Jó lenne, ha visszaállítanák Magyarország 1944-es határait?
Kifejteném bővebben:
Magyarország az ENSZ-szel és nemzetközi bíróságokkal való tárgyalásai és heves vitái után, évek munkája alatt eléri, hogy vizsgálják felül a Párizsi békeszerződést, majd az ENSZ és az érintett nyolc ország közös döntése alapján módosítják a békeszerződés bizonyos pontjait, melynek értelmében Magyarország fennhatósága alá kerül Romániától Észak-Erdély, valamint magyar-román különmegegyezés alapján Arad megye teljes területe, Szlovákiától a Felvidék déli sávja, Szerbiától a Vajdaság területe, Ukrajnától Kárpátalja, valamint magyar-osztrák különmegegyezés alapján Burgenland tartománytól a magyar többségű települések, szlovén-magyar különmegegyezés alapján Szlovénia magyar többségű települései. Így Magyarország területe körülbelül 150 000 négyzetkilométer területűre nő, népessége pedig körülbelül 15-16 millió főre duzzad és olyan városok kerülnek vissza hozzánk, mint Arad, Marosvásárhely, Kassa, Munkács, Ungvár, Lendva, Újvidék, Szabadka, Sepsiszentgyörgy, stb. Magyarország ezek után közigazgatási reformokba kezd: a jelenleginél decentralizáltabb közigazgatási rendszert hoz létre. Kárpátalja területén létrehozza a magyar kormány rendeletével a Kárpátaljai Autonóm Köztársaságot, amelyben a ruszin, ukrán, román, orosz és magyar nyelveket teszi hivatalossá és többnemzetiségű parlamentet és kormányt kap a tartomány. Észak-Erdély területén kettő entitást szervez: Székelyföld területén létrehozza a Székely Autonóm Köztársaságot, amely kizárólag a magyar többség által lakott területeket tömöríti, így elcsatolásra kerül a tartománytól Maros megye északi, románok lakta része, kivéve Marosvásárhelyt és közvetlen környékét. Székelyföld önálló kormányt és parlamentet kap. Maros megye románok lakta része, valamint Észak-Erdély többi megyéje és Arad megye együttesen hozzák létre a Partiumi és Észak-Erdélyi Autonóm Köztársaságot, amelyben a román nyelv válik hivatalossá, a magyar nyelvet pedig mint második, kisebbségi nyelvet ismerik el. Vajdaság változatlanul Vajdaság Autonóm Tartomány marad, azonban a tartományi parlamentben kötelezővé teszik a nemzetiségi kvótákat: a képviselőknek úgy kell megoszlaniuk nemzetiség alapján, ahogy a tartomány is megoszlik nemzetiségi összetétel értelmében. Dél-Felvidék területén kizárólag a magyar többségű területeket kapja vissza Magyarország, éppen ezért a terület nem marad meg önálló régiónak, felosztják a szomszédos megyék (Győr-Moson-Sopron, Komárom-Esztergom, Pest, Nógrád, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Borsod-Abaúj-Zemplén és Kárpátalja Autonóm Köztársaság) között. Burgenland magyar települései a szomszédos Győr-Moson-Sopron megyéhez kerülnek. A Szlovéniától Magyarországhoz került települések a szomszédos megyék valamelyikéhez fognak kerülni. Kíváncsi lennék arra, hogy ezzel kapcsolatban mi a véleményetek, szerintetek ez jó lenne-e, ha nem akkor mit változtatnátok a fentieken? Kérlek, ne azt írjátok, hogy mindent, mert abból nem jövök rá, hogy mire gondolsz. Konkrétumokat írjatok.
Válaszodat várom, és előre is köszönöm! Ha ezt a kérdést olvasod, bátran kattints a válasz írása gombra és válaszolj, de kérlek, tűrhető hangnemben, mert ha nem, megy a piros kéz! Mint ahogy már mondtam, válaszodat várom és előre is köszönöm!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!