Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki lehet zárni valakit a...

Ki lehet zárni valakit a szavazásból mert lejárt a személyie?

Figyelt kérdés
Nem igazolhatja magát mással ?
2010. ápr. 11. 20:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem igen.Voltak előttünk is valakik,akiknek valami nem volt rendben a lakcímkártyával(vagy nem tudom pontosan mivel)és nem szavazhattak.
2010. ápr. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

elvileg igen. Lejárt személyivel nem lehet szavazni. Ráadásul azthiszem ideiglenessel sem.

Az a baj hogy más arcképes igazolvánnyal elvileg igazolhatod magad, de asszem a lakcimkártya sem érvényes ha a személyi lejár.

Én úgy tudom csak személyivel lehet igazolni magad választáson. Mondjuk azért nem most derült ki hogy választás lesz, meg lehetett volna nézni mi van személyivel.

2010. ápr. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen. Sőt, az egyik srác úgy jött el a múltkor nyelvvizsgázni, hogy másfél éve le volt járva a személyigazolványa. (Vizsgázhatott, mert ott volt a jogsija, de a szavazásnál nem engedik meg) Úgyhogy mázlija volt, hogy nem fizettették be vele újra a pénzt.
2010. ápr. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Igazolhatod magad útlevéllel vagy jogsival is.
2010. ápr. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A szavazópolgár magát lakcímet is tartalmazó személyi igazolványával, vagy lakcímkártyájával ÉS személyazonosító igazolványával, vagy lakcímkártyájával ÉS 2001. január 1. után kiállított (kártya alapú) jogosítványával, vagy lakcímkártyájával ÉS útlevelével igazolhatja magát.
2010. ápr. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Amúgy személyije, nem pedig "személyie". Ez olyan volt, mintha azt írtad volna, hogy valakinek a "kártyáa":)
2010. ápr. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszoló tudja jól.

Jogosítvány 2000.01.01 utáni érvényes.

2010. ápr. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%

A lakcímkártya nem tud lejárni, az örökérvényű amíg el nem kopik..


Ha nincs személyi, jó a jogsi, vagy az útlevél is !!

2010. ápr. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
20:54-esnek köszönöm a kiigazítást ! Meg mindenkinek a választ !
2010. ápr. 12. 09:31

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!