Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek az emberek szavazn...

Szerintetek az emberek szavaznának egy új pártra?

Figyelt kérdés

Rendszeresen hallom/olvasom, hogy elég sokan azt mondják, a Fidesz-KDNP szörnyű, a baloldal is az volt, a Jobbikkal meg az LMP-vel meg nem tudnak azonosulni, szóval nincs választási lehetőség, akkor minek menjek el szavazni, elég megnézni a választási részvételi arányokat. Elég nagy a bizonytalanok és a nem megyek el szavazni, mivel nincs kire szavazók aránya.


Ha létrejönne egy új párt, akkor vajon ezek az emberek elmennének rá szavazni? Új párt alatt igazi új pártot értek, nem olyat, amit volt bukott politikusok alapítanak, se nem olyat, amit csak azért hoznak létre, mert a kampánypénzt le lehet nyúlni. Hanem például fiatalok, 20-an évesek, akiket nem lehet besározni azzal, hogy 3/3-as volt korábban, vagy nem tudom melyik párt tagja és nem mennének bele a sárdobálásba, hanem csak a programjukat népszerűsítenék, legyen az jobboldali, baloldali, centralista, vagy akármi.


A kérdés azért született meg, mert barátommal beszélgettünk erről és én azon véleményen voltam, ha egy ilyen fiatalos, normális párt létrejönne, szerintem az tömegeket megmozgatna, ő szerinte meg soha nem fogunk kiszakadni a Fidesz-MSZP kétpártrendszerből.



2016. márc. 17. 18:31
 1/7 anonim ***** válasza:
57%
Inkább a rossz de biztos Fidesz. A magyaroknak a szar is jó, emiatt tartunk egyébként a rendszerváltás után 30 éve is ugyanott vagy még rosszabb szinten...
2016. márc. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A szavazóképes lakosság majdnem 40%-a el sem ment szavazni 2014-ben. Emellett rengeteg olyan ember volt, aki elment és szavazott a fideszre, de csak azért, hogy nehogy a baloldal visszajöjjön, mert őket jobban utálja, illetve ugyanez fordítva. Szerintem ezeket az embereket meg tudna nyerni magának egy ÚJ párt, de a kérdés, hogy lesz e ilyen valaha.
2016. márc. 17. 18:38
 3/7 sörpocak ***** válasza:

Nem mert valami érthetetlen oknál fogva, az emberek azokra szavaznak szívesen, akik már "híresek".

Nem egyszer találkoztam azzal az érvvel, hogy a delikvens, csak azért nem szavaz az LMP-e vagy más kisebb pártra, mert túl kicsi. wtf?! (pont veled lehetne nagyobb) Helyette megy és szavaz arra, aki szerinte is rossz, de nem annyira. wtf?! (ezzel is asszisztálsz a rossz mellett, ha nem tudsz kire, inkább ne is szavazz)


Szóval sokak logikájában valami nagyon nem klappol, ezért egy értelmes párt megalakulása is kétes.

2016. márc. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egy ilyen "fiatalok vagyunk, tiszta a kézünk, de nem is értünk semmihez" párt nem tudna sok embert megszólítani. Szimpatikus meg minden, de nem szavazna rájuk sok ember.


Egy olyan pártban lenne fantázia amit szakértők irányítanak. Bukott jogászok és közgazdászok (értsd: a saját szakterületén hülyének számít ezért elmegy politkusnak) nem számít, hanem olyanok, akik le is tettek már valamit az asztalra. Na meg én olyan pártnak örülnék, aki nem a szokásos populista hülyeségekkel áll elő. Tehát az "adókat csökkentjük, mindeközben a szegíny emböröknek, főleg a nyugdíjasoknak minél több pénzt adunk"-féle szövegre már senki nem vevő, mivel úgysem lesz így, ha igen akkor meg máshonnan vesznek el rá pénzt.

2016. márc. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

2-es, hát igen, az adott párt túl kicsit én is rengetegszer hallottam. 2014-ben én is az LMP-re adtam a voksomat, erre nem egy ember mondta, hogy de minek, kicsi párt, esélytelenek, szavaztam volna a baloldalra, tudják ők is, hogy rossz, de a fidesz még nagyobb rossz


3-as, igen, egy szakértői kormány tényleg jó lenne, de ha valaki elért valamit már a saját szakterületén, akkor az nem megy el itthon politikusnak. Amúgy szerintem az lenne elég jó ötlet, hogy nem ilyen marhákra bíznánk a törvények megalkotását, hanem például egészségügy átalakításánál leülnének az egészségügyi szakszervezet álltal küldött delegációval tárgyalni, mi kéne, mire lenne szükség, ők jobban tudják, akik minden nap abban dolgoznak

2016. márc. 17. 18:57
 6/7 anonim ***** válasza:

Tudod Kérdező, van itt egy nagy ellentmondás:


Alapjában véve mindenki egy új pártra vágyik új arcokkal, de ugyanakkor nézd meg hol tart az LMP m

2016. márc. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tudod Kérdező, van itt egy nagy ellentmondás:


Alapjában véve mindenki egy új pártra vágyik új arcokkal, de ugyanakkor nézd meg hol tart az LMP meg az Együtt. Az emberek ennek ellenére mégis a "régiekre" szavaznak valamiért, mert az újak, ha szimpatikusak is, kis szavazóbázissal bírnak és az emberek pont azért nem szavaznak rájuk, mert kevés szavazójuk van és úgy érzik, hogy effektíve "elfecsérelnék" a szavazatot, mert "úgyse jut be", meg "úgyse győznek" stb érvek mögé bújnak. Szóval elég nagy ördögi kör ez.


Nagyot téved az, aki azt mondja, hogy nincs alternatíva. De van! Csak körbe kell nézni. Az emberek rejtett szándéka, hogy a nagy pártokra szavaznak, mert úgy jobban érzik, hogy a szavazatuk hasznos és nem csak úgy elveszett az éterben.

És amikor kijön az eredmény, hogy X párt tegyük fel 3,4% -ot ért el, akkor meg felsóhajtanak: na de jó, hogy nem rájuk szavaztam, úgyse mentek volna vele semmire, be se jutottak a parlamentbe, csak elpocsékoltam volna a szavazatomat. Kb így néz ki a dolog.


De ezt egyszer fel kell adni, pláne ha sokan úgy gondolják, hogy a két "nagy" leszerepelt. Mert igenis van alternatíva, vannak új arcok a politikában, csak bizalmat kell nekik szavazni.

2016. márc. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!