Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sokan miért csodálkoznak,...

Sokan miért csodálkoznak, hogy a magyarok ennyire nyomják a diplomát?

Figyelt kérdés

Semmi meglepő nincs ezen.

Csak diplomával tudsz normális életszínvonalon élni ebben az országban.


Én 23 évesen kezdtem el,munka mellett költségtérítésesen.Szerencsére, be is fejezetem, igaz néha rezgett a léc.

Kissé lusta diák voltam középiskolában, amit bánok is.Bánom, hogy nem érettségi után egyből mentem egyetemre.


Van egy középfokú végzettségem is,aki szereti a középszerűséget, és a havi netto 130 ezer forintot, annak kiváló.

Nekem kevés volt, mindig utáltam a középszerűséget.Ennyi pénzből nem lehet házat építeni, lakást venni, vagy albérletben élni, nem lehet autót fenntartani.


Akkoriban otthon szülőkkel laktam, arra jó volt, hogy fizessem az egyetemet, meg vegyek egy autót,ugyanis ha munka mellett tanul az ember, minden perc számít.


Ha albérletben kellett volna laknom, akkor sem autó, sem diploma.


Így, ma már 3x annyit keresek, mint anno.

Lehet sok idő, pénz a diploma, de megéri a befektetést.


Akik ellenzik a diplomaszerzést, azoktól kérdezem, mit javasolnak alternatívaként?


A szakmunkás végzettségekkel (asztalos, víz-gáz szerelő...stb) az a baj, csak akkor éri meg, hogyha egyéni vállalkozó az ember,ennek beindítást meg kockázatokkal, stresszel és sok tőkével jár.Nem megy mindenkinek.

Vállalkozóként magas életszínvonalat tudnak elérni.Van is ilyen ismerősöm, jó nagy új építésű ház, szép autók..stb


Alkalmazottként, meg nagyon gyengén keresnek a szakik.


Egyedül a diploma, ami a leginkább elérhető, ezért igyekszik a legtöbb fiatal is diplomát szerezni.



2016. jún. 4. 17:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
Azt mondta Csányi meg egy másik nagy arc, hogy itthon mindenki tanulni akar, de dolgozni senki :XD
2016. jún. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
46%

Sajnos én nem mondanám, hogy a magyarok tülekednének az egyetemeken. Amit leírtál igaz, de egyáltalán nem jellemző, hogy a magyarok ezt nagy tömegekben felfogták volna.


Nyugat-Európában átlagosan sokkal nagyobb a felsőoktatásban résztvevők korosztályos aránya és messze magasabb a felsőoktatás állami támogatásának mértéke is. Nagyobb az egy hallgatóra jutó minősített oktatók aránya, jóval kissebb az oktatók óraterhelése és jóval magasabbak az oktatói fizetések is. Ez tehát mennyiségi és minőségi lemaradást is jelent.

2016. jún. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%

Igazából nincs ezzel gond, diplomát mindenkinek!


Azt azért tudd, ha mindenkinek diplomája lesz, a diplomások között fog kialakulni (mit fog, már rég létezik) az a középszerű réteg, amit annyira utálsz. Vigyázz, nehogy abba kerülj, aztán havi 110-ért 3 műszakban állj a szalag mellett.

2016. jún. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
27%

mert orbi szent országában ma ez a menő! régen meg mindenki érettségizett volt ma tudod mire jó a diploma wc papírnak...

A szakmunkás végzettségekkel (asztalos, víz-gáz szerelő...stb) az a baj, csak akkor éri meg, hogyha egyéni vállalkozó vagy. aha persze bőven 200 ezeren túl keresnek a gázszerelők pluszban ott a maszek meló 5 perc alatt keresnek 5 10 ezret te nem tudom miről beszélsz itt....

2016. jún. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%

A magyarok többségének nincs jelentősebb tőkéje és nem örökölt jól működő vállalkozást és az alkalmazottként dolgozó szüleitől sem leshette el mondjuk az egyéni vállalkozás indítását a semmiből, ezért kénytelen a szellemi tőkéjével érvényesülni. Ha nem azt tenné akkor kénytelen lenne külföldön érvényesülni.

Amikor városi lakásba költöztem és otthon akartam a jövedelmem megteremteni, rájöttem hogy a falun megszokott nagy föld és háztáji gazdaság meg konyhakert (vagyis tőke) nélkül a szellemi tőkét kell túlsúlyba helyezni a diplomán is túl. Tehát ha sok a diplomás az egy kényszer is lehet.

