Magyarországon miért megy a korrupció a hatékonyság rovására, miért nem tudnak egyensúlyozni, mint nyugaton?
Természetes, hogy mindenki igyekszik jól járni, jólétben élni, meg minden országban van csencselés, még nyugaton is (pl amit leművelnek lobbizás alatt), de valahogy ott tudnak egyensúlyozni mind az állami célok megvalósulása, mind az egyéni gazdagodás határán, mindkettő megvalósul, nálunk meg egyiket csak a másik rovására lehet csinálni. Vannak ugyan nálunk rosszabb országok, mint Románia, Ukrajna, Fehéroroszország, Moldávia, nem beszélve az afrikai és dél-amerikai államokhoz, de nem a sz@rhoz mérjük magunkat, hanem a jókhoz képest.
Ez a korrupció nem a második Orbán-kormány vívmánya, mint ahogy a ballibek és a "civilek" állítják, ez kormánytól független dolog, a rendszerváltás óta mindegyik kormánynak betegsége ez.
Jól mondod, "a rendszerváltás óta mindegyik kormánynak betegsége ez".
Magyarország egy kalózhajóhoz hasonlít. Egy kalózhajón diktatúra van, és ha meghal a kapitány akkor a legénység egymást marja. Magyarországon is vége lett a kommunista diktatúrának és azóta sem dőlt el ki a főnök. Megpróbálták már kispolszkiba helyezett pokolgéppel eldönteni, olajszőkítéssel, privatizációval, mindennel csak becsületes úton nem.
A méhanya nélkül maradt méhcsaládhoz is lehet hasonlítani az országot. Az a méhcsalád is "sír" a keserves zümmögésük elárulja hogy nincs vezetőjük, csak néhány olyan dolgozó méh amelyik megpróbál az lenni.
Nyugaton becsületes úton alakult ki az üzleti életben a ranglétra. Ott nem volt privatizáció, vagy túlszámlázott állami megbízásokból történő gazdagodások. Nálunk a bűnözők versengenek a helyezésekért. Például az a vállalkozó "nyer", aki a legtöbbet tudja közpénzből ellopni. Ez nyílegyenes út az ország bukásához, ami jobb is, mert olyan országnak nincs is keresnivalója ezen a Földön.
Azért mert nem kell büntetésre számítaniuk.
Mutass egy bírót aki elitélné Viktorkát vagy Gyurcsánykát?
sajnos az igazságszolgáltatás nálunk nem a törvények alapján müködik
vagyis
a bíró nem a törvények és a tények alapján ítél, hanem a "saját meglátása alapján"
Ami azért vicc egy elméletileg "jogállamban"
Az egyensúlyozáshoz szükséges lenne a "fékek és ellensúlyok" rendszere, de attól sikerült megszabadulni.
Viszont ennek van pozitív hozadéka is: az Orbán-kormány két ciklusa alatt névről is megismerhettük a nemzet ellenségeit. Szerintem ez a tudás hasznos!
Nyugaton becsületes úton alakult az üzleti szféra?
Hol nyugaton? Persze lehet, hogy más a definíciónk a "becsületes" fogalmára.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!