Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mégis milyen változásokat...

Mégis milyen változásokat vártok/várnátok a Jobbiktól?

Figyelt kérdés
Komolyan kérdezem, mert én nem értem ezt a nagy rajongást...
2010. ápr. 11. 19:14
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Hát pont nem a naivságomról vagyok híres (hanem inkább a gyanakvásomról) és köztudottan nem vagyok butuska sem! Viszont jobbikos vagyok. Én elolvastam a programjukat, végigolvastam mind a 88 oldalt. Azon kívül nyitott szemmel jártam/járok a világban. És sajnos tisztába vagyok vele, hogy az elmúlt év mélyrepülése a saját környezetemben, családomban (is) nem az én butaságom következménye, hanem a kormány "csodálatos" ténykedésének következménye. Egyszerűen ellehetetlenítik a családalapítást, meglévő családoknál (tehát ahol gyerek van, nekem van belőle 2, egyik 4, a másik 1 éves) a normális állampolgárokhoz méltó caládi életet. Azt, hogy a bankok kezében vagyunk és messzemenőkig kihasználják az emberi tájékozatlanságot, esetlegesen a tudatlanságot (pl. a lakáshitelt nem a recesszió mértékével emelték, hanem jóval nagyobb százalékban és ez a kis plusz pénz mocskos emberek zsebében landol, mialatt a tisztességes polgárnak sokszor még munkalehetősége sincs). Az embert nem veszik emberszámba, a közhivataloknál (OEP, Államkoncstár) olyannyira senkinek néznek minket, hogy még arra se méltatják az embert, hogy felvegyék a telefont. Hónapokig nem utalják a pénzt, ami jár (terhesség alatti táppénz, gyed stb.), aztán fel vannak háborodva, ha ezt számon kérik rajtuk. Mindenórás terhesen személyesen kellett bevinnem vidékről az OEP-nek a táppénzes papírt, mert ha ezt nem tettem volna meg, akkor kb. 3 hónap múlva utalták volna csak a pénzt (tudom, mert ezt is átéltem a legelején. Az OEP-ben az ügyfélkiszolgálás nulla. És amikor többórás nagy hassal történő állás után kivertem a balhét és vezetőt kértem, akkor még ő volt felháborodva. Én is ügyfélszolgálaton dolgoztam egy multinál, hát mit mondjak, ha nálunk valaki csak a tizedét megcsinálta annak ami egy ilyen állami hivatalnál bevett szokás (az ügyfél semmibe vétele), akkor az illető már repült is a cégtől. És mi nem kaptunk többszázezres prémiumot meg vaskos cafeteriát a cégtől mint ahogy ezek kapják. Mi kőkeményen dolgoztunk sz.ros kis átlag pénzért, ők nem dolgoznak,de jól élnek belőle. A Jobbik nagyon jól átlátja, hogy a gyökerénél kell kezelni a bajt és nem a tüneteket kell gyógyítani (dobunk egy kis zsét a 100 gyermekes, soha nem dolgozó roma anyucinak, hogy lássa a nép: itt bizony segítenek a rászorulókon -á la kormány). 2 diplomám van, mindig dolgoztam, mégis a kuli munka jut, mert a képzettségünkhöz méltó melókat meg sem hirdetik. Dolgoztam olyan cégnél, ami egy köztörvényes, többször felfüggesztetre ítélt (mellesleg MSZP-s alpolgármester az illető) emberé. Itt minimálbérre jelentettek be, de mégcsak nem is diplomás minimálbérre. Egy véletlen folytán sikerült belelátnom a céges adatbázisba, hát elhűltem, hogy én ott mint csak érettségivel rendelkező egyén voltam feltűntetve. De ha késve fizetek be egy jogtalan parkolást,akkor már jön a levél, hogy viszik a kocsimat (ez is megtörtént eset, újévi meglepetésként 120 ezret pengethettem ki egy olyan végrehajtónak, akinek még elérhetősége sincs és csupán a hét egyetlenegy napján tudja fogadni az ügyfeleket). Nos, ha a csaló cégeket lefülelnék és jól megbírságolnák, akkor mindjárt nem lenne olyan üres az államkassza és nem kéne a kismamáktól és az egészségügytől elvonni a támogatásokat. A Jobbik ezt ugyanolyan pontosan látja mint én és sok-sok millió társam. Ezért hiszek bennük, meg azért, már látom a programjukon, hogy vannak alternatíváik, amik működőképesnek tűnnek.
2010. ápr. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Amúgy meg ez az egész Centrum PArkoló és társai mind illegális, rabló cégek. Milyen jogon gyűjt be egy magáneber tőlem pénzt, hogy aztán zsebrevágja?! Ezeket az önkormányzatoknak kéne szedni és az államkasszába továbbítani. Na, erre a Jobbik is rájött. Szóval én velük vagyok!!!
2010. ápr. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

