Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van bajod egy átlag szlovákkal?

Van bajod egy átlag szlovákkal?

Figyelt kérdés
Nekem csak a politikusaikkal van bajuk, az átlagemberrel nincs. Meg a sztrapacska is tök finom.
2010. jún. 7. 22:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Mi bajom lenne velük? Az átlag emberekkel semmi baj, soha nem is volt. Itt Magyarországon is jelen vannak a szlovákok, soha nem hallottam, hogy bármi cirkusz lett volna szlovák és magyar között.
2010. jún. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
82%

Az átlag szlovák pont annyira magyar-ellenes, amennyire az átlagmagyar szlovákellenes: mind a két oldalon a politikusok és egy kis réteg szítja az ellentéteket. Közben a szlovák és a magyar több száz éven keresztül élt együtt, közösen hatottak egymásra a két kultúra (közös szavak, közös szokások, ételek, etc...).

Szóval nekem semmi bajom nincs az átlag szlovákokkal. Az erasmus során találkoztam egy relative magyar ellenes sráccal, akivel elbeszélgettünk, és a végén egész jól összbarátkoztunk :)

2010. jún. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
94%
Nincs bajom. Én olyan sokat járok át, hogy Szlovákia szinte a második hazám. Szépek a tájak, jók a kaják, normálisak az emberek. Nekem az se gond, ha nem beszélnek velem magyarul. Tudok pár száz szlovák szót, ha meg nagyobb beszélgetés kell, ott van az angol. Nem is volt soha senkivel semmilyen problémám.
2010. jún. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
62%
politika az egész sajnos
2010. jún. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
93%
Én határ menti városban lakom, ráadásul testvértelepülésünk a túloldali falu. Vannak közös programok, falunapok, amin részt vesznek szlovákok is, magyarok is, sosem volt ellenségeskedés. Sok szlovák jár át vásárolni is hozzánk, meg dolgoznak az itteni multiknál. A polgármesternőjük kapásból félig szlovák, félig magyar, és nem ő az egyetlen, aki már kevert házasságban született.
2010. jún. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
73%
Az égvilágon semmi bajom nincsen velük.
2010. jún. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
93%
Nincs, sőt... Egy átlag szlovák csaj kifejezetten gyönyöradó és fogadó. ;)
2010. jún. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
80%
Én Szlovákiában lakom, és soha nem volt egy szlovákkal sem bajom, nagyon jól el vagyunk egymással. A politika csak gerjeszti az egészet, de igazából mindenki fütyül rá az átalpolgárok közül.
2010. jún. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
93%
Itt Tatabányán van egy városrész (Bánhida) ahol évszázadokra visszamenőleg - régen önállú falu volt - semmilyen balhéról nem tudok. Remekül megvannak a magyarok és ők. Csak a szlovák politikusok, köztük Fico és Slota gerjesztik a bajt.
2010. jún. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy akkor mégsincs itt akkora ellenségeskedés.
2010. jún. 8. 00:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!