Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kinek mi baja az alapjövedelem...

Kinek mi baja az alapjövedelemmel? Mert nekem jól jönne ötven rugó plusz. Sőt adhatnának százötvenet is.

Figyelt kérdés
2016. máj. 23. 15:58
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
Mindenkinek lakást vennél? Az ezer többe kerülne mint a létpénz.
2016. máj. 23. 17:43
 22/30 anonim ***** válasza:
Egyrészt akkor sokan (c...) nem is lennének hajlandók elmenni dolgozni. Másrészt ahogy már írták, a családi adókedvezményből és támogatásokból vonnák el, és így még kevesebben vállalnának gyereket.
2016. máj. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
Ahogy már elöttem is írták, nem lehet mindenki orvos, meg mérnök. A lakatost, asztalost is meg kellene fizetni.
2016. máj. 23. 17:52
 24/30 anonim ***** válasza:

# 22/23 Időpont ma 17:48


Akár kevesebbet kapnának, mint jelenleg kapnak. A családi adókedvezményt/pótlékokat meg a gyerekek után járó alapjövedelemmel pótolnák. Amivel a nép nagyobb része jobban jár.


De igazából jól elbeszélgethetünk erről, csak ehhez továbbra is kéne egy kiszámítható és stabil gazdaságpolitika. Az "ellopjuk a trafikod" az nem az...

2016. máj. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

Sőt, nekem 400 ezer plusz is tök jól jönne.

De akár 800 is. Vagy 1 millió. Az még jobb.

2016. máj. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Amíg fiatal vagy és egészséges vagy,addig könnyű mondani,hogy nem kell alapjövedelem,de ha 50 leszel és nem kellesz sehová,vagy beteg,rokkant,munkaképtelen leszel,majd akkor is ezt mondd!

Elsősorban ez egy humanista intézkedés lenne,az éhenhalástól mentene meg nagyon sok embert...


Persze lentebb kellene adni a luxusból,amire sokan nem képesek...

2016. máj. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

A családi adókedvezmény csak a gazdagokat támogatja.

Attól,mert a felső 20 százalék szaporodik,nem lesz megoldva a népesedési kêrdés,csak nagyobb színvonalom fognak élni.

Közben meg sok ember miattuk nem fog gyereket vállalni a sok adó miatt,amit ezzel fedeznek.

Vagy te komolyan azt hiszed,hogy 20-30 év múlva majd a budai villás gyerekek fognak itt dolgozni éhbérért?


Az alapjövedelmet lehetne feltételekhez kötni,bizonyos gyerekszám után nem járna..így jevesebb 4-5gyerekes nyomorban élő azaporodna,de sokan vállalnának 0-1gyerek helyett,1-2-őt.

A gazdagok szaporítása nem egy járható út...pont belőlük kellene a legjevesebb.

2016. máj. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
A családi adókedvezmény nem csak a felső 20%-ot támogatja. Mindemellett azért a lakosság 20%-áról nem kéne úgy nyilatkozni, mint valami elenyésző kisebbség, meg hogy ők a "gazdagok", csak mert nem minimálbéren tengődnek. Nem értem, miért alapvetés, hogy a gazdagok gyerekei éhbérért fognak dolgozni, miért nem inkább az lenne a cél, hogy senki ne dolgozzon éhbérért a jövőben (még ha ez nem is elérhető 100%-osan). Azt a következtetést sem értem, hogy miért nem jó a gazdagok szaporítása, miért belőlük kell a legkevesebb?
2016. máj. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
84%

Gondolom te is a hivatásos munkakerülők táborát erősíted. :D

Azért nem is éri fel ésszel a hozzád hasonló, hogy az első évben bedőlne az ország ha ezt meglépnék!

2016. máj. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

28-as ez mind szép és,jó,de aki gazdag családbórl származik az biztos nem havi 100ezerért fog dolgozni...

Na,már most ha a te logikád szerint kihalnak a szegények,akkor mi lesz?

Mindenki diplomás lesz,mérnök és egyebek?


Szerintem nagyon káros az az elv,hogy a hazdagokat kell támogatni és még a számukat is növelni,ugyanis ők többnyire nagy életszínvonalin akarnak élni,csak ha egyre többen lesznek,egyre többszegény kell,hogy őket,eltartsa.

Ha ma eltűnnének a szegények és csaka gazdagok szaporodnának,100 év múlva a nagy részük ugyanúgy elszegényedne,mert a rendszer erre épül,mások kihasználására.

Egy normális társadalom mindenképpen a szociáldemokrácia mellett alakulhat ki.A gazdasági növekedést nem lehet a végtelenségig kitolni.

Nem lehet mindenki vállalkozó,minél több a vállalkozás annál nagyobba verseny,a stressz.

2016. máj. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!