Ahogy régen mondták, például Svájcnak nincs sok nyersanyaga, ezért kénytelen volt jó órákat gyártani amihez kevés anyag kellett.

2016. jún. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 szántóvető ***** válasza:
39%

jó de akkor ki fog dolgozni(fizikai munkát végezni?)egy normális társadalomban(tőlünk nyugatabbra) minden dolgozó ember meg tud élni relatíve kényelmes életszínvonalon.akkor is ha árufeltöltő,mezőgazdasági dolgozó,szalagmunkás,építőipari munkás egészségügyi dolgozó stb.nem stresszel,nem azon gondolkozik hogy hogyan ossza be a pénzét hogy hónap közepétől is legyen mit enni.

ha tanult ember vagy akkor ezt te is belátod,ill azt hogy abnormális állapotok vannak itthon.és jelen állás szerint ez nem fog változni mert a fidesz remekül elvan itthon,hazugságokkal,néphülyítéssel meg uniós pénzek egy részének a visszaforgatásával úgy-ahogy működik az általuk megálmodott rendszer,max annyi történik hogy a nyomorgók egy része felkerekedik és elmegy külföldre.az sem érdekel senkit hogy a kórházakban nincs normális orvosi ellátás vagy hogy megszűnik az nyugdírendszer(ez szintén példanélküli,)majd a gyerek eltart és kész-gondolják sokan.

2016. jún. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
34%

"Csak diplomával tudsz normális életszínvonalon élni ebben az országban. "


Ez hülyeség. Ebben az országban csak az tud boldogulni akinek protekciója van, akinek nincs az eláshatja magát. Vagy ha nő vagy és jól mozog a szád állásinterjún (márha érted..) akkor van esélyed. Nekem protekcióm nincs, az utóbbihoz meg nincs gyomrom. Nekem diplomám van mégis kulimunkát végzek. Fősulin terjedt el az a mondás hogy diploma után mehetsz a Mekibe krumplit sütni..

Ennek az országnak nem kell értelmiség ide csak cselédek kellenek.

2016. jún. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
5%

Nyilvánvaló, hogy jövője egyre inkább (és mindenhol a világon) csak a magasan képzett, nyelveket beszélő, többdiplomás, "szakértő típusú" embereknek lesz.


Az egyéni vállalkozó szerelő szakik jelenleg jól keresnek, de ez az iparág is lehanyatlóban van, mert egyre kevesebb dolgot lehet szerelni, javítani, egyre több dolog lesz gyári moduláris megbonthatatlan jellegű, az autóktól kezdve a háztartási gépeken keresztül az épületgépészetig. TV-szerelő ma már gyakorlatilag nem létezik, ahogyan cipőjavító suszter sem igen. A TV-t vagy cipőt ha tönkremegy kicseréljük.

2016. jún. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

3#


Nem mondtam, hogy utálom a "középszerű" réteget.


Egy multinál dolgoztam adminisztrátorként.A munkakörülmények nem voltak rosszak,a munkakörnyezet is jó volt, de feljebb lépési lehetőség nem volt.

Nem szerettem volna, abból a pozícióból nyugdíjba menni.Úgy éreztem, többre vagyok képes.


Külföldi munkalehetőség pedig, szállodai takarító, meg hasonlók jöhettek volna szóba.

Fiataloknak jó lehetőség, ugyanis a szállás, ellátásért nem kell fizetni.Össze lehet spórolni sok pénzt.

De, utána?

Az ilyen munkát, csak addig tudják csinálni, ameddig nem alapítanak családot.

2016. jún. 4. 18:37
 10/13 anonim ***** válasza:
7%

1) Minél több a diplomás, annál értéktelenebb lesz a papper.


2) Normális országban nem az őshonos emberek végzik az aljamunkát. Az ilyen feladatokat elvégeztetik a bolond bevándorlókkal, vagy a legsötétebb helyiekkel. Csak a magyarok ilyen hülék, hogy a külföldieket többre becsülik.


Én azt mondom nem a diplomát kéne nyomatni, hanem a "középosztály" számára kéne munkahelyeket teremteni. Így nem kéne mindenkinek diploma az alapvető élethez, nem lenne annyi diplomás, értékesebb lenne a papír. A középosztályban is emelkednének a bérek, mert a több lehetőség közül lehetne válogatni.

2016. jún. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!