Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Erted a lenyeget? Oh, ne...

Erted a lenyeget? Oh, ne mondjatok nekem, hogy/ hajnallik hazank felett! Latom en: az ö szamara/ szö a sors szemfödelet. S kerni Istent nem merem, hogy/ nemzetem gyogyitsa fel, Mert e nemzet elhiggyetek/ eletet nem erdemel.

Figyelt kérdés

Figyelemmel atforgattam/ a törtenet lapjait,

S fontolora vette lelkem, /amit e hon vegbevitt.

S mit talaltam ott fölirva/ szazadok bötüivel?

Azt talaltam, hogy e nemzet/ eletet nem erdemel.


Jora termett nep honaban/ egy a sziv az akarat,

A közerdek mellet minden/ különerdek elmarad.

Itten oltart minden ember/ Ön balvanyaert emel-

Es az ilyen önzö nemzet/ eletet nem erdemel.


Voltak egyesek közöttünk!/tiszta, hü, nagy szellemek,

Akik mindent, amit tettek,/ A hazaert tettenek.

Hany volt köztük, kiket a hon,/Maga a hon veszte el!

Es az ily halatlan nemzet/ eletet nem erdemel.


Mas hazaban hiven örzik/mindazt ami nemzeti;

Ösi kincset a magyar nep/megveti es elveti,

A magyar magyarnak lenni/Elfeled vagy szegyenel-

Es az ily elkorcsult nemzet/Eletet nem erdemel...


Oh, de miert elösorolnom/E szegeny hon vetkeit?

Lesz-e sors, oh lesz-e Isten,/Aki minket megsegit?

A nagy Isten szent kegyeböl/Jö-e megvaltasi jel?

LESZ-E MEG E NEMZET OLYAN,/HOGY HALALT NEM ERDEMEL?


2010. ápr. 6. 20:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Egy vers lényege az, amit éppen belemgyaráznak. Szóval nem biztos, hogy értem.
2010. ápr. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Azt jelenti, hogy anemzet minden jót megérdemel. Megmagyarázzam?:)
2010. ápr. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Gratulálok a Versedhez, sok igazság van benne, de látod szó nélkül mennek el mellette.

-Ez is gyalázat vagy nemtörődömség, vagy csak butaság, nem tudom.

A közelgő választásokról.

Szerintem a Jobbik 30-40% körül fog szerepelni, valószínűleg a FIDESZ még jobban, de polgárháborű nem lesz, viszont a Jobbik nélkül az ellopott nemzeti vagyonnal sem fognak elszámolni és a szuabad rablás törvényesítve lesz, mert ugye a mentelmi jog megmarad.

Szerintem a Jobbikra kellene szavazni, azért, hogy ők nyerjenek és számoltassanak is el minden csalót, aki így, vagy úgy, de tisztességtelenűl jutott hozzá közpénzekhez.

+ azért kellene a Jobbikra szavazni, mert a jobbik eltörölné a mentelmi jogot.

+ azért kellene a Jobbikot választani, mert visszahívhatóvá tenné a képviselői poziciót, mert hiába látjuk a parlamentben az általunk választott képviselőt aludni, vagy hiányozni rendszeresen, a leváltásáért semmit sem tehetünk a következő 4 évig.

+ azért kellene a Jobbikra szavazni, mert esélyt kell adni a fiataloknak, ők energikusak övék a jövő, hát hadd mutassák meg, hogyan kell rendbetenni az országot, hogyan kell felemelni a hazánkat, hogyan kell egyesíteni a szétszakadt nemzetünket.

Aki magyar, aki Tényleg a Haza javát akarja az a JOBBIKRA SZAVAZ.

A Fidesz már volt 4 évig hatalmon, adott állampolgárságot a határon túliaknak? -NEM!

A Földet odaadta a gazdálkodóknak? -NEM!

Újraszámolta-e a szavazatokat a nyilvánvaló választási csalások idején?-NEM!-Sietett átadni a hatalmat a választási csalással nyert MSZP-nek!

