Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ennyit a titkos szavazásról (! )?

Ennyit a titkos szavazásról (! )?

Figyelt kérdés

Bement a kissebség ahol szavazni kellett, kérdezte hol kell be x-elni?Mert nem tudok írni olvasni...

Megmutatták neki, mit hová...

Ennyi.Ennyi?


2010. ápr. 11. 20:35
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Nincs felvételem.Csak kíváncsi voltam milyen válaszokat kapok.

Puff puff puff.Ooooooobégat...

2010. ápr. 11. 20:52
 12/15 anonim ***** válasza:
Ha nem tud írni-olvasni, akkor hogy írt alá a neve mellett? XXX?
2010. ápr. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
A "szokásos" módon..X X
2010. ápr. 11. 20:53
 14/15 anonim ***** válasza:

Nem a szokásos módon. Amennyiben a szavazó állampolgár a szavazólap átvételének igazolását (a lap aláírását) megtagadja vagy egyéb okból teljesíteni nem tudja (pl. írástudatlan), akkor az SZSZB két tagja jogosult és köteles aláírásával és a választási bélyegzővel hitelesíteni a szavazólap átadását.


Tehát aláírja helyette az SZSZB (mert ugye ha nem írja alá, akkor elvileg újra szavazhatna...)


Az pedig, hogy "megmutatták", hogy hova kell ikszelni, annak nem az volt az előzménye, hogy a szavazópolgár jelezte, hogy az X Pártra akarok szavazni, hova ikszeljek? Mert valószínűleg az, hogy írástudatlan nem azt jelenti, hogy egy VÁLASZTÁSNÁL nem tudja, hogy TÖBB lehetősége van. Így el tudom képzelni, hogy az előzményekről LEMARADTÁL, és a szavazópolgár jelezte szavazási szándékát. Amúgy nem tilos "nyilvánosan" szavazni. A szavazás titkossága nem ezt jelenti.

2010. ápr. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Mielőtt mentem szavazni, pont azt olvasgattam, hogy milyen szabályok vonatkoznak erre. Ha valaki nem tud olvasni, kérhet segítséget hozzá. Én is azt gondolom, hogy megmondta, kire akar szavazni, és megmutatták neki, hogy akkor hova ikszeljen.
2010. ápr. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!