Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem akarják rendbehozni...

Miért nem akarják rendbehozni az egészségügyet a mindenkori kormányok?

Figyelt kérdés

Szinte hihetetlen, hogy manapság, ha kórházba kerül bárki, akkor kb. vigye be az egész háztartást, mert semmije sincs a kórházaknak.

A nővérem a Bajcsy Kórházban fog szülni és neki mondták, hogy még ágyneműt is vigyen be.

A nagyapám az újpesti Károly Kórházban volt tavaly januárban, mert benyelt egy vírust, járni nem tudott normálisan, a kórházban csak egy vékony kis plédet adtak a tél kellős közepén, takarót nem tudtak adni neki, a kórteremben a vakolat omladozott. Neki még a gyógyszereit is be kellett vinni a kórházba, a kórházi kezelő orvosok, nem adtak be neki semmilyen más gyógyszert. Amikor ezt hallottam, elképedtem, mert nem gondoltam volna, hogy ennyire súlyos a helyzet.

Persze tudom és látom - főleg mikor rendelőben voltam - hogy az orvosok, asszisztensek ingerültek, arrogánsak és semmi segítőkészségük nincs, mert túl vannak terhelve.

Az egész egészségügyet az SZDSZ tette tönkre a rengeteg kórház bezárással. A vizitdíj még talán normális lett volna, de ugye az ellenzéki FIDESZ-ék hevesen tiltakoztak ellene még a Fideszes Orvosoknak is jól jött a vizitdíj, de ennek ellenére kampányoltak ellene.

Lett egy kormányváltás, ahhoz képest a 300 Ft-os vizitdíj többszörösével sarcolták meg azóta az embereket, bravó ezt jól megcsínálta ez az ország.


2016. jan. 8. 21:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert az sok pénz lenne, az meg nekik kell.
2016. jan. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
66%
Mert a gazdaságnak nem kedvez a nyugdíjasok életben tartása.
2016. jan. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Minek?
2016. jan. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

"Mert a gazdaságnak nem kedvez a nyugdíjasok életben tartása."


Remélem ha valamelyik rokonod kórházba kerül ugyanígy fogsz gondolkodni.

2016. jan. 8. 22:28
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem érdekük, hogy az ember sokáig éljen(főleg a nyugdíjasok akik csak a pénzt viszik tőlük), másrészt nekik mindegy hogy milyen állapotok vannak a kórházakban, mert a szeretetre méltó politikusaink és családjaik nem ugyan abba a kórházba járnak ha van valami, hanem VIP ellátásban részesülnek és a magánkezeléseket is zsebből ki tudják fizetni. Meg a kórházak is csak a pénzt viszik, az állam szempontjából(nincs profitjuk).
2016. jan. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
95%
Kérdező! Igaza van a kettesnek...gazdasági szempontból nem érdekük... ne a válaszolót szidd, hanem a kormányt.
2016. jan. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én egri vagyok, a legjobb orvosi ellátás az elmúlt évtizedekben akkor volt, mikor a HospInvest üzemeltette a kórházat. Azóta sajnos megint visszaromlott a ellátás.
2016. jan. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

Mit kell az egészségügyön helyre hozni?


Már így is túlzás.


Például a városokban meg sem tudom számolni hány korház működik.


Először az, hogy ha valaki kicsit beteg az még nem probléma.

Ha valaki nagyon beteg: négykézláb, vagy csak nagyon furcsán tud közlekedni az megint nem probléma, mert miért foglal el egy ágyat a kórházban valaki aki csak négykézláb tud menni?


Nem teljesen mindegy, hogy négykézláb a kórházban vagy otthon mászkál?


Mi szükség van altatógépre például?


Ha a betegnek fájdalmai vannak, ráharap a fakanálra: nem ordít, csendben van, nem zavarja a többieket.


A betegnek is jobb, mert kontrolállni tudja, hogy hol fáj, milyen fájdalmai vannak.

Egy altatás során fogalma nincs arról, hogy mi történik vele.


Teljesen megalázó ez egy embernek, hogy elaltatják és utána kibelezik.

2016. jan. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
70%
Az SZDSZ nem tett tönkre semmit, rengeteg felesleges kórház volt, pl elég abszurd, hogy egy Szeged méretű városban volt négy kórház meg egy külön klinikai tömb! Ezek közül szerencsére kettőt bezártak, egyet pedig most építenek le és a klinikai tömbböt bővítik, hogy az tudja átvenni a szerepét. De, hogy mást ne mondjak még olyan ici-pici városokban mint Makó is két külön intézetben működött a kórház, szóval én maximálisan támogatom a fölösleges kórházak bezárását, mert ez nem jelenti az ágyszám vagy orvos/ápoló szám csökkenését, hanem megkönnyíti a logisztikát meg kevesebb lesz a rosszabb kórházba száműzött beteg.
2016. jan. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Mindenkinek rendszeresen minimum 20 ezer HUFot kéne fizetni havonta.


Jelenleg sokan vannak olyanok akik csak akkor fizetnek ha éppen orvoshoz szándékoznak menni. Ez így sajna nem müxik.

2016. jan. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!