Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti nyitottak lennétek új...

Ti nyitottak lennétek új pártra/pártokra?

Figyelt kérdés

Legtöbben azt mondják hogy minden párt rossz az országban, de mégse adnak esélyt a kis pártoknak, merthogy van a parlamentben 8 párt, de általában vagy 24 párt jelentkezik a választásokon.



Akik azt mondják hogy nincs normális párt akire szavazhatna az mind a kb. 24 pártot teljesen ismeri? Merthogy általában ezek az emberek nem mennek el szavazni.



Hogy akarnak az ilyenek jobb választékot? Ha létrejönne egy új párt ami az emberek egy vagy nagy részének mindenben megfelelne hogy kerülhetne be a parlamentbe ha azok akik jobb pártot akarnak a parlamentbe meg se nézik a választék nagyobbik részét, csak azokat ismerik akik a parlamentbe vannak.


Remélem értitek azt az axiómát amit leakarok írni, hogy jobb párt kellene, de az ismeretlen alakoknak semmi esélye arra hogy felfedezzék őket.


Olyan mintha egy tehetség kutató lenne, ahol a 4 zsűriből 2-nek lenne véleménye hogy ki nyerjen, s 2-nek meg azt mondaná hogy egy jó sincs köztük úgy hogy meg se hallgatja azokat akik nem híres befutott sztárok.



2016. jan. 24. 18:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én olyan vezetőkre szavaznék akiknek semmi köze az átkos rendszerhez, nem rendelkeznek különböző vállalkozásokkal melyeket helyzetbe hozhatnak és jól képzettek továbbá vállalnák, hogy sem aját sem családjuk vagyona nem fog növekedni milliárdokkal százmilliókkal. És csak 1 évre adnám a megbizatást, hogy ne tudjanak annyit lopni. Azt hiszem azért ekkora a korrupció mert alapjaiban rosszak a törvények illetve az állami berendezkedésünk.
2016. jan. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
8%
Újra feudális rendszernek kéne lennie !
2016. jan. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%

CSAK új pártra lennék nyitott...

Ettől még kénytelen vagyok elmenni szavazni, mert a közömbösségnél nincs rosszabb, de sose tudom volt-e értelme

elmenni...

2016. jan. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%

Az általad említett 24 párt, a Fidesz, MSZP, Jobbik, LMP kivételével mind törpe viccpárt. Sőt, az LMP se olyan nagy párt, annak sincs tömegbázisa Budapesten kívül szinte sehol. Tehát ilyenek, hogy PM meg a többi, ezek csak azért vannak ott a parlamentben, mert megcsinálták ezt az ún. "baloldali együttműködést". Önállóan esélyük sem lenne.


És az csak az egyik oldala a dolognak hogy nem ismeri őket senki, de ha megnézed, hogy ezek a pártok mit kínálnak, mind bal, mind jobboldalon, akkor találsz némi összefésülődést a nagy pártokkal.


Meg a másik. Ennek a sok pártnak a nagy része az MSZP kivérzése után létrejött baloldali/liberális pártként határozza meg önmagát. Mivel a magyarországi baloldalra egyre kevésbé kíváncsiak a népek, ezek a pártok egyetlen dolgot tudnak tenni. A másik baloldali pártoktól tudnak szavazókat csábítani. Ennek az a szépséghibája (hozzáteszem szerencsére) hogy ennek következtében súlytalanná válnak, és azok is maradnak, mert nem tudnak új választókat bevonzani, csak a régieket lopkodni a másik baloldalitól.


Nézd meg például a DK-t. A DK-nak van egy arca, ugye Ferenc testvér. Őt szeretik a nyugdíjasok, a baloldali értelmiség egy része is, és Ferenc kellően karizmatikus személy, és kellően érzelmesen tud szónokolni mindenféle ostobaságokat ahhoz, hogy a baloldali szavazókat magához vonzza. De ezt az MSZP, és a többi baloldali párt kárára teszi meg.


A másik, hogy ezen pártoknak nincs semmilyen kommunikációjuk. Tehát az nem kommunikáció, hogy az éppen aktuális kormány csinál valamit, és akkor mi pár tucat, vagy száz (mert ezeknek a pártoknak kb ennyi a mozgósítási képességük) emberrel hőbörgünk az utcán hogy ez nekünk nem tetszik. De ezek a pártok, csak erre képesek, balhét kreálnak, hogy tudósítson róluk a tv, a rádió, írjanak róla az újságok, stb.


