Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha jól élünk, akkor nem baj,...

Ha jól élünk, akkor nem baj, ha nem szavazok?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy igazából a mi családunk jól élt az MDF, az MSZP és a Fidesz kormány alatt is. Valahogy sosem befolyásolta igazán az életünket a politika, tehát nekem ergo teljesen mindegy melyik párt van hatalmon.

Tehát ennyi erővel akár szavazhatnék az MSZP-re, mert nekem minden jó így ahogy van.

De nem fogok, mert tudom, hogy rengeteg ember szegény és rosszul él, úgyhogy én úgy tartom igazságosnak, hogy szavazzanak ők (akiknek tényleg szükségük van valamiféle változásra), én nem akarom a saját szavazatommal befolyásolni a szegényebb rétegek akaratát.

Nekem jó a jelenlegi helyzet, de tudom, hogy rengetegen változtatni akarnak, én nem akarom őket zavarni ebben.


Szerintetek nem baj, ha ezen gondolatmenet alapján nem megyek el szavazni?


2010. ápr. 6. 18:45
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Igazából ez csak fél megoldás amit kigondoltál. Ha nem szavazol senkire azzal senkit sem támogatsz. Ha a szegényekkel szimpatizálsz, az nem megoldás, hogy akkor nem szavazol az mszp-re, ahhoz, hogy támogass valakit, ki kell állnod mellette. Nincs olyan, hogy kicsit mszp-s, meg kicsit lmp-s, meg egy csipet fideszes megsózva jobbikkal. Sajnos(?) a politika nem ilyen, nem erről szól, akkor inkább ne szavazz senkire. Főleg, ha csak azért akarsz szavazni valakire mert ott van (lmp). Gondolj bele abba, hogy nem egyedül vagy ezzel a problémával, és ha sokan csak tesznek csakúgy egy pártra szavazatot, annak nem sok jó vége lesz.
2010. ápr. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem gond,ha van annyitok,hogy nem lesz probléma ha néha meglopnak benneteket,vagy tudtok 24 órás őrizetet biztosítani.....
2010. ápr. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

ahogy gondolod ez miatt nem kellet volna kérdést írni


nálunk az egész tömb jobbikos igaz csak 6 család lakik benne xD


de sok kicsi sokra megy :-)

2010. ápr. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Nagyon szépen köszönöm a szegényebbek nevében is. :)

Figyeld, a Fidesz és a Jobbik között dönts szerintem. Olvasd el dióhéjban mindkét párt programját, és amelyik szerinted jobban szolgálja a kisebb embereket, arra rakd az X-et.

2010. ápr. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

A jobbik a jobb választás

ők tényleg az ország érdekeit képviselik


A fidesz ugyanott folytatja mint az Mszp

2010. ápr. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Végre egy olyan tehetős,igazságos ember,aki gondol a szegények sorsára is!Miért nem alapítottál egy pártot?Akkor most mások szavaznának rád és nem lennél ilyen dilemmában.
2010. ápr. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Hogy nem szavazol az MSZP-re? Ez még felvetődik benned?

Afrikai nyomorban élünk a Kommunizmus és utódpártjainak mézesmadzag politikája miatt. Mindent Igérnek aztán mindent ellopnak, minden másképpen történik és ezt még a vak is látja, de ezek úgy adják elő, hogy " csak ők tudnak válságot kezelni" " Stabilizálódott az ország a Bajnai libatolvajnak köszönhetően, aki öngyilkosságba kergetett egy csomó embert. És Nem mész el szavazni?

Nem mersz dönteni?

Pár év mulva mit szólsz?-mondod majd büszkén

- Én nem szavaztam rájuk! Nélüled, vagy veled,

szerintem a Jobbik 30-40% körül fog szerepelni, valószínűleg a FIDESZ még jobban, de polgárháborű nem lesz, viszont a Jobbik nélkül az ellopott nemzeti vagyonnal sem fognak elszámolni és a szuabad rablás törvényesítve lesz, mert ugye a mentelmi jog megmarad.

Szerintem a Jobbikra kellene szavazni, azért, hogy ők nyerjenek és számoltassanak is el minden csalót, aki így, vagy úgy, de tisztességtelenűl jutott hozzá közpénzekhez.

+ azért kellene a Jobbikra szavazni, mert a jobbik eltörölné a mentelmi jogot.

+ azért kellene a Jobbikot választani, mert visszahívhatóvá tenné a képviselői poziciót, mert hiába látjuk a parlamentben az általunk választott képviselőt aludni, vagy hiányozni rendszeresen, a leváltásáért semmit sem tehetünk a következő 4 évig.

