Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nálunk működne egy olyan...

Nálunk működne egy olyan elnöki rendszer, mint az USA? Miért / miért nem?

Figyelt kérdés
Ne mondjátok, hogy "nálunk nincs hagyománya", mert az nem érv.
2016. jún. 2. 16:08
 1/4 anonim ***** válasza:
A demokraták és a republikánusok között, legyenek akármennyire is, mindig megvolt valamilyen szinten a kommunikáció, voltak egyeztetéseik és néhány alapvető érdekük mindig megegyezett, na mármost idehaza olyan szinten el van különülve minden párt, hogy még egy vitára is képtelenek egymással, nemhogy arra, hogy közösen leüljenek és beszélgessenek. A parlament az egyetlen olyan hely idehaza, ahol a pártok kommunikálnak egymással, azon kívül szóba se állnak egymással és hacsak nem mocskolódásról van szó, akkor egyáltalán nem szólnak egymáshoz. Az amerikai rendszer lényege, hogy mindig dolgok, amikben megegyezik a két oldal véleménye és érdekeik, ezáltal pedig mindig lesznek olyan érdekek, amik érvényesülnek ha az egyik nyer, ha a másik, ezek rendre a rendszer érdekei. Magyarországon ahány párt van, annyi érdek van, így általában elég erős a széthúzás a politikai palettán, így kénytelenek a pártok egymás ellen dolgozni, hisz nincs átfedés az érdekek között, ennek hatására pedig kialakult egy ellenszenv a pártok szimpatizánsai között. Amerikában egy demokrata és egy republikánus tud olyan pontokat találni, amiben megegyezik a véleményük, Magyarországon ilyen nincs, mert a sok évnyi politikai megosztottság arra kondicionált minket, hogy mindig csak egyetlen pártnak van igaza, de neki teljes egészében, míg a többi tökéletesen téved és semmiben nincs igaza, ez a mentalitás pedig megakadályozza azt a politikai diskurzust, ami az amerikai rendszerben zajlik. Tegyük fel, hogy holnapról kezdve csakis Fidesz és Jobbik van. A többi párt szimpatizánsa nem tudna hova állni, mert egész egyszerűen semmi nincs, amiben az ő régi pártjuk megegyezne a mostaniakkal, így ezek az emberek képviselet nélkül maradnának és csak egy kis részük állna be az új rendszerbe, a többi ugyanúgy pártállás nélkül maradna.
2016. jún. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
legyenek akármennyire is ellenségesek***
2016. jún. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Köszönöm, de én nem kérek a kétpártrendszeres diktatúrából!
2016. jún. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

És ha nem két párt lenne? Vagy ha több párt van ( és ezzel együtt jóval több elnök jelölt ), akkor már félelöki rendszerről beszélünk?

Ha igen, az működne?

2016. jún. 2. 23:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!