Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért szavazzak az MSZP-re?

Miért szavazzak az MSZP-re?

Figyelt kérdés
Értelmes, használható érveket szeretnék. Olyanokat, amik vitában "megállnak".
2010. ápr. 8. 09:56
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
77%

Azért kell az MSZP-re szavazni, mert:

-nincs még nagy szegénység az országban

-nem húztak még le 7 réteg bőrt az emberekről

-kevés az adó

-alig találni olyan embert aki elveszítette az állását

-még szinte senki nem ismeri a nélkülözés fogalmát

-nem volt még elég korrupció

-nem voltunk még úgy Isten-igazából "megszorítva"

-Ja, és Mesterházy Attila jelenleg még csak egy társasházi lakásban él.

Ezt nem hagyhatjuk !!!! Segíteni kell még nekik sok-sok pénzt gyűjteni !!!..........

2010. ápr. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
91%
10:51 vagyok, remélem mindenki vette a lapot.
2010. ápr. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
46%

Én uigyan nem vagyok MSZP-s,de a hozzászólások feldühítenek.Nem szélsőjobbosok,mert a Jobbikosok azok.2006-ban pedig a rendőrök nem verték szét a Fidesz-tüntetést.Orbán akarattal tartotta a széslőjobbosok közelében a nagygyúlését,és nem gondoskodott arról,hogy a kíváncsiak is rendben elvonuljanakNem sokkal később is rendezett egy felvomnulást,azon a saját embereik is ügyeltek a rendre.A rendőrség pedig nagyon is kesztyűs kézzel bánt a gyujtogató,kukátborogató,kirakatokat betörő csőcselékkel.Nem kell csendőrség,sem az unatkozó,katonásdit játszó hülye gyerekekből álló gárda.

Ezért nem szavazok többek között a Jobbikra.

Aki pedig munkáscsaládból származott,és az MSZP-re szavaz,az tudja,hogy nem az elmult 8 év,hanem az elm últ 20 és a gazdasági válság a felelős az ország állapotáért.

Azzal is tisztűban van,hogy velük sem a Fidesz,sem a Jobbik nem fog törődni.

2010. ápr. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

De az MSZP sem, amint a mellékelt ábra mutatja.


Továbbra is ÉRVEKET várok az MSZP MELLETT.


Köszönöm.

2010. ápr. 8. 11:16
 15/20 anonim ***** válasza:
31%

Egyrészt fenntartja a kapitalizmust ami sok embernek jó.(nemcsak mszp-seknek)

Kettő ha félsz a változástól, inkább egy rosszul működő jogállam mint O.V. önkény általi uralom, EU-ból való kilépés szerintem nagyon sok embert negatívan érint, sorkatonaság újboli bevezetése. Az Eu-t 80 valahány százalék támogatta népszavazásnál és biztos vagyok, hogy több mint 50%-a az embereknek inkább hasznosnak tartja az EU-t a tőkés gyarmatosítás EU tagság nélkül is létezett.

De legalább MSZP politikusok néha börtönbe kerül,(Mszp kormány alatt tehát ők nem mind tehetnek meg mindent!) viszont fideszes szinte soha sem.

Ha jól látom csak ő védi nyugdíjasokat mindegyik párt rajtuk spórolna.

Nem kell az mszp-re szavaznod de egy 2/3-os fidesz új választási rendszert a jobbik ellen lesz kialakítva tehát szükségetek lenne az mszp-re aki ezt talán megakadályozhatja veletek együtt.

Az mszp abból él folyamatosan sértegetik (mármint a poltikusaitok) azokat a választókat akik nem rájuk szavaznak. sőt listát is vezettek róluk!

"Aki nincs velünk, ellenük van" A jobbik politikája tele van kockázatokkal 10 évig koplalni a függetlenségért nem hiszem, hogy sokan akarnak.

2010. ápr. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

"Egyrészt fenntartja a kapitalizmust ami sok embernek jó.(nemcsak mszp-seknek)"

Ez igaz, bár a többi is fenntartja. Egyedül a Munkáspárt programja tartalmaz államosítást. Még a Jobbik is piaci keretek között képzeli el a jövőt.


"Kettő ha félsz a változástól, inkább egy rosszul működő jogállam mint O.V. önkény általi uralom,"

1998 és 2002 között a Fidesz kormányzott. Semmilyen önkényre utaló jelet nem láttam akkor. (Ellentétben az utána jövő kordontengerrel, fogva tartásokkal és perekkel.)


"EU-ból való kilépés szerintem nagyon sok embert negatívan érint"

A Jobbik is csak a feltételeken akar változtatni, egyik párt programjában sem szerepel az EU-ból való kilépés, mint direkt, feltétlen pont.


