Magyarország két legszégyenteljesebb dátumának (1944 március 19 és 1944 október 15) létrejötte miért egyenes következménye a Horthy-rendszer azt megelőző 25 évének?
Nem az. Ugyanis a németek olyan országokat is megszálltak, ahol nem volt Horthy - rendszer. Egyébként Hitler legutolsóként szállta meg hazánkat, halogató politikája tulajdonképpen majdnem sikeres volt, ha még csak egy fél évet csúszik a megszállás, jó eséllyel nincs (magyarországi) holokauszt, Szálasi - kormány stb.
A legszégyenteljesebb dátumnak - bár természetesen a '44 márciusi is az - én inkább 1956 november 4. - ét tartom.
Valóban szégyenteljes dátumok, ha nem is a legszégyenteljesebb.
Nem a Horthy-rendszer 25 évének egyenes következménye, hanem csak az utolsó 10 évének. Azért, mert Horthy Hitler oldalán belépett a háborúba, és később is kitartott a németek mellett.
"A legszégyenteljesebb dátumnak - bár természetesen a '44 márciusi is az - én inkább 1956 november 4. - ét tartom."
Miért is?
"Miért is?"
Azért mert amíg '44 - ben egy külső hatalom a magyar vezetés akarata ellenében szállta meg hazánkat, addig '56 - ban "magyarok" hívták ide egy másik hatalom hadseregét a saját népük ellen. De már régen rossz ha valakinek ezt magyarázni kell.
"Azért mert amíg '44 - ben egy külső hatalom a magyar vezetés akarata ellenében szállta meg hazánkat, addig '56 - ban "magyarok" hívták ide egy másik hatalom hadseregét a saját népük ellen. De már régen rossz ha valakinek ezt magyarázni kell."
Nem magyarok hívták ide. Jött az a hadsereg a magyarok hívása nélkül is, amikor Moszkvában meghallották, hogy a nyugati országok nem fognak segítséget nyújtani Magyarországnak.
Úgy hogy ne beszélj nettó baromságokat.
Nem magyarok hívták ide. Jött az a hadsereg a magyarok hívása nélkül is, amikor Moszkvában meghallották, hogy a nyugati országok nem fognak segítséget nyújtani Magyarországnak.
Nem tudni máig sem pontosan mi volt Kádár szerepe ebben. Őt kivitték a Szovjetunióba, egyes források szerint Kárpátaljára, de mások szerint egyenesen Moszkvába, ott kapott eligazítást. Egyértelműen a megszállás és a szovjet politika mellett foglalt állást, elárulta Nagy Imrét, és a hazáját. Korábban ugyan voltak már '45 óta szovjet csapatok Magyarországon, de Kádár politikája elősegítette, hogy letörjék a felkelést, és az azután következő években - lett volna lehetősége rá - sem tett érte semmit, hogy távozzanak. Így pontosabb, valóban.
Jól van, igazad van HakapesziM.
Fel kellett volna venni a harcot a Vörös Hadsereg 100 ezer katonája és 600 tankja ellen és ha valami csoda folytán levertük volna őket, akkor később meg kellett volna mérkőzni 10-szer ennyivel is, akiket ideküldenek, hogy most aztán tényleg tiporják már le a magyar forradalmat.
Ebben az esetben valószínűleg bevetették volna a Varsói Szerződés más tagállamainak is a haderejét, így jöttek volna a jugoszlávok, románok és csehszlovákok is.
Aztán talán még az is megtörtént volna, hogy a három ország között szétosztják az ellenforradalmi, mocskos, magyar kutyák államát és akkor még annyi Magyarország sem maradt volna, mint ami most van.
De igazad van, harcolni kellett volna az utolsó vérig. Még a szívcsakra hatalmát is bevethettük volna, ha magyarabbak vagyunk! Hujujujjj, hajrá magyarok!!!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!