Jó példa erre Fodor Gábor, akinél kevés gyépésebb politikus van. Amikor ő nyilatkozik, akkor mindig azt mondja hogy: "liberális párt így és így gondolja". De Fodornak ez a liberális pártja talán ha 70 fős tagsággal bír. Fodor is csak a baloldali összefogás miatt lehet ott az országgyűlésben, amúgy az ő liberális pártjára a kutya nem szavazna. És ez a helyzet a többivel is. Ezek a pártok csak abban az esetben tudnak egy minimális figyelmet magukra vonni, ha balhét csinálnak, mert arra mindenki felkapja a fejét. De súlytalan politikai törpepártok balhéira nem sokan kíváncsiak, van egy kis vihar a biliben, másnapra pedig az emberek többsége ezeknek a pártoknak a létezését is elfelejti. És ezek a pártok megrekednek ezen a szinten.


Gyurcsány is csak azért tud nagyobb szeletet kihasítani a baloldali tortából, mert egyrészt ő volt miniszterelnök sokáig, a baloldali szavazók számára rokonszenves, és ami fő ismert, másrészt ő szétverte az MSZP-t, így azoknak a szavazói is inkább hozzá mennek, mert a baloldalon már ő mutatja az erőt, nem az MSZP, akiknek csak a balhékra, az üres frázisokra meg a székházuk eladása körüli jelzálogbotrányra futja.


A jobboldalon, ahol véleményem szerint jóval szűkebb a paletta, majdnem ugyanez a helyzet. Ott van a Fidesz, és értelmetlen függeléke a KDNP (akikre önállóan szintén nem szavazna senki sem, annyian biztos nem hogy 5%-ot elérjenek), illetve a Jobbik. Ez a két Párt vált jobboldali gyűjtőpárttá. Aki a hülye szóval élve "lágyabb jobboldali2 az a Fideszre szavaz, aki ennél radikálisabb szemléletű, az meg a Jobbikra. Tehát ahogy a baloldalon, úgy itt sincs értelme a többi párt jelenlétének.


Mert ezekkel az a baj, hogy nem kínálnak alternatívát. Ugyanazt mondják mint a nagyok, csak a mondandó, színezettől függően erősebb vagy enyhébb besamelt kap. Tehát ha mondjuk én nemzeti radikális vagyok, akkor a Jobbikra szavazok, mert az nagy párt, nagyobb érdekérvényesítő képességgel, és nem Pistike helyi pártocskájára, akik ugyanazt mondják, de esélytelen hogy eljussanak akárhova. Ha baloldali vagyok, akkor vagy az MSZP-re vagy a Gyurcsány pártjára szavazok ugyanezen okok miatt és nem Szigetvári Viktor vagy ki a fene PM nevű viccpártjára, meg a többi baloldali elvbarátjára.


Meg, és talán ez a legfontosabb, ezek a pártok, ha elérik az 1%-ot, akkor jogosultak állami párttámogatásra. Amiből újabb 4 évig meg lehet élni, gyakorlatilag ingyen.


Az a baj kérdező, hogy nincs jobb választék. Ha még valaki jól is gondolkozik, és egy jó programot készít, az sem tud feljebb törni, mert berögzültek a dolgok, így aki szavaz, a jelenlegi palettáról teszi azt. Ez ugyanolyan mint Amerikában a republikánus meg a demokrata. A kettő igazából nem különbözik egymástól, de amikor választás van, csak ők küzdenek a győzelemért, holott egy átlagos amerikai elnökválasztáson 250-300 között vannak az elnökjelöltek mindenféle pártokból. De ebben a hasonlóság ki is merül, az amerikai viszonyok, ég és föld. De a lényeg, hogy ott is berögzülések vannak. Hát a mi családunk már 100 éve a demokratákra szavaz, akkor nosza mi is azokra szavazunk. Itt is. Én fideszes vagyok, rájuk szavazok. Én jobbikos vagyok, rájuk szavazok, én MSZP-s vagyok, rájuk szavazok nem a Gyrucsányra, stb stb stb.


Meg ennek a kis országnak nincs is szüksége ennyi pártra, 24-re semmiképpen sem.

2016. jan. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Kérdező, fordítva ülsz a lovon.

Ha egy párt tagokat, szimpatizánsokat akar, dