Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az emberek tisztában vannak...

Az emberek tisztában vannak vele, hogy mit jelent a baloldal, illetve hogy mitől baloldali egy párt?

Figyelt kérdés

Tegnap feltettem egy kérdést:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__partok-kormanyzas__7..


A válaszokból nekem az jött le, hogy az emberek egyáltalán nincsenek tisztában a baloldal jelentésével.

Nem arra kérdeztem rá, hogy MSZP vagy a dK vagy az együtt mit csináljon.

Pont arra kérdeztem rá, hogy mit kéne tennie egy baloldali pártnak hogy normális és jó legyen.

Erre ilyen válaszok jönnek.

Tisztában vannak vele az emberek, hogy mit jelent a baloldaliság?

( Ne csak annyit mondjatok, hogy igen vagy nem. Kérlek mondjátok el hogy miért? )


2016. márc. 3. 14:25
1 2
 11/19 Papi Gonzales ***** válasza:
78%

nem nincsenek tisztában vele...honnan kéne tudniuk róla bármit is...M1-en homéroszi szófordulattá vált már a "bukott baloldal" kifejezés, kb ennyi maradt meg.


politikát meg nem tanítanak sehol, esetleg annyi még megragadt hogy a komcsik azok biztos balosak...


szóval nem, a szavazóképes társadalomnak szerintem 70-80% teljesen fogalmatlan...

2016. márc. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
73%

Nem, az embereknek lövésük sincs ilyenekről. Meg arról sem, hogy mi az a jobboldaliság, mik a szélsőségek, miről ismerszik meg, mi az a liberalizmus, mi az a konzervativizmus, mi a populizmus....vagy pl, hogy mi a demokrácia.

Alapvető fogalmakkal nincsenek tisztában az emberek...mondjuk egy minimális politológiát középiskolában el lehetne kezdeni oktatni...ha már szavazóurna elé járulnak a fiatalok...

2016. márc. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

16:10,


Persze, aztan majd veletlenul kinevelnenek egy ertelmes ellenzeket... Melyik partnak van arra szuksege szerinted?

2016. márc. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
94%

Azt, hogy küzdjön azért, hogy ne legyen akkora különbség a leggazdagabb és a legszegényebb réteg között, hogy ne legyen az, hogy egyesek a villáikban ülnek, addig mások nyomorognak.


Más kérdés, hogy egy magyar pártot se tudok (se jobboldalit, se baloldalit), aki nagyon küzdene ezért.

2016. márc. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Ja, hogy én a linkelt kérdésre válaszoltam. :D

Amúgy az ottani válaszolók szerintem kicsit félreértelmezték a kérdést, és arra válaszoltak, hogy mi a véleményük a jelenlegi magyar baloldali pártokról.

2016. márc. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 montario válasza:
84%

Jelentős többségnek fogalma sincs, az emberek ismeretei az ismusokról pártpolitikai kommunikációs sablonok mentén formálódik. Ebből következően ezek az ismeretek felszínesek és rendkívül prekoncepciózusak. Ez a kocsmai politizálás szint.

Viszont aki igényes magára, az a következő egyszerű dologgal tisztában van, mert ez a kiindulópont, ebből következik minden más:

A baloldaliság célja a társadalmi igazságosság eszméjének érvényre juttatása. Ennyi (nincs migráns, hazaárulás, nemzetellenesség stb.). A jobboldal (liberálisok és konzervatívok) szerint ilyen cél nem létezhet, mert a társadalomban szükségszerűen egyenlőtlenség uralkodik. A jóléti államok kritikája is ezen a nézetkülönbségen alapul. Sok féle baloldali irányzat van, például a harmadik utas baloldali irányzat (szociáldemokrácia) kifejezetten kompromisszumos megoldásnak bizonyult, mert elfogadta a kapitalista működés logikáját, viszont a vallott elvei mellett kitartott kis finomítással.

A hazai pitiáner pártpolitikai csatározásokból nem illik az izmusokra vonatkozóan levonni következtetéseket, mert ha Orbán A-t mond, akkor Gyurcsány B-t fog mondani (és fordítva), függetlenül attól, hogy az általuk képviselt ideológia mit „kívánna meg”.

2016. márc. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

"Persze, aztan majd veletlenul kinevelnenek egy ertelmes ellenzeket... Melyik partnak van arra szuksege szerinted?"


És mint a példa mutatja, a politológia fogalma is ismeretlen sokaknak...

2016. márc. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Nem, fogalmuk sincs. A jobboldal még a franciáktól eredt, a Parlamentben jobbra ült az 1. és 2. rend, balra a polgárság, azaz a 3. rend.
2016. márc. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

18# ez így igaz. Csak a kérdés nem az volt, hogy a 18. századi Franciaországban milyen volt ( na meg miért, mert te azt mondtad el, hogy miért hívták jobb és baloldalnak ), hanem hogy MA, MAGYARORSZÁGON milyennek KÉNE LENNIE.

De ez így igaz. A nemesek és a papság ült a király jobbján, akiknek kedvezett az akkori helyzet, a polgárság ( akiket semmibe vettek ) pedig a király balján ült.

2016. márc. 3. 22:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!