+ azért kellene a Jobbikra szavazni, mert esélyt kell adni a fiataloknak, ők energikusak övék a jövő, hát hadd mutassák meg, hogyan kell rendbetenni az országot, hogyan kell felemelni a hazánkat, hogyan kell egyesíteni a szétszakadt nemzetünket.

Aki magyar, aki Tényleg a Haza javát akarja az a JOBBIKRA SZAVAZ.

A Fidesz már volt 4 évig hatalmon, adott állampolgárságot a határon túliaknak? -NEM!

A Földet odaadta a gazdálkodóknak? -NEM!

Újraszámolta-e a szavazatokat a nyilvánvaló választási csalások idején?-NEM!-Sietett átadni a hatalmat a választási csalással nyert MSZP-nek!

Miért szavazták meg a Liszaboni szerződést?

Mindenki tudja, hogy a magyar nép számára ez hátrányos!

Miért vagyunk Afganisztánban, Irakban?

Sok ezer kérdést lehetne feltenni, pl: miért dolgozunk éhbérért?(3-400 Euro/hó)

Mindez azért van, mert az országunk irányítói idegen érdekeket szolgálnak, mi más ez, ha nem hazaárulás?

Döntsetek Okosan! GYŐZZÖN A JOBBIK!!!

2010. ápr. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Mennyire igaz :)

Győzzön a jobbik

2010. ápr. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

A jobbik ugyebár még nem volt kormányon...

Mi bizonyítja azt,hogy ők majd valóban betartják az ígéretüket??Már 20 éve halljuk a legkülönfélébb ígéreteket,de valójában eddig egyetlen párt sem váltotta be a hozzá fűzött reményeket.

Ha ezúttal esetleg most én sem szavaznék,azért lesz,mert nem szeretném,ha a szavazás után pár hónappal kiderülne,hogy olyanra adtam a szavazatom,aki nem érdemelte meg.

2010. ápr. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Megnéztem a Jobbik programját, azért azt a nyolcvanvalahány oldalt nem olvastam el, meg azért nagyjából hallomásból tudom is, hogy miről szól.


Igazából vannak olyan dolgok, amik tetszenek benne:

- multik helyett a kkv-k támogatása

- önfenntartó börtönök (ez jó, mert az elítélteknek mert gyorsabban telik az idő, érzik, hogy hasznosak és kevesebb a költség. Viszont akármit is termelnek, valamilyen cég elől elviszik a piacot (pl. ha kaját termelnek maguknak, akkor a kajaszállító piacát veszik el).

- elszámoltatás


A csendőrségről és a keleti piacok felé nyitásról nem tudok érdemeben nyilatkozni. Nem tudom miért jobb a csendőrség, és hogy nem ad-e esélyt a hatalommal való visszaélésére. A keleti piacokról sincs túl sok fogalmam, milyen termékekkel lehetnénk ott pl. versenyképesek.


Ami nem tetszik:

- tulajdonképpen az egyéni szabadságjogok csökkentése (mondhatnánk anti-liberalizmusnak is)

Gondolok itt a kereskedelmi tv-k lepusztítására, az abortusz és a művi meddővé tétel (ami nem gyilkosság) tiltására, vagy akárcsak a kötelező hit- és erkölcstanra.

Én például szerettem volna kötelező hittant, mert érdekel, de ennek ellenére nem tartom jó ötletnek, hogy ilyenekre szórjuk a pénzt.

A kötelező erkölcstan szerintem nem fog érdekelni senkit, annyira fogják komolyan venni, mint az éneket és a rajzot (ergo megírják az angol házit közben).

Én akkor már inkább egy A magyar kultúra megismerése órát tennék be, rovásírással, gulyásfőzéssel, néptáncozással, interaktív mozgalmas órákkal.


Illetve a korrupció felszámolását mint ígéretet nagyon nagy demagógiának érzem!


Őszintén azt szeretném, hogyha bent lennének a parlamentben, mondjuk 20-25%-on, de azt, hogy ők kormányozzanak, azt nem!


Az LMP-re fogok szavazni eldöntöttem, sok vizet úgyse zavarnak, ha bejutnak, ha nem! És szerintem nem mini SZDSZ, bár ha az is, a Fidesszel és a Jobbikkal nem fognak szerintem koaliciót kötni, ergo csak úgy vegetálnak majd a parlamentben.

Bár ennek sincs sok értelme:S.

2010. ápr. 6. 21:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!