyott!

2010. ápr. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Bokrossal a legtöbbeknek az a baja, hogy nem értik. Túl okos, túl sokat tud, a közember meg még feleannyit se, így fel sem fogja, hogy miért és hogyan lenne jó az, amit ő akar.


Én nem mondanám!


Egy egyszerű neoliberális felfogású közgáz, sem több sem kevesebb. A programja meg egyzserűen teli van anomáliával. Az hogy sokan nemértik az egy dolog, de aki érti az a hibáit is érti.


Bokros egy lehetetlen és nem az országra szabott programmal jött elő, hanem egy neoliberális tankönyszerű alkalmazhatatlan valamivel.

2010. ápr. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én az MDF bukását az SZDSZ-szel való koalíció kötésben látom. Ezt már nem vette be a régi MDF-esek gyomra sem. Ezért sokan kiléptek a pártból, így kevesebben gyűjtötték a kopogtatócédulákat. Csak pereskedés és trükközéssel sikerült országos és területi listákat állítaniuk ami tovább rontotta a Bokrossal és Dávid-Herényi lehallgatási botrányával amúgy is megtépázott hitelességét.
2010. ápr. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Bokros egy lehetetlen és nem az országra szabott programmal jött elő, hanem egy neoliberális tankönyszerű alkalmazhatatlan valamivel."


Akkor gondolom tök véletlenül kapott számtalan nemzetközi elismerést, és tök véletlenül hívták ezer meg egy helyre, hogy tegyen rendet a különböző költségvetésekben.

2010. ápr. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Dévid Ibivel van a bajom.De azt sem felejtem el, amikor ők kormányoztak!Na ha Dévid odaáll a Fidesz mellé és nem akar világot megváltani, akkor a szocik semmit nem tudtak volna szétbas.ni,mert nem kerülnek hatalomra!Na meg egy demokratának elkönyvelt párt a blos érzelmű Szdsz el cimbizett?Na ne má:))
2010. ápr. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

aha értem nagyjából, köszi mindenkinek a választ!

ja igen azt én is hallottam hogy más országokban rendet tett... :D

2010. ápr. 14. 20:23
 9/12 anonim ***** válasza:

Én sajnálom, hogy az MDF nem jutott be a parlamentbe:S


Kiváncsi lennék rájuk, ha ők kerünénk kormányra...

Bokrossal az élen...:)

2010. ápr. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
jah én is :D:D:D de.... úgy tom (már amennyire), hogy egyedül bokros tartja össze őket vagy mi.. szal ő az ész :D meg hát itt írtátok is...
2010. ápr. 14. 20:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!