Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért tagadják le a Jobbik-szi...

Miért tagadják le a Jobbik-szimpatizánsok, hogy elhangzottak bizonyos mondatok?

Figyelt kérdés

[link]


Engem itt többen hazugnak, és provokátornak neveztek, mert leírtam, hogy Vona azt mondta, ami ezen a linken is olvasható. Bocsánatkérést egytől sem kaptam, sőt, az egyikük megpróbálta megmagyarázni, hogy ja, ha Vona mondja, akkor biztos jó, mindezt azok után, hogy előtte azt mondta, hazugság, és jelenti a moderátoroknak. Lesz végre annyira tökös valamelyik, hogy bocsánatot kér?


2010. márc. 30. 15:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Én nem tagadtam, ezért nem is kell bocsánatot kérnem tőled.

Egy jobbikos.

2010. márc. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
49%
Efelett még mindig nem tudsz napirendre térni? Vmi hasznosat is csinálhatnál ahelyett h a gép előtt siránkozol.
2010. márc. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

70

Nem is rád gondolok, hanem egy-két pofátlan emberre, akik nem úgy reagáltak, ahogy kellett volna, de korrekt voltál :)

2010. márc. 30. 15:28
 4/19 A kérdező kommentje:

65

Őszintén? Ba*ssza a csőröm, hogy van egy párt, amelyik a tényeket letagadja, ugyanakkor, ha csak egy pletyka előkerül a másik oldalról, biztos információnak tartja.

2010. márc. 30. 15:28
 5/19 anonim ***** válasza:
Általánosítasz nagyon kedves Kérdező. (első voltam)
2010. márc. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Én sem tagadtam.

Egy Jobbikos

2010. márc. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Akkor mondjam azt, h engem meg az idegesít, hogy nem veszed észre, hogy nem egy párt ilyen, hanem az összes? Nem mondom, mert nem érdekel.
2010. márc. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Nekem meg ez b@ssza a csőröm!


A Nagy Átverés: a Fidesz is neoliberális politikát fog folytatni I.


Személyi biztosítékok a nagytőkének


A neoliberális gazdaság- és pénzügypolitika egyik fontos eleme a megtermelt érték (pénz) közjó ellenes elosztása. A Fidesz ezt már egyszer, 1998-2002 között megvalósította. Az Orbán-kormány idején rendkívül alacsony volt a társasági nyereségadó, a 16% körüli érték csak a dél-amerikai típusú rendszerekre jellemző, akkor az EU országaiban 30% körüli adókulcsok voltak az általánosak. Ehhez még hozzátehetjük, hogy a befolyásos külföldi cégeknek még ezt is elengedték, sőt gyakran letelepedésükkor több milliárdos „segélyt” kaptak a magyar adófizetők befizetéseiből. E tekintetben tehát az Orbán-kormány viselkedése semmiben sem különbözött az elmúlt nyolc év kormányaitól, a multiktól nem jutott pénz oktatásra, egészségügyre, közbiztonságra.


A globális hatalomnak eme szélsőséges pénzelosztási módját mindig olyan politikusok irányítják, akiknek karrierjük, ha éppen nem kormánypolitikusként működnek, összekapcsolódik a globális cégekével, bankokéval, biztosítótársaságokéval.


Kétségtelenül az Orbán-kormány vezető pénzügyi politikusa az a Járai Zsigmond volt, akinek életútja szervesen összeforrt azokkal a tőkés társaságokkal, amelyek a neoliberális-globalista politika első számú haszonélvezői. Mint a Wikipediából megtudhatjuk, Járai 1990 és 1995 között a James Capel & Co., majd a Samuel Montagu & Co külföldi befektetőcégeknél dolgozott (két évig Londonban, majd Budapesten). 1995 és 1998 közt a Magyar Hitel Bank később ABN AMRO Magyar Bank vezérigazgatója volt. A globalista háttérhatalom elégedett lehetett munkájával, mert 2001-ben elfoglalhatta a Magyar Nemzeti Bank elnöki székét, ide pedig a mai világba kizárt, hogy a neoliberális hatalommal szembe szálló személyiség kerülhetne. Erről még annyit, hogy előtte az SZDSZ által támogatott Surányi György, utána Simor András (a ciprusi offshore-os milliárdos) ült abban a székben.


Az elmúlt húsz év szép kis jövedelmet hozhatott hősünknek, mert 2008-ban már résztulajdonosként megalakította a CIG Közép-európai Biztosítót, amelynek fő befektetője az a Lehman Brothers amerikai befektetési bank volt, amely 2008 szeptemberi bedőlésével elindította a világválságot!


A mostani választásokra készülve a Fidesz, Járaihoz képest még erősített, mert „leigazolta” Szapáry Györgyöt, aki még közelebb áll a globális háttérhatalomhoz. Ő nem akárki, fiatal kora óta a globális kapitalizmus érdekében ügyködik: 1967-ben Washingtonba került a Nemzetközi Valutaalaphoz, ahol afrikai, ázsiai és európai országokban vezetett különböző tárgyalásokat. 1987 és 1990 között az ázsiai ügyek főosztályának vezetője volt. Amikor 1990-ben haza tért és visszakapta magyar állampolgárságát (a belga megtartása mellett), rögvest az Nemzetközi Valutaalap magyarországi (!) megbízottjává nevezték ki, mely pozíciót 1993-ig töltötte be. Ekkor a Magyar Nemzeti Bank alelnökévé avanzsált, Bod Péter Ákos mellé, mandátuma 1999-ben járt le. Két évvel később Járai Zsigmond akkori jegybankelnök újra felkérte az alelnöki teendők ellátására, amit elfogadott. Szapáry György tehát, aki Varga Mihály mellett a Fidesz meghatározó pénzügyi politikusa, afféle biztosítékember, akinek jelenléte megnyugtatja a nagytőkét: lesz profit bőven. Szapáry egyébként, mint azt néhány interjúban hallhattuk tőle elkötelezettje annak, hogy Magyarország bármi áron fizesse vissza hiteleit.


A Fidesz-közeli HírTv, EchoTV és a Lánchíd Rádió nagyon gyakran szerepelteti a két kitűnő antiglobalista gazdasági szakértőt Csath Magdolnát és Bogár Lászlót, akik a Fidesz- szavazók nagy megelégedésére pontosan megmutatják, hogy a neoliberális gazdaságpolitika miként tette tönkre Magyarországot. Felettébb gyanús, hogy a két kitűnő szakember és hazafi iránt a Fidesz, bár jelentős vonzerejük lenne, semmilyen érdeklődést sem mutatott, úgy tűnik nem fértek be elképzeléseikbe. Ugyanakkor a Fidesz meghatározó embereit, Matolcsyt, Varga Mihályt (ő egyébként ellenezte a közjót szolgáló családi adózás bevezetését) és Szapáryt alig látni és hallani a Fidesz-közeli médiában, amiből arra következtethetünk, hogy nézeteik talán nem volnának olyan szimpatikusak a polgárok számára, mint Csath Magdolnáé vagy Bogár Lászlóé.

2010. márc. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Na vajon miért tagadják le?Mert akkor már nem lenne olyan makulátlan a pártjuk.Sok embernél kiveri a biztosítékot az amit Vona dumál,de egyszer a normális Jobbikosok rájönnek,hogy ez így nem lesz jó.
2010. márc. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Bogárra a kutyámat nem bíznám rá, Csáthra pedig a macskámat se. Pedig nincs is macskám.

Amúgy neoliberalizmus= államosítások nélküli, normális kapitalizmus? Írom ugyanis a jobbik-magyar szótárat:)

2010. márc. 30. 15:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!