A jobbik tudod, mit lát át nagyon jól? Hogy mit akartok hallani-olvasni? Ez a jó kis beetető szöveg, amit sokan bevesznek.

Érdekes, én nem félek az utcán, pedig nő vagyok. Nem is féltem soha.

A segélyezési rendszerrel pedig úgy gondolom, egyáltalán nem vagy tisztában. Egyrészt nemrég megváltoztatták, másrészt a segélyezési feltételek minden magyar állampolgárra egyformán vonatkoznak. Miért hiszitek el, hogy sokkal több a cigány segélyezett?? Mert ezt sulykolják a fejetekbe. Pedig nem igaz. Ebben az országban a magyar aluliskolázott, többgyermekes ember ugyanúgy nem megy el dolgozni, mint a cigány. Ráadásul többen is vannak. Hidd el, tudom, mert olyan területen dolgozom, ahol látom, hogy kik az ingyenélők. Sokkal-sokkal több a "magyar", mint a cigány.

2010. ápr. 11. 21:09
 14/16 anonim ***** válasza:
Sajnos én is látom, hogy márpedig több a cigány segélyezett. És azt is látom, hogy a rendszer megreformálása egy magyar anyának hátrányos, míg egy cigánynak mit sem változtat a helyzetén. Ugyebár eddig úgy volt, hogy 2 évig otthon lehettél gyed-en (ez kp-ben max 85 ezer Ft körül!hó), aztán még egy évig gyesen (ez fix összegű, 28 ezer Ft). Ebből ugye nem él meg az ember, vagyis ha a gyerek 2 éves lesz, vissza kell menni dolgozni. Mondom vissza, hiszen a gyed-re csak az jodosult, akinek szülés előtt munkaviszonya volt, tehát van hova visszamenjen (elvileg). Egy románál a munkahely (legalábbis a bejelentett, de gyedhez az kell) kizárt. Ő eleve gyest kap, ezt 3 évig kaphatta. De 3 éven belül simán teherbe esett újra. Most az van, hogy 1 év gyed, 1 év gyes. Úristen, ki ad be egy 1 éves gyereket bölcsibe?! Sok esetben egy 1 éves még nem is jár, tehát az anyának erről le kell maradnia. Vagy otthon marad még egy évet gyesen, akkor meg éhenhal. Cigányoknál ilyen probléma nincs, rengeteg egyéb segély van, amiről én scak álmodhatnék, ők simán megkapják (konkrét példákról is tudok). Amúgy meg épp, hogy a Jobbik nem azt mondja amit az ember hallani szeretne (az a Fidesz), mivel a Jobbik olyan problémákra világít rá, amikről az egyszerű mezei, politikával nem foglalkozó ember nem is tud, nem is hinné, hogy ez okozza a bajt. Számomra ezért hiteles a Jobbik, mert azokat a területeket feszegeti, amikre az átlag ember nem is gondol. Én politológiát (is) végeztem, ezért jobban rálátok a dolgokra mint mondjuk a szomszédom, és látom, hogy a Jobbik hosszútávú megoldásokban gondolkodik.
2010. ápr. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Áhhhh, ne haragudj meg kérdező, te egy kommunista barom vagy. Hihetetlen. Letagadod a valóságot. Hihetetlen ba.dmeg:D
2010. ápr. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Nem vagyok kommunista és barom sem. Esetleg édesanyád az...

Nem győztetek meg, de majd meglátjuk, végülis bejutottak a Parlamentbe...

2010. ápr. 11. 22:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!