Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kampánycsend. Mi értelme van?

Kampánycsend. Mi értelme van?

Figyelt kérdés

Pro és kontra érvekre vagyok kíváncsi. Nem a definíciója és a hivatalos magyarázata, indoklása érdekel, hanem hogy Ti, a saját józan eszetekkel mit gondoltok.

Én személy szerint feleslegesnek tartom azon megfontolásból, hogy a rendszer (kampánycsend) eléggé sérülékeny, mindig is vannak, voltak és lesznek olyan esetek, amik annak megsértéséhez vezetnek - pusztán abból az egyszerű tényből fakadóan, hogy emberek vagyunk, saját véleménnyel és vélemény-nyilvánítási szándékkal és lehetőséggel, mindamellett, hogy rengeteg technikai megvalósítási formája is lehet a kampánycsend sértésnek.

Azt gondolom, nem feltétlen egy 43 órás (24 szombat + 19 vasárnap) periódus az, ami alatt az ember aztán becsülettel dönt. Ez a döntés vagy "lejött" neki az elmúlt hónapokban, években - vagy nem.

Ha valakiről azt gondolnánk, hogy befolyásolható lenne ebben az ominózus 43 órában, az szerintem ugyanúgy befolyásolható a választási kampány időszakában, hovatovább a 4 éves ciklus alatt is. Ily módon teljesen mindegy, hogy mikor, melyik párt és mit mond ...

A helyzet komikuma az, hogy cirka 3 óra múlva életbe lép a kampánycsend itt a GYK-n is, és ez időre "zárolják" a Politika / Magyar Politika kategóriát is.

Így ha valaki szeretne ide beírni, akkor még 3 órája van.

Tehát: mi értelme van / nincs, és miért?


2010. ápr. 9. 20:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem azért jó mert egy kicsit lecsillapítja a kedélyeket.
2010. ápr. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem van értelme. A szavazás előtt legyen az embernek egy kis nyugalma, hogy lecsendesedjenek körülötte a kampányolók és mégegyszer végigondolhassa a döntését anélkül, hogy mindenhonnan valamelyik párt kampánya ordítana rá. A választás napján meg főleg fontosnak tartom, ha nem lenne kampánycsend, szerintem a szavazófülkék körül ölnék egymást a még akkor is kampányoló aktivisták.
2010. ápr. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Énis sokat gondolkodtam rajta. Szerintem semmi ezért be sem tartom.
2010. ápr. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyetértek a 20.47.-tel.Sőt,én már annak is örültem volna,ha egyhéttel ezelőtt kezdődött volna.Elegem van a pártok és aktivistáik zaklatásából,a telefonos hívogatásokból.Legalább egy napig nyugalmunk lesz.
2010. ápr. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem sok értelme van, eléggé ki lehet használni. Például valamelyik párt feldob egy kétes valóságtartalmú hírt az utolsó pillanatokban, ez lehet egy elég nagy hazugság is, és a kampánycsend miatt erre nem reagálhatnak az érintettek, nem mondhatják el álláspontjukat.
2010. ápr. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!