Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Erted a lenyeget? Oh, ne...

Erted a lenyeget? Oh, ne mondjatok nekem, hogy/ hajnallik hazank felett! Latom en: az ö szamara/ szö a sors szemfödelet. S kerni Istent nem merem, hogy/ nemzetem gyogyitsa fel, Mert e nemzet elhiggyetek/ eletet nem erdemel.

Figyelt kérdés

Figyelemmel atforgattam/ a törtenet lapjait,

S fontolora vette lelkem, /amit e hon vegbevitt.

S mit talaltam ott fölirva/ szazadok bötüivel?

Azt talaltam, hogy e nemzet/ eletet nem erdemel.


Jora termett nep honaban/ egy a sziv az akarat,

A közerdek mellet minden/ különerdek elmarad.

Itten oltart minden ember/ Ön balvanyaert emel-

Es az ilyen önzö nemzet/ eletet nem erdemel.


Voltak egyesek közöttünk!/tiszta, hü, nagy szellemek,

Akik mindent, amit tettek,/ A hazaert tettenek.

Hany volt köztük, kiket a hon,/Maga a hon veszte el!

Es az ily halatlan nemzet/ eletet nem erdemel.


Mas hazaban hiven örzik/mindazt ami nemzeti;

Ösi kincset a magyar nep/megveti es elveti,

A magyar magyarnak lenni/Elfeled vagy szegyenel-

Es az ily elkorcsult nemzet/Eletet nem erdemel...


Oh, de miert elösorolnom/E szegeny hon vetkeit?

Lesz-e sors, oh lesz-e Isten,/Aki minket megsegit?

A nagy Isten szent kegyeböl/Jö-e megvaltasi jel?

LESZ-E MEG E NEMZET OLYAN,/HOGY HALALT NEM ERDEMEL?


2010. ápr. 6. 20:34
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Megint én vagyok:


Csak annyit akartam mondani még, hogy igen olvastuk tovább mentünk, ennyi, a költője gondolom Petőfi (leír a stílusa) nem emlékeztem a címére csak felismertem, hogy már olvastam.


Nem kell ledorongolni vkit azért mert nem tudja betéve az összes verset egy költőtől. Lehet illene tudni de nem kötelező a vers, így is felismertem ez nagy dolog, főleg ha még csak nem is kedveltem. Petőfiből érettségiztem de nem ezt a verset kaptam.


Egyébként nyelvszakra jártam és nem irodalomra így csak olvastuk nem tanultuk (1x olvastam szép, hogy felismerem. Azóta nem láttam, nem olvastam, nem hallottam).


Gondoltam szólok, hogy nem általánosban hanem gimnáziumban olvastuk, 10.-ben vagy 11.-ben (nem emlékszem melyik évben volt Petőfi).

2010. ápr. 7. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!