Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem akarják rendbehozni...

Miért nem akarják rendbehozni az egészségügyet a mindenkori kormányok?

Figyelt kérdés

Szinte hihetetlen, hogy manapság, ha kórházba kerül bárki, akkor kb. vigye be az egész háztartást, mert semmije sincs a kórházaknak.

A nővérem a Bajcsy Kórházban fog szülni és neki mondták, hogy még ágyneműt is vigyen be.

A nagyapám az újpesti Károly Kórházban volt tavaly januárban, mert benyelt egy vírust, járni nem tudott normálisan, a kórházban csak egy vékony kis plédet adtak a tél kellős közepén, takarót nem tudtak adni neki, a kórteremben a vakolat omladozott. Neki még a gyógyszereit is be kellett vinni a kórházba, a kórházi kezelő orvosok, nem adtak be neki semmilyen más gyógyszert. Amikor ezt hallottam, elképedtem, mert nem gondoltam volna, hogy ennyire súlyos a helyzet.

Persze tudom és látom - főleg mikor rendelőben voltam - hogy az orvosok, asszisztensek ingerültek, arrogánsak és semmi segítőkészségük nincs, mert túl vannak terhelve.

Az egész egészségügyet az SZDSZ tette tönkre a rengeteg kórház bezárással. A vizitdíj még talán normális lett volna, de ugye az ellenzéki FIDESZ-ék hevesen tiltakoztak ellene még a Fideszes Orvosoknak is jól jött a vizitdíj, de ennek ellenére kampányoltak ellene.

Lett egy kormányváltás, ahhoz képest a 300 Ft-os vizitdíj többszörösével sarcolták meg azóta az embereket, bravó ezt jól megcsínálta ez az ország.


2016. jan. 8. 21:56
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Mégis miért hoznák rendbe? Az nekik pénz kiesés, és úgysincs rá szükségük, hiszen ők magán orvosokhoz mennek. Azt én értem, hogy neked vagy nekem miért lenne jó, de képzeld magad Orbán helyébe. Neki mégis miért lenne jó? Semmiért. Így nem hozza rendbe.


A politikusok magukért vannak, nem az emberekért. Amíg az emberek nem kényszerítik rájuk az akaratukat, addig azt csinálják ami őket érdekli, nem azt ami az embereket. És ezért van az, hogy ez az ország elrothad, és nem lehet megmenteni. Az emberek nem ismerik a saját hatalmukat, és inkább azon problémáznak, hogy a Fidesz vagy az MSZP a "kisebbik rossz". Tök mindegy mi a kormány, vagy érvényesítik az emberek az akaratukat, és akkor azért, vagy nem, és akkor azért.

Napi vidám gondolat.

2016. jan. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

2015ben kb. 7000HUF volt az 1 havi TB járulék minimuma.


ez nevetséges. ennyiből nem lehet az orvosokat és a nővéreket rendesen megfizetni. Ráadásul sokan úgy fizetnek ennyit hogy jövedelmük van rendesen csak minimál bérre vannak bejelentve vagy veszteséges a vállalkozásuk papíron.


És akkor azok akik nyugati színvonal összegeket fizetnek meg szpnnak, hogy szrt se kapnak a pénzükért.


Ráadásul a már említett vállalkozók ha úgy adódik simán paraszolválnak a főorvosnak és elsőosztályú kiszolgálást kapnak. Csak hogy a paraszolvencia volt 100ezer közben meg akár 2-3 millióval fizetett kevesebbet a TBnek.

2016. jan. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Ezeket a gazdasági okokat, amiket itt többen is kifejtettek, nyilvánvalóan nem fogják a politikusok bevallani. Na, emiatt sem kell egyikre sem szavazni! Ők elvileg amiatt vannak ott, hogy a nép érdekeit képviseljék, és mindig a legfontosabb dolgokra költsék a pénzt. Mivel látjuk, hogy ennek pont az ellenkezője történik állandóan, minden egyes kormánynál, nem értem, hogy miért hisznek még ennyien ma is a politikusoknak. Hiszen ugye, ki akarna olyan vezetőket, akik nem az emberek érdekeit nézik?! Most azt nyilvánvalóan hagyjuk, hogy miket mondanak és hitetnek el az emberekkel. Már számtalanszor bebizonyosodott sok éven keresztül, hogy össze-vissza hazudik meg lop mindegyik, és az emberek, legalábbis a szavazók mégis mindig beugranak a gödörbe.

De az is furcsa, hogy nem lázadnak az emberek. Ha pl. összegyűlne párezer ember a mindenkori miniszterelnök háza előtt, vagy a parlament előtt és környékén több százezer ember, vagy akár egymillió rendszeresen, akkor már látnák a nagyurak, hogy ennek a fele sem tréfa. Így viszont tudják, hogy bármit megtehetnek, mert még csak nem is tüntetnek az emberek jelentős mértékben.

2016. jan. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Amikor egy kicsit is megprobálták Gorbán kivezényelte a kutyáit az utcára!!!!!
2016. jan. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!