Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem teszi szóvá Magyaror...

Miért nem teszi szóvá Magyarország a délvidéki vérengzéseket (1944/45) nemzetközileg?

Figyelt kérdés
Még ma is élnek olyanok szerbiában,akik részt vettek ezekben a vérengzésekben!
2011. júl. 15. 13:59
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
38%
éS A 1942-ES VÉRENGZÉST?
2011. júl. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
62%
Igaza van az előttem szólónak, azért a magyarok sem voltak szent szüzek akkoriban. Nem szabad támadólag felhozni ezeket a dolgokat, nem kell szítani a feszültséget a két ország között. Persze valami magyar-szerb konferenciát nyugodtan lehetne szervezni, ahol bemutatják a háború embertelenségét és az értelmetlen gyilkolást.
2011. júl. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem az Urálon túli magyarságig kellene visszanyúlni nem? - Úgyis ez a divat most "politikai" berkekben.

Zavar a téma?

Menj oda, és "tegyél rendet"!

2011. júl. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Az 1942-es vérengzések igenis szóvá vannak téve!

Egészen pontosan ott 4000 embert végeztek ki.És nem csak szerbeket!Az a orvul támadó partizánok ellen szólt.

A 1944/45-ős vérengzés,pedig civil magyarok ellen.Nagy itt a különbség!A dédnagyapámat is kivégezték többek között.

Azonkivül 40.000 magyart végeztek ki és 80.0000 magyart elüldöztek Bácskából akkor.

Ha jól tudom a 1942-es razzia kapcsán márr akkor is és utána is voltak itéletek.

De senkit sem itéltek el az 1944/45 ös vérengzések miatt!

2011. júl. 15. 14:19
 5/30 A kérdező kommentje:

Mi az hogy nem szabad felhozni a dolgot?!Xarok bele az érzékenységükbe.Körülöttünk mindenki olyan"érzékeny" csak mi kell,hogy kussoljunk.

Nektek is az volt az első reakció,hogy mindjárt a másik oldalt védjétek magyar létetekre(ha azok vagytok).Ilyet egy szerb és román pl. nem tenne.

Azért van 5000 áldozata a 1942-es razziának,mert már nem lehetett nagyobb számra hamisitani!

És Magyarország ezért kártéritést kérhetne,mivel az 1942-es razziáért ő fizetett.

2011. júl. 15. 14:24
 6/30 anonim ***** válasza:
30%

Ne hőbörögj...


Mit szándékozol elérni azzal, hogy szóvá teszed ezt? Adjanak pénzt neked, mert a dédnagypapádat lelőtték? És azzal a te igazságérzeted helyre kerül?


Az én dédnagyapám lengyelországi német volt. Neki megmondták a helyi lengyelek, hogy vagy megy, és otthagyja a házát, vagy megölik. Családja ment, ő maradt, megölték, elvették a házát. Én túl tudtam rajta lépni, akkor történtek ilyenek, egy háború annyira piszkos dolog, hogy nincsenek jók és rosszak... az egyetlen, amit tehetünk, hogy tanulunk belőle, és megpróbáljuk elkerülni az ilyen helyzeteket. Pl. ahelyett, hogy elégtételt követelsz olyasmiért, ami téged közvetlen nem érint (nem téged üldöztek el), utazz le Szerbiába, és igyál 3 fröccsöt a helyiekkel...

2011. júl. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
65%

Igaza van a kérdezőnek!


A szerbek rohadt-állatok voltak a csecsemőket és a terhes nőket is meg ölték amúgy meg hogy tudják a szerbeket védők hogy a 1848 szabadság harcban is komoly vérengzést vittek végbe a szerbek nem egy falut el pusztítottak!

2011. júl. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
36%

"Mi az hogy nem szabad felhozni a dolgot?!Xarok bele az érzékenységükbe."


Rajtad kívül már szinte senkit sem érdekel.

Amúgy egyszer nem kérdeztél már valami hasonlót? Ott is a kéredzőnek a nagyapját ölték meg.

2011. júl. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
36%

ma 14:44


Igyál egy fröccsöt a helyiekkel,

Te mekkora szemét vagy te tudnál olyan emberekkel inni akik

meg ölték a nagyapádat mert azok leszármazottjai!

Csak hogy tud az én nagy apámat románok ölték meg mert halászót a Tiszán és azt mondták neki hogy minden magyar így jár .

2011. júl. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
18%
42-ben nem csak partizánokat öltek meg hanem rengeteg ártatlant is. De azt is figyelembe kellene venni, hogy kik kezdték el. Ők vagy mi? Ki gyilkolt először? 44-45-ben megtorlás volt.
2011. júl. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!