Miért szavazták meg a Liszaboni szerződést?

Mindenki tudja, hogy a magyar nép számára ez hátrányos!

Miért vagyunk Afganisztánban, Irakban?

Sok ezer kérdést lehetne feltenni, pl: miért dolgozunk éhbérért?(3-400 Euro/hó)

Mindez azért van, mert az országunk irányítói idegen érdekeket szolgálnak, mi más ez, ha nem hazaárulás?

Döntsetek Okosan! GYŐZZÖN A JOBBIK!!!

2010. ápr. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Sajnos en sok mindent probalnek belemagyarazni ebbe a versbe, de nekem ebbe semmi mast nem sikerült azon kivül, hogy sz@rban vagyunk a nem magyarkent viselkedök(vagy itt elö nem magyarok) miatt akik sajat orszagunkban lehetetlenitenek el minket.

Csak probaltam a vers aktualitasara rakerdezni, hogy mas is latja-e ezt.

De kedves elsö örömmel hallgatnam a te velemenyedet, hogy mit is lehet ebbe belemagyarazni meg vagy mast...

Köszi a kommenteket

2010. ápr. 6. 20:52
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem bírtad ki, hogy ne írd ezt le, még ha semmi köze sincs a kérdéshez, ugye?
2010. ápr. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Kedves 20:51-es köszi, akkor sikerült megragadnod a vers tartalmat. Ez az egyik kedvenc versem es szegyenszemre ez a vers tabu az iskolaban!!!! Azert az komoly, nem. Csak tudnam melyik rendszer az ahol tiltjak bizonyos költök alkotasait??? -költöi kerdes :D
2010. ápr. 6. 20:55
 7/11 A kérdező kommentje:

Kedves 20:53-as.

Ami a megjegyzesedet illeti abban semmi sincs ami az en kerdesemre vonatkozna. Az altalad emlitett valaszolo, legalabb leirta a velemenyet a versröl es hozzatette (szive joga volt) ami meg nyomta a lelket vagy a versröl eszebe jutott. Es TE???

Nem kekeckedest, hanem velemenyeket szeretnek. Ha neked mas partot van kedved eltetni a vershez valo hozzaszolas utan, megteheted, de masokat ezert ne szolj meg. Köszönöm.

Es köszi a kommenteket.

2010. ápr. 6. 20:59
 8/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Nem tudom te mikor voltál középiskolás de én az elmúlt 8 évben voltam középben és ezt a verset vettük (címére nem emlékszem, ahogy ide beidézted nem tudnám megmondani mi is a címe, de a szöveget felismerem).


A jobbikostól kérdem: Akkor én nem vagyok magyar? Én nem szavazok a Jobbikra mert 1. nem jönnek be 2. szerintem pont ugyanazt csinálják majd mint a töbi párt.


Persze ha az derül ki, hogy nem vagyok magyar megse lep. Hisz alig 20 évig hallgattam, hogy nem vagyok magyar, már megszoktam. Nem számít.


De érdekes ez a vádaskodás, ha nem értek veletek egyett akkor nem vagyok magyar? Nagy kunszt, ilyet én is tudok mondani. Ha nem értesz velem egyett akkor nem vagy székely se hun! Na tessék most ez is itt van. Egyszerű és igazságtalan. :)

2010. ápr. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Hat sajnos regebben, es en meg versmondom sem szavalhattam el. Es akit kerdeztem meg van most is altiskolas kisgyerek akit ismerek, ök sem vettek. Akkor biztos sokat mond a cime: A magyar nemzet.

Es köszi a kommentet.

2010. ápr. 6. 21:29
 10/11 A kérdező kommentje:
Es azt elfelejtettem, hogy azert erre ha valoban olvassak irodalom oran illene emlekezni mar ha csak azt vesszük alapul hogy a költö masik ugyanezt a cimet viselö verset ismeri mindenki.
2010. ápr. 7. 01:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!