"sorkatonaság újboli bevezetése."

Miért lenne az baj? Nem a katonasággal volt a baj a szocializmusban sem, hanem az idióta elöljárókkal, a primitív, de hatalmat gyakorló társakkal, és a semmittevéssel. A sorállományt sok közmunkára lehetne használni, amit ma a Magyar Gárda lenne kénytelen elvégezni, ha nem oszlatták volna fel.


"De legalább MSZP politikusok néha börtönbe kerül,(Mszp kormány alatt tehát ők nem mind tehetnek meg mindent!) viszont fideszes szinte soha sem."

Ezt nem tudom eldönteni. Lehet, hogy igaz, de az is lehet, hogy csak az okozza, hogy az MSZP-sek kevésbé kifinomultabban csalnak. Meg az is lehet, hogy a Fideszben tényleg kevesebb a csaló.


"Ha jól látom csak ő védi nyugdíjasokat mindegyik párt rajtuk spórolna."

Hümm, hát kár, hogy a nyugdíjas panelproli szüleim nem érzik ezt a védelmet. Bár valószínű, a többi sem lenne jobb, nem tudom.


"Nem kell az mszp-re szavaznod de egy 2/3-os fidesz új választási rendszert a jobbik ellen lesz kialakítva tehát szükségetek lenne az mszp-re aki ezt talán megakadályozhatja veletek együtt."

A 2/3-tól szerintem a Fidesz legalább annyira fél, mint te, vagy én. :) Egy csomó dolgot számonkérnének rajtuk ugyanis a rajongóik, amit valószínűleg eszük ágában sincs megcsinálni nekik sem. Őszinte legyek? Nem is bánnék egy 2/3-os Fideszt. :P


"Az mszp abból él folyamatosan sértegetik (mármint a poltikusaitok) azokat a választókat akik nem rájuk szavaznak. sőt listát is vezettek róluk!"

Ilyen listája minden pártnak van, az MSZP-nek is. Ez alapján mozgósítottak 2002-ben, mint azt az OVB 2004-ben megállapította.


">>Aki nincs velünk, ellenük van<< A jobbik politikája tele van kockázatokkal 10 évig koplalni a függetlenségért nem hiszem, hogy sokan akarnak."

Ez lehet, de ők esélytelenek a kormányalakításra még akkor is, ha a szájuk nagy.

2010. ápr. 8. 11:39
 17/20 A kérdező kommentje:
Amúgy köszönöm, ebben már vannak olyan elemek, amiket egyszerűbb emberekkel meg tudok etetni.
2010. ápr. 8. 11:42
 18/20 anonim ***** válasza:
71%

A válasz írója 37%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 11:17


Te full szoci vagy...,nem semmi!!Remélem kevés ilyen van mint Te!

2010. ápr. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

"Még a Jobbik is piaci keretek között képzeli el a jövőt."

elég furcsa elképzelésed van neked a piacról. vagy netán nem olvastad a programjukat?


"1998 és 2002 között a Fidesz kormányzott. Semmilyen önkényre utaló jelet nem láttam akkor."

egyrészt nem volt meg a 2/3, ami azért nem mindegy. másrészt, ha megnézed a két programot, nem sok közöset találsz bennük. harmadrészt ez a fidesz nem az a fidesz...


"A Jobbik is csak a feltételeken akar változtatni, egyik párt programjában sem szerepel az EU-ból való kilépés, mint direkt, feltétlen pont."

valóban. csak az szerepel, hogy mindet úgy kell csinálniuk, ahogy azt a jobbik akarja.


"A sorállományt sok közmunkára lehetne használni, amit ma a Magyar Gárda lenne kénytelen elvégezni, ha nem oszlatták volna fel."

milyen közmunkát? milyen sokat? nem alakult újra?


"...Meg az is lehet, hogy a Fideszben tényleg kevesebb a csaló."

lehet. meg az is lehet, hogy jónéhány eset inkább koncepciós, mint valódi.


"Őszinte legyek? Nem is bánnék egy 2/3-os Fideszt. :P"

igazából én sem. megérdemelné ez az ország...



egyébként arra szavazol, akire akarsz.

teljesen a te dolgod. nem hinném, hogy bármivel is meg lehetne változtatni a véleményedt.

2010. ápr. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

:)

Nem is tudtam, hogy téma, hogy kire szavazok. Azt hittem, arról beszélgetünk, hogy lehetne meggyőzni embereket arról, hogy az MSZP-re szavazzanak. Úgy gondoltam, hogy ti mondtok érveket, én meg megpróbálom cáfolni. És ami marad, az nagyobb eséllyel működő érv, mint ami kiesik.

2010. ápr. 8. 20:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!