A tudatlanabb emberek hajlamosabbak inkább a szélsőséges politizálásra?
A szélsőséges jelző nagyon relatív.
Szaúd-Arábia egyes körökben szélsőségesnek számít.De, nekik az a normális és természetes, ami ott van.
Sokunk számára, Svédország a szélsőséges.De, az ottaniak számára az a normális.
Kettéválasztanám a kérdést.
A politizálás alatt politikai demagógiát vagy politikai irányvonalat értesz?
A demagógiára a tudatlanabb réteg valószínűleg fogékonyabb, hiszen nincsenek meg a kellő ismeretei az összehasonlítások megtételére, a csúsztatások és az érzelmi hangulatkeltés felismerésére.
A politizálás, "politikacsinálás" más tészta. Abban műveletlen, alacsonyan iskolázott emberek nemigen élnek meg. Szerintem azon a területen nincs akkora összefüggés aközött, hogy ki milyen művelt és milyen politikai irányvonalat követ. Vannak olyan igen széles látókörű, ám súlyosan küldetéstudatos emberek is köztük, akiket egy átlagos hozzáállású ember szélsőséges gondolkodásúnak tart.
Az egyetemisták többsége a Jobbikot támogatja, a második erő az LMP. Tehát ez alapján a válasz: nem (feltéve, ha számodra a Jobbik szélsőséges párt).
2015-ös cikkek, de nem hinném, hogy ez azóta lényegében változott volna:
"Minden ötödik hallgató a Jobbikot támogatja és ezzel vezet a pártválasztók között. A Fidesz megrogyott, az LMP a második erővé lépett elő a fiatal értelmiségieknél, míg a baloldal pártjai együttesen is csak 9 százalékos támogatottságot érnek el."
"Egy idén áprilisban elvégzett kutatás szerint egyeduralkodó lett a Jobbik a nappali tagozatos egyetemisták és főiskolások körében. Ebben a csoportban eddig is a Jobbikot támogatták a legtöbben, azonban mostanra az LMP és a kormánypártok támogatottsága jócskán visszaesett, a Jobbiké pedig nőtt. A (hagyományos) baloldal gyakorlatilag eltűnt ebből a generációból."
Ha a tudatlan alatt műveletlent értesz, akkor ha nincs meg mellé a megfelelő intelligenciája, akkor mindenképp hajlamos lesz szélsőségekben gondolkodni.
"Az egyetemisták többsége a Jobbikot támogatja"
Ennek teljesen más oka van. Az egyetemisták többsége, nagy levegő, fiatal! 18-24 évesek, ilyenkor az ember még tapasztalatlan és forrófejű. Meg akarja váltani a világot és gyorsan. Ezt pedig a szélsőségesebb irányzatok ígérik. Emellett az egyetemre bejutás nem jelenti sem azt, hogy valaki okos, sem azt, hogy intelligens. Manapság már csak az nem tud bejutni egy egyetemre, aki nem is akar.
"Ennek teljesen más oka van. Az egyetemisták többsége, nagy levegő, fiatal! 18-24 évesek, ilyenkor az ember még tapasztalatlan és forrófejű. Meg akarja váltani a világot és gyorsan. Ezt pedig a szélsőségesebb irányzatok ígérik."
Ugye tudod, hogy ezen a vonalon elindulva nagyon gyorsan tudok olyan barom általánosításokat gyártani, hogy:
- a szakmunkások mind hü..lyék
- az idősek mind begyöpösödött kommunisták
- a nyugdíjasok csak terhet jelentenek a társadalomnak
- a dohányosok csak felesleges terhet jelentenek az egészségügynek
És akkor ezt folytathatnám napestig és csak azért nem teszem, mert épp elkészült a hurka és rohadtul éhes vagyok.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!