Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az egészségügyet miért nem...

Az egészségügyet miért nem privatizálják?

Figyelt kérdés

Teljesen rossz a jelenlegi rendszer.

Az egészer privatizálni kellene.


Én például, már így is csak magánrendelésekre járok évek óta.

Kinek van ideje órákat várni az alacsony színvonalú "SZTK"-n?

Szabadságot meg nem veszek ki emiatt.


Magánrendelésen, időpontra van az ember,az orvos is egyenrangúként kezel.



Sokkal jobb lenne, a teljes állami egészségügyet megszüntetni.

Ha megszünt, lehetne adót csökkenteni.


A másik,sokan nem pletykálkodni járnának az orvosi váróterembe.



Az USA-ban is privát,fizetős.De, meglehet nézni, high-tech eszközök mindenütt,az orvosok, nővérek jól megvannak fizetve.


Egy állami érdekeltségű szervezet soha nem fog jól fizetni,kivéve a nagyfőnököknek.



2016. ápr. 25. 11:24
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Azért mert nem bírná a többség megfizetni. Nézzél az usa-ról műsorokat ha még nem éltél ott,akkor talán sikerül felfognod,hogy sokan betegen sem mennek orvoshoz. Aki szegény,rossz a bíztositàsa évekig fizeti a számlát.
2016. ápr. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Úgy privatizálhatják hogy a kötelező TB-járulék is megszűnik. Mert magánszemélyek alanyi jogon történő gazdagodásáért nem vagyok hajlandó fizetni. Gondolom mások sem. Elég volt belőle az előző -izmusban.
2016. ápr. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Azért nem, mert még a tökéletesen elfogult és erre érzéketlen kormányzat is felfogja, hogy azzal nemhogy megold, de sokkal nagyobb problémákat generál. Amire te gondolsz, az megy megfelelő gazdasági körülmények és főleg megfelelő társadalmi nézetrendszer mellett. Nálunk se gazdasági se társadalmi feltétel ehhez nem adott.

Egyébiránt az egészségügy nem attól ilyen, mert állami. Hanem két ok miatt. Az egyik, hogy a kormányzat sokkal több pénzt vont ki belőle, mint ez megengedett, továbbá az egészségügy tipikusan az a terület, ahol nem lehet parancsolgatni. Vagy értesz hozzá, és a beteg esetleg meggyógyul, vagy nem értesz hozzá, és a beteg, szinte biztosan meghal.

A másik ok, hogy ebben a végletekig rosszul felépített rendszerben az egészségügyi dolgozók (orvosok) meghatározó része kiválóan profitál, nem hagyja, hogy mások a zsíros fazékhoz férkőzhessenek, röviden, elemi érdekük, hogy semmi ne változzon.

Éppen ezért nem is lesz olyan kormány, amelyik hozzá mer nyúlni (ahogy eddig is elsősorban emiatt nem nyúltak hozzá - bele lehet bukni).

Nem kell feltalálni a spanyolviaszt. Fel van találva, csak társadalmi segítség kéne a végrehajtáshoz. No azt itt ne keress.

2016. ápr. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%

Először is érdemes megemlíteni, hogy mint a legtöbb állami fenntartású intézmény melegágya a sikkasztásnak, csalásnak, elég csak a hálapénzt említeni. Másik, hogy - mint sok más pénzfaló állami szolgáltatás - választásokat dönt el. Senki nem mer hozzányúlni, mert az emberek megszokták a jót, akkor is ha végtében többe kerül nekik. Harmadszor: vannak jó és rossz példák nyugati országokban az állami és a privát egészségügyre is tehát ez nem olyan egyszerű.


Áh minek tépem a számat, maradjunk a rövid verziónál: a nyugdíjasok akkora kritikus tömeg, hogy senki nem mer hozzányúlni semmihez amihez közük van. Ma még mindig ott tartunk, hogy rengeteg embernek csak az a cél, hogy valahogy kihúzza nyugdíjig aztán elvegetáljon az állami szolgáltatásokon.

