Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hős jobbikos MAGYAROK! Lenne...

Hős jobbikos MAGYAROK! Lenne egy normális kérdésem. Oké?

Figyelt kérdés

Előszeretettel mentek az utcán nagy Mo-s ruhákba,és kiabáltok,hogy elveszitek még a földünket...


Ha arra kerülne a sor,hogy fegyvert kell fogni,és elmenni harcolni,elmennétek?Őszintén.


És Vona?


2010. ápr. 14. 06:51
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
50%
Arra nem gondolnak ezek a nagy hazafiak akik eldobnák az életüket a "hazáért", hogy a kis háborújuk után amit bevallottan elveszítenének, megtorolnák a külföldi magyarokon, és ha elég jóra sikerül az akció nem kinevetnek minket hanem esetleg visszatámadnak és akkor végleg vége lenne a hazának? Ez nem mártírság hanem szeleburdiság volna. És bizonyos szempontból hazaárulás is. (Csak azért nem, mert hülyeségből csinálták nem gonoszságból)
2010. ápr. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
76%
Mikor is láttál konkrétan nagy Magyarországos pólóban? Vagy konkrétan mikor és hol kiabáltam ilyet?
2010. ápr. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

A kérdés az volt, hogy ha úgy alakulna, hogy fegyvert kell fogni, akkor megtennénk-e. 20 éves vagyok, nincs nagy élettapasztalatom, nem tudom, hogy milyen is igazából egy háború, mivel még nem harcoltam, de ha már ott tartanánk, hogy muszáj, akkor nyilván minden tőlem telhetőt megtennék. És úgy gondolom, hogy még mindig jobb azon gondolkozni, hogy miként lehetne visszaszerezni az elcsatolt területeket, mint belenyugodni a jelenlegi helyzetbe. Én sem támogatom a háborút, de ez a helyzet sem tartható, és még mindig úgy gondolom, ha Magyarország képes erőt mutatni, akkor tárgyalóképes lesz, de amig a magyar politikusok arról beszélnek, hogy nincs semmi baj, a magyarok és a szerbek a legnagyobb barátságban élnek stb, addig nem fog javulni a kinti magyarság helyzete.

07:45

2010. ápr. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Aki látta tegnap a TVben a Kirgiz felkelést az levonhatta hogy egy csata kimenetele nem a felszerelésen múlik.
2010. ápr. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 07:57

te most őszintén!!! Margit NÓÓÓRMÁLIS?!?!?! az egydolog ogy a nőd milyen... akkor nem ő az "igazi" ... egyébként három gyerek... valamikor csak csinélta, vagy nem? :D:D:D valami van benne amit írtál, de egy abnormális, szellemileg csökkent személyiségű ember lehetsz és nagyon tudlak sajnélni, ha idáig süllyedtél..

ráadásul miért vállaltatok gyereket biztos állás nékül??? először kéne gondolkozni, utána cselekedni!!!

2010. ápr. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 BlackSword ***** válasza:

Véleményem szerint a kérdés jogos, csak treljesen nélkülözi a valóság alapját... Az hogy Magyarország háborúb keveredjen bármelyík szomszédos országgal hatalmas ostobaság lenne, főleg azt kezdeményezni...


De tegyük fel, hogy Magyarországot megtámadnák... szerintem egy ilyen helyzetképre gondolt a kérdés írója, nem pedig támadó jellegű hadműveletekre...


Igen, a haza védelme minden állampolgár kötelességi, mind erkölcsi, mind morális alapon... Ez a védelem pedig nem merül ki a fegyveres ellenállásban... Néha a szavak sokkal hatásosabbak, mint a fegyverek... Egy védekező jellegű háborúhoz a honvédségünk nem rendelkezik sem a megfelelő létszámmal, sem a megfelelő erőforrásokkal... A katonáink igen jól képzettek, de kevesen vannak... Az pedig, hogy kiképzetlen, vagy éppen minimálisan kiképzett embereket, egységeket vezényeljenek a frontokra puszta ideológiai ostobaság... Ilyen egységek bevetése nem pusztán vereséghez, hanem vérfürdőhöz vezetne...

A légierő nem lenne képes fedezetet nyújtani a csapatoknak, így a közvetlen harcok előtt a megelőző csapással már megtizedelődnének ezek a csapatok... Innentől kezdve pedig teljesen értelmetlenül halnának meg azok, akik a nemzeti öntudatuktól túlhevülten mennének a frontokra harcolni és halnának meg úgy, hogy ellenséget nem is láttak...

Aztán: Ezeket a többlet egységeket irányítani is kellene... ahhoz pedig képzett és tapasztalt parancsokok komplett hálózatát kellene kiépíteni, megszervezni, akik pontosan tisztában lennének az adott frontszakas erőviszonyaival, hogy az adott jellegű támadás ellen hogyan kell védekezni, a mellettünk lévő frontszakaszokkal hogyan kell és hogyan lehet együttműködni... és így tovább... Háborúzni nem azt jelenti, hogy lőni kell az ellenség felé...


Nem az a lényeg tehát, hogy most valaki harcolna, vagy nem... ebben az esetben a mártír nem hős, hanem bolond...

2010. ápr. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Ki a **szom támadná meg Magyarországot?

Szerbiai vagyok. Amikor minket bombáztak, akkor is a magyarországi emberek jó része attól volt betojva, hogy most ővelük mi lesz, jajj, nehogy oda is pottyanjon egy-két bomba! (Miért pottyant volna?) Amikor Magyarországra utaztam a bombázás közben, mindig fegyveres vámosok néztek át minket. Akkora fegyver fityegett a hónuk alatt, hogy az majdnem olyan ijesztő volt, mint itt a cirkusz.☺

Mesterei vagytok a problémák generálásának!

Tisztelet a kivételeknek, mert hála Istennek, abból is van bőven. ♥

2010. ápr. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Miért bonyolítsátok túl a kérdést?

Nem azt kérdezte, hogy hány százalék az esély a háborúra, meg hogy mennyi a nyerési esélyünk.

Csak szimplán azt, hogy adott helyzetben tényleg feláldoznák e az életüket, vagy csak a szájuk nagy, addig amíg nem kell ténylegesen semmit tenni.


ma 10.20 Te vagy az aki nem normális! Ha ő úgy érzi, hogy már semmi nem köti az élethez, és "hősként" szeretne meghalni, akkor tegye. Legalább ennyi öröme legyen az életben.

2010. ápr. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Provokatív kérdés!


Őszintén ha érdemes volna szívesen fognék fegyvert a hazámért!


Mi bajod a Nagy-Magyarországos pólókkal? Baj ha valaki nemzetben gondolkodik?

2010. ápr. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Semmi bajom sincs azzal a pólóval,de akkor ne csak ordítani tudja,hogy "visszaszerezzük még Erdélyt!".


Amúgy köszi az értelmes válaszokat.


Ja,és én arra gondoltam,hogy a fiatalok előszeretettel ordítanak ilyeneket,vagy írnak,amiket leírtam az előbb,de ha azt mondanák nekik,hogy "Na fogjatok fegyvert,és szerezzétek vissza"akkor mi lenne?

2010. ápr. 14. 18:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!