Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Neked konkrétan ma mi a...

Neked konkrétan ma mi a gondod Orbán Viktor miniszterelnökségével?

Figyelt kérdés

A kérdést eredetileg, nagyjából három és fél évvel ez előtt ugyancsak én tettem fel itt: http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__350..


Akkor járt a második Orbán-kormány nagyjából a ciklus felénél. Most a harmadik Orbán-kormány közelíti a félidőt. Szeretném tudni, hogy ezúttal mi a véleményetek. Kérem, tegyetek kísérletet arra is, hogy igyekeztek felsorolni néhány pozitív lépést, amit Orbán Viktor miniszterelnöki működéséhez kötnétek!



2016. márc. 9. 03:16
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
70%

"Kedves előző! Az általam felsoroltak mindenkit érintenek, aki dolgozik és/vagy gyereket nevel.

Ezek szerint te egyiket sem teszed!"


Hát hogyne.Csak az elvakultság.

Kérdem én,miért kell a 3 gyerekes,havi több 100ezret keresőket támogatni,pl a pályakezdő,gyermektelen keveset keresővel szemben?

Ezért menekül innen sok fiatal,mert a középkorú,sokgyerekes gazdagokat támogatják,akik nem szorulnak támogatásra.


Pont azokat tiporják el,akik most kezdik az életet,és nincs semmi segítségük.

Ezért laknak sokan 30 évesen a szülőkkel,mert a fizetésükből még egy albérletet sem tudnak vagy nem éri meg fizetniük.

Azért,hogy a gazdag 3.gyereke is iphone-t kapjon.

Kérdéses,hogy ennek mi haszna társadalmilag,hogy a gazdagok luxus életének színvonalát emeljük.

2016. márc. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
82%

Másrészt az egykulcsos adó és a családi adókedvezmény elvekben is üti egymást.


Az egykulcsos adó szerint a szegényebb is ugyanannyit adózzon arányában,mint a gazdagabb.

Viszont a családi adókedvezmény nem tartja ezt,hanem ott az egyedülálló ugyanazért a munkáért kevesebb fizetést kap,amiért ugyanannyit tanult,mint a családos.

Miért az egyedülállónak kell fizetnie más 3. vagy többedik gyerekének a + ellátását?

Annyi gyereket vállalj,amennyit eltudsz tartani!Azt az adókedvezményt,amit te kapsz,másoktól veszik el,tehát olyan,mintha más pénzéből nevelnéd a gyerekeidet.


A családi pótlék legalább nem vette figyelembe azt,hogy kinek milyen a vagyoni helyzete.


Az viszont,hogy egyeseknek adókedvezményt adunk,teljesen üti az egykulcsos elvét.


Célzottan egy társadalmi csoport a gazdag nagycsaládosok célzott támogatása.

Csak az a helyzet,hogy a társadalomban belőlük van a legkevesebb,és belőlük van a legkisebb haszon.

2016. márc. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
24%

"Orbán amióta kormányoz még soha nemtudott gazdaságfejlesztést végrehajtani"


Akkor azt magyarázd meg nekem, hogy a nemzetközi mérések szerint miért jobb magasan az ország összes gazdasági mutatója, mint a Gyurcsány-kormány idején? GDP nő, államadósság csökken, IMF hitel visszafizetve, államháztartási hiány 3% alatt a rendszerváltás óta először, stb...

2016. márc. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
27%

23:44! Először is Gyurcsány idején tört ki a gazdasági világválság, egy rendkívűl rossz gazdasági környezetben kellet kormányozni az országot, tehát a Gyurcsány kormány teljesítményének összehasonlítása a mai Orbánkormányéval enyhén szólva is csúsztatás, (hazugság). A másik hogy Orbánék lassan hatéve kormányoznak, azért ez nem kis idő, ehhez képest nem túl nagy eredményeket tudnak felmutatni, ami javulást elértek az csak önmagukhoz képest értelmezhető mivel amikor átvették a kormányzást szinte minden gazdasági mutató romlott aztán a hatév alatt egy keveset javultak ezek a mutatók de nagy javulásról nem beszélhetünk, viszont csináltak négymillió éhezőt egy végletekig lezüllesztett egészségügyet, egy olyan oktatási rendszert ami megbukott és nemképes a minimális elvárásoknak sem megfelelni, napi sztrájkra kényszeritve ezzel a pedagógusokat. Aztán ha olyan jólét köszöntött be amiről te írsz akkor vajon miért hagyják el az Országot tömegesen az orvosok ápolónők a szakmunkások a tanulni akaró fiatalok? A futbalmániás vezírünk ezermilliárdokat költ a hobbijára, vagy a haverok kistafírozása sok ezer milliárd forintal, vagy a demokratikus jogrend teljes ellehetetlenítése, (polt péter. alkotmány bírók) melyik demokratikus jogállamban tehetné ezt meg egy miniszterelnök? A hatalmának a fentartása érdekében minden eszközt bevet csakhogy bent tudjon maradni a hatalomba. Mára oda jutottunk hogy az ellenzéki párt beadványának időbeni leadását fideszközeli verőlegények akadályozzák meg, ez a demokrácia a jogbiztonság a jogállam fidesz módra?

