Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Légyszi magyarázzátok el,...

Légyszi magyarázzátok el, mert nem értem?

Figyelt kérdés

A tegnapi választásokkal kapcsolatos, és hangsúlyozom nem értek a politikáhpz, így elképzelhető, hogy rosszul gondolom. Szóval a kérdésem:


Tegnap ugye 22:15kor jelentették be, hogy elkezdhetik közölni az adatokat, eredményeket a választásról. Ekkor még jó néhány választókörzetben tartott a szavazás az átjelentkezések miatt. Ezekben a körzetekben több ezren szavaztak és tudjuk, hogy a szavazatokat csak akkor kezdték el megszámlálni ezekben az irodákban,mikor az utolsó emberke is leadta a voksát.


Amit nem értek:


1. 22:15 után 15perccel már írták a végleges számokat, meg, hogy 99% a feldolgozottság. De mivel azokban a kerületekben még fel sem nyitották a dobozokat és nem tudták hány ember adott le érvényes voksot, akkor honnan tudhatták, hogy hány százalékos a feldolgozottság és a részvétel?


2. Ha 22:30kor pár ezer szavazatot még nem számoltak össze, akkor honnan tudták már akkor a pontos végeredményt? Mert ahogy nézem, nem változott azóta a százalékokon semmi, és nem hiszem, hogy ilyen sok szavazatok pár perc alatt megszámolnak?


2010. ápr. 12. 21:59
 1/3 anonim ***** válasza:
77%

99%-os feldolgozottságban szerintem simán belefér, az a pár kerület. Szerintem ők a maradék 1%.

Meg nem volt mindenhol extrém nagy a csúszás, volt ahol egy óra, fél óra késéssel már számolni tudtak. Ha jól értesültem, akkor ott tartott nagyon sokáig a dolog, ahol volt az a 800 ember.

2010. ápr. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
89%

1., csak néhány körzetben húzódott el a szavazás, a többiben időben befejeződött, és ott időben is elkezdték összeszámolni a szavazatokat. Tehát 22:15re, mire azon a néhány helyen is befejeződött a szavazás, ahol elhúzódott, addigra a többi helyeken már teljesen vagy majdnem teljesen összeszámolták a voksokat, tehát a feldolgozottság magas volt addigra is, csak eredményeket nem közölhették a kampánycsend miatt, csak a fennmaradó néhány szavazókörzetbeli szavazat összeszámlálása maradt hátra.


2., ha pár ezer szavazat nem volt már csak összeszámolva, akkor már elég pontosan lehetett tudni a végeredményt: szavaztak vagy 5millióan, annak 1 százaléka az 50ezer, tehát a pár ezer szavazat az országos listáknál század százalék nagyságrendű változásokat tud csak befolyásolni.

2010. ápr. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Csalás történt!
2010. ápr. 13. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!