Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez a baj a magyar kapitalizmus...

Ez a baj a magyar kapitalizmussal?

Figyelt kérdés
Jó oké politikusaink kapzsik,telhetelenek és korruptak ezt aláírom de a másik fő ok szerintem az is hogy szinte Budapest,Pest megye a megyeszékhelyeken kívül az ország nem termel adót mert vidéken nem hogy alig de valahol tényleg nincs semmi munkalhetőség.

#adó #Budapest #munka #vidék #munknélküliség
2016. jan. 31. 21:52
 1/7 A kérdező kommentje:
Míg nyugateurópában még a vendégmunkásoknak is bőven jut munka!
2016. jan. 31. 21:53
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Ezt egy kicsit úgy írod, mint ha az államnak kellene ezt megoldania, nem pedig befektetők számára kedvezővé tenni egy régiót...
2016. jan. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%
Hát ez nem kapitalizmus, hanem egy nagy sz.r. Egyik kormány sem érezte feladatának az elmúlt 25 évben, hogy munkahelyeket teremtsen, mert úgy gondolták, hogy a létező szocializmus lebontása egyet jelent azzal, hogy megszüntetik az állami cégeket. Csak azt nem lehet érteni, hogy akkor honnan várnak adóbevételt, ha valójában a vállalkozásokat és a munkát iszonyú adókkal "büntetik".
2016. jan. 31. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

# 2

Mert az állam is vitte bele ebbe az egész helyzetbe az országot...

# 3

Azért ott van a 5 év adómentesség is ami szerintem nagy hiba...

2016. jan. 31. 22:16
 5/7 anonim ***** válasza:

Magyarországon nem kapitalizmus van, hanem posztszocialista sz-r.

Még az EU lehetőségeit se tudjuk kihasználni, csak panaszkodunk a hátrányai miatt...

2016. jan. 31. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Meddő hazug önsajnáltatás, panaszkodás és önigazolás helyett.


1. Politikai kultúra hiánya.

2. Az intézményi rendszerek ki nem alakítása (már 2004-ben íródott egy tanulmány, hogy a K-Európai országok intézményi szerkezete elnyeli a pénzeket, mi ezen nem tudtunk változtatni).


3. Megváltozott a kapitalizmus tendenciája. Míg 1930-1970-ig Nyugaton (EU, USA, westminsteri monarchiák, USA-barát Távol-Kelet) keynesiánus, munkahelyteremtő, tőkét nemzetállami keretek közé zárt, sokszor un. vertikális ágazatfejlesztés volt, addig ma már a technológia egész ágazatokat tesz feleslegessé.


4. A mai kapitalizmusban még a legjobban működő állam sem tudja kiszámítani, hogy a jövőben milyen ágazatok lesznek a versenyképesek, a kockázatokat csak a bankok tudják felmérni. Az EU a legjobban alkalmazkodó, legügyesebb vállalatok részére tartja fenn a fejlesztési forrásait. Viszont a tehetségek sokkal jobban tudnak kibontakozni a mai világban, ha vállalkozó szelleműek vagyunk.


5. Ezért is anakronisztikus a Jobbik gazdasági programja (amit még a legnormálisabb állam se tudná végrehajtani) és ezért kontraproduktív szétválasztani a termelő és a pénzügyi szférát, é szintén kontraproduktív az államháztartást szektoriális adókból fedezni.

2016. febr. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#2:Pontosan erről van szó.A befektetők,vállalkozások számára vonzóvá kell tenni a régiót.Ez pedig az állam dolga lenne,így teremthetne valódi munkahelyeket,közmunka helyett.
2016. febr. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!