De nem is sorolom mert csak felbosszantom magam teljesen feleslegesen.


Úgyhogy javaslom azt a nagy gazdasági csodát amit Orbán eléd tár gondold át tiszta fejjel.

2016. márc. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

Fékezett a magyar ipar


2016. 3. 7. 09:00|Vállalatok » Ipar

Az ipari termelés a munkanaphatástól megtisztítva 2,2 százalékkal nőtt idén januárban az egy évvel korábbihoz képest, a nyers adat szerint 0,2 százalékos a visszaesés.


Mik ezek?

Idén januárban az ipari termelés volumene a nyers adat szerint 0,2 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól. A munkanaphatástól megtisztított index 2,2 százalékkal emelkedett - derül ki a KSH friss adataiból.


Az előző hónaphoz viszonyítva a szezonálisan és munkanaptényezővel kiigazított ipari kibocsátás januárban 0,1 százalékkal csökkent.


forrás: KSH

A munkanappal kiigazított adatok közt jó ideje nem mértek ennyire gyenge növekedést: tavaly a legrosszabb hónapban, júliusban is 3,5 százalékkal nőtt az ipar, de általában 6-8 százalékos volt a havi emelkedés.

2016. márc. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 sörpocak ***** válasza:

Én is hozzászólnék, de előzetesen rögzíteném, hogy minden állításomat alá tudom támasztani, ha valaki kételkedne és kérdőre vonna.


1. Igen, nem tagadom a gazdasági mutatóink javulnak, DE még mindig a legkisebb ütemben a volt kommunista országok közül. Ez konkrétan annyit tesz, hogy a nulláról csak felfelé, de ez még nem érdem.


2. Az egészségügy és oktatás ezelőtt sem volt rózsás, de 6 év alatt hajlandóságot sem mutattak ennek javítására. Csináltak vele ezt azt a KLIKK megalapítása óta, de nem hogy javult volna, még romlott a növekvő bürokrácia miatt.


3. Egykulcsos adórendszer. Igen, ez valakiknek jó, de gazdaságilag kiesést okozott, azontúl pedig elvágta az alsó középosztály megtakarítási lehetőségeit is.


4. Új adók, illetve adóemelések. Azt beismerem, nem tudom, hogy a csökkentett rezsi és SZJA belekalkulásával hova billen a mérleg nyelve, de nem értem, hogy ha egyszerre emelik egy család bevételeit és kiadásait, az miért "működő reform"?

2016. márc. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

"Egykulcsos adórendszer. Igen, ez valakiknek jó, de gazdaságilag kiesést okozott, azontúl pedig elvágta az alsó középosztály megtakarítási lehetőségeit is. "


Miért alsó középosztály aki létminimum körül keres? Kb jártak sehogyse ezzel az adóátvariálással. Előtte sem tudtak már megtakarítani, és sajnos van egy tetemes réteg, akik életviteli sajátosságból nem is terveznek megtakarítani.

2016. márc. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 sörpocak ***** válasza:

"Miért alsó középosztály aki létminimum körül keres?"


Azért mondtam így, mert normális középosztály nálunk nincs, csak elenyésző mennyiségben.


"akik életviteli sajátosságból nem is terveznek megtakarítani."


Ez igaz, de lehetőségekről beszéltem. Előbb vagy utóbb mindenkinek benő a feje lágya.

2016. márc. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Az lehet, de ne az én pénzemen tegye ha lehet. A változást egyébként is a krízishelyzet teremti.


A középosztály nálunk ugyan az, mint nyugaton. A felelős szakmunkás réteg, és az alkalmazotti diplomás.

2016. márc. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 estibálint ***** válasza:
Egyébként meg ha valaki elrakta, akkor vegye elő bármelyik 2006-os rezsiszámláját, és meg fog lepődni! Még most is DRÁGÁBB(!!!!!!!!!!) A rezsi átlagára, mint akkor, mert lehet, hogy rezsit csökkentettek, de előtte a p*csába feltolták!!!!!!!
2016. márc. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!