Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit tudtok a hungarizmusról?

Mit tudtok a hungarizmusról?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok, hogy mennyire vagytok műveltek ezen a téren :)
2010. ápr. 3. 18:51
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Radnótit is elvitték pedig szerette ezt az országot. Általában a hungaristáknál csak szóban nyílvánul meg ez az irányzat, de tettekben nem. Nem állítanak elő magyar terméket sőt általában semmit, a tescoban veszik meg a kannás bort amit a magyar szigetre visznek és még sorolhatnám
2010. ápr. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

"szerintem kérdezd meg nagyapádat, ő majd elmeséli hogy mennyire sz*r volt az is."


A dédnagypapám szerint nem volt szar, és ő csak egy egyszerű városi, gyári munkás ember volt. Az oroszoktól az emberek jobban be voltak fosva, mint a német náciktól, vagy a nyilasoktól - nem is kellett tőlük nagyon tartani...

2010. ápr. 3. 19:48
 13/19 anonim ***** válasza:

"Mit tudtok a hungarizmusról?

Kíváncsi vagyok, hogy mennyire vagytok műveltek ezen a téren :)"


Inkább nem minősítem a kérdést!

2010. ápr. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
60%
A hungarizmus a lehető legjobb dolog amiről valaha hallottam. Szálasi a nemzetvezetőnk szent:). Am a hungaristáknak a nemzeti érdekek vannak előnyben. Elítélnek mindenféle homoszexuálist, és egyéb söpredéket. Normálisan büntetik meg a bűnözőket. Magyarországon 1944-1945 között volt HUngarista hatalom Szálasi vezetése által. Akkoriban nem lőtték ki a dolgozó emberek szemét az ugynevezett "rendőrök".
2010. ápr. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

"Aztán lehet, hogy a nagypapi Horthy-csendőr vagy nyilas volt és majd a bajszát nyalogatva meséli, milyen jó volt a zsidók seggét csizmával rugdosni, amikor a vagonokba hajtották őket, meg főbe lőni az ellenállókat."


Köszönöm nagyapám nevében is. Egyébként pilóta volt, és a háborúban megsebesült, amiből hosszú ideig lábadozott, nyilas, az nem volt, de még sosem mesélt rosszat, bár a kórházból nem lehetett nagy rálátása, aztán felépülése után tisztességben dolgozta végig életét. Kíváncsi vagyok, hogy a te nagyapád mi volt?


"Radnótit is elvitték pedig szerette ezt az országot."


Én hungaristának tartom magam (a korábbi válaszomban megfogalmazottak szerint 19:15), és szeretem Radnótit. Magyarnak vallotta magát, és én is annak tartom!


"Nem állítanak elő magyar terméket sőt általában semmit, a tescoban veszik meg a kannás bort amit a magyar szigetre visznek és még sorolhatnám"


Látom nem találkoztál még valódi (ismét nézd előző válaszom) hungaristával. Persze rengeteg a tirpák, mint a nagyapámat szidó 53%-os válaszoló, vagy az általad említett teszkós bort ivó divat hungaristák és divat skinheadek, de ők maguk sem tudják mi az amit lejáratnak.


További szép estét minden felvilágosult liberálisnak.

2010. ápr. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%

"Én hungaristának tartom magam (a korábbi válaszomban megfogalmazottak szerint 19:15), és szeretem Radnótit. Magyarnak vallotta magát, és én is annak tartom! "


Akkor köszönd meg Szálasinak és bandájának, hogy elintézték. Mert ők Radnótit nem tartották magyarnak.

2010. ápr. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

A hungarizmus a nemzetiszocializmus magyar gyakorlata. Konnacionalista, elveti a sovinizmust, megteremti a szociális igazságot és egyben a nacionalizmussal megmenti az eszmét, hogy a kollektivista bolsevizmus útjára lépjen. Elveti a horthyzmust, aszemitizmust hirdet.

Én is ezt az eszmét követem.

2010. ápr. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
52%

Azt tudom, hogy Horthy rendszerét támadták jogosan, hiszen elég sok volt a szegény, főleg munkások és parasztok. (Ettől függetlenül Horthy hazafi, csakhát nem volt szociálisan érzékeny)


Aztán azt is tudom, hogy Szálasi álma volt a Hungária Egyesült Földek állama, ami érdekesen hangzik. Nem tartom magam hungaristának, de nem zavarna egy hungarista kormány.

2010. ápr. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Burkolt kommunizmus. Elvtárs helyett Testvér volt a megszólítás, ugyanúgy a munkásokat célozták a programjukkal, ugyanúgy az államnak rendelték alá az egyéni jogokat, és ugyanúgy börtönbe ( annak idején inkább táborokba, vagy kivégezték őket ) zárták volna, aki KMK. Annyi köztük a különbség, hogy a hungarizmus megkülönbözteti az emberi rasszokat. Szerintem, ha nem lett volna háború, ugyanúgy megbukott volna, mint a kommunizmus. Az ideológia kitalálója, Szálasi ( nagyapja neve még Szalosján, mert örmény származású volt ) pedig valószínűsíthetően skizoid volt. Még a németek is hülyének tartották. A hungarizmus egy megvalósíthatatlan utópia.
2010. aug. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!