Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sokan miért csodálkoznak,...

Sokan miért csodálkoznak, hogy a magyarok ennyire nyomják a diplomát?

Figyelt kérdés

Semmi meglepő nincs ezen.

Csak diplomával tudsz normális életszínvonalon élni ebben az országban.


Én 23 évesen kezdtem el,munka mellett költségtérítésesen.Szerencsére, be is fejezetem, igaz néha rezgett a léc.

Kissé lusta diák voltam középiskolában, amit bánok is.Bánom, hogy nem érettségi után egyből mentem egyetemre.


Van egy középfokú végzettségem is,aki szereti a középszerűséget, és a havi netto 130 ezer forintot, annak kiváló.

Nekem kevés volt, mindig utáltam a középszerűséget.Ennyi pénzből nem lehet házat építeni, lakást venni, vagy albérletben élni, nem lehet autót fenntartani.


Akkoriban otthon szülőkkel laktam, arra jó volt, hogy fizessem az egyetemet, meg vegyek egy autót,ugyanis ha munka mellett tanul az ember, minden perc számít.


Ha albérletben kellett volna laknom, akkor sem autó, sem diploma.


Így, ma már 3x annyit keresek, mint anno.

Lehet sok idő, pénz a diploma, de megéri a befektetést.


Akik ellenzik a diplomaszerzést, azoktól kérdezem, mit javasolnak alternatívaként?


A szakmunkás végzettségekkel (asztalos, víz-gáz szerelő...stb) az a baj, csak akkor éri meg, hogyha egyéni vállalkozó az ember,ennek beindítást meg kockázatokkal, stresszel és sok tőkével jár.Nem megy mindenkinek.

Vállalkozóként magas életszínvonalat tudnak elérni.Van is ilyen ismerősöm, jó nagy új építésű ház, szép autók..stb


Alkalmazottként, meg nagyon gyengén keresnek a szakik.


Egyedül a diploma, ami a leginkább elérhető, ezért igyekszik a legtöbb fiatal is diplomát szerezni.



2016. jún. 4. 17:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

"Van egy középfokú végzettségem is,aki szereti a középszerűséget, és a havi netto 130 ezer forintot, annak kiváló."


:-D


Ma sok kezdő diplomást ennyiért SE hajlandóak fölvenni, hagyd már ezt a süketelést arról, hogy ez mennyire rossz fizetés! Majd mikor elvégzed az egyetemet és az elvileg keresett, nem büfészakos, diplomádra fölajánlanak nagyvonalúan 80 ezer nettót, na akkor nézel nagyokat, hidd el én tudom átéltem! Furcsa lehet, de én például ma jobban élek a középfokú végzettségemből mint a diplomámból és helyben találtam vele munkát.

2016. jún. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Ha tanulsz az abaj,mert önző önmegvalósító,induvidalista vagy,ha nem tanulsz,akkor meg miért nem tanultál,örülj,hogy élsz...

Ez Magyarországon az általános felfogás...


Amúgy itthon a buta,összszerelő rabszolgákra van igény,egyesek ezeket cselésnek hívják joggal,akik hajlandóak 3műszakban 80 ezerért dolgozni,ne legyen igényük semmire,csak egyenek,igyanak,lakjanak ahol akarnak,de saját lakásról vagy független albérletről ne is álmodajanak..

Ez a feudalizmus,és azért is lehetetlenítik el a felsőoktatást az átlag,protekció nélküliek számára,hogy a most befolyásos emberek,buta kölkei,verseny nélkül legyeneke az "értelmiségi"

2016. jún. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
79%

Attól, hogy van egy diplomád és magasabb bérkategóriába tartozol egy munkahelyen még lehetsz hülye.

Igazából ezenkívűl semmi értelmét nem látom a papírnak, mert lehet nincs mögötte a tudás, ami a lényeg lenne. A felsőoktatás arra való, hogy lássák tudsz és akarsz is tanulni.


Te tipik az az ember lehetsz aki 3 évig járt alapszakra egy egyetemre és most menőzik mindenkinek, hogy elvégzett egy egyetemet. Remélem nem tévedek és így mondod mindenkinek. Már csak abból nézve, hogy a mérce a jó nagy útépítésű ház és a szép kocsi.

2016. jún. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!