2016. ápr. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A GDP 7,4%-a [link]

azaz a költségvetés 10-15%-a (50-60%) adócentralizáció megy erre a célra el

A teljes megszüntetés, még az SZJA-t sem engedné törölni, különösen amellett, hogy az ezzel kapcsolatos kiadás egy része visszafolyik, mint bérjárulék, ÁFA... azaz ,kb 3-4% (szintúgy adócentralizáció-s hatás) a valóban elköltött összeg.


A probléma az, hogy 3-szoros összeg van ilyen címszó alatt beszedve, ami teljesen másra megy el.


Az USA a legdrágább,/fő, de nem legeredményesebb rendszer, nálunk ez kb a felső 1-2 milliónál működne, de a rossz piaci, versenytárs nélküli, és nem méret hatékony rendszer a privát rendszert a jelenlegi állami rendszer szintje felé mozdítaná el.


A megoldás egyedül egy normálisan finanszírozott, a jelenlegi magánrendszer eszközeit, és annak forrásait is becsatornázó rendszer lenne.


Pl egy kórházban könnyen megvalósítható lenne, hogy a fizető vendégek a privát szintjén lévő kórtermi szolgáltatást kapjanak.

A kórházi eszközök pl diagnosztikaiak használata nem megfelelő, mivel év vége fele a TB kifogy a pénzből ezért alacsony kapacitással működnek, holott a gép megvételkor ettől nem lesz olcsóbb, ezt a kapacitást értékesíteni is lehetne a privát eü-nek, így mindenki nyerne.


A privát eü egy része jelenleg az állami eü orvosai, az állami eü eszközeivel, a rendelési időn kívüli ellátást jelenti. Ezt vagy az "anyaintézmény"/TB felé fizetett "eszközbérléssel" legalizálni kellene, vagy aki legalizálás ellenére a "szürke zónában" marad, azt pedig büntetni, az igénybe vett eszközök bérleti díjának minimum 5-szörös összegére.


Ezen felül a TB általi finanszírozást meg kellene változtatni, hogy az adott feladatra a modernebb, minél kisebb problémával/kieséssel járó eljárásokat, eszközöket jobban, magasabb szinten finanszírozza.


Egyébiránt már maga a "finanszírozás miatt akadozó" állapot megszűnése diagnosztikai eljárások, kivizsgálások esetében sokat javítana kezelés gyorsabb megkezdése, és így rövidebb, olcsóbb terápiák miatt, ráadásul a "munkaerő/járulékkiesés" is csökkenne.

2016. ápr. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%

'Szerintem téged fel kéne kötni fényes nappal a hősök terén. Egy undorító kapitalista vagy.'


Áruld el nékem, kérlek szépen, miféle rendszert akarsz te Magyarországra?

2016. ápr. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%

'Olyat amiben a hozzád hasonlókat kivégzik.'


Nem baj, ha bolond vagy, csak ne sok helyen reklámozd.

2016. ápr. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
56%

Az a gond hogy az eddigi privatizációkor sem a tisztességes embereké lett a tőke. Például az államosítás károsultjai sem kapták vissza régi tulajdonaikat. El tudja valaki képzelni hogy a tisztességtelenül meggazdagodottak nyugati színvonalon fogják működtetni az egészségügyet ha megkaparintanák?

Egy példa a MAL Zrt. Az működött olyan felelősséggel mint mondjuk a hazai autógyárak? Megmondom hogyan működött, megtörtént a katasztrófa, eltűnt egy kislány, felelős nincs. Csak alanyi jogon gazdagodó haszonélvező. Mert így szokták meg a szocializmusban.

Papíron kapitalizmus lett, ami annyit jelent hogy a Trabant kasznira Mercedes embléma került. Aztán tanakodunk hogy miért nem olyan mint a Merci, pedig még a forgalmijába is be lett írva hogy az bizony egy Mercedes.

2016. ápr. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Utolsó; nagyon fáj valami?
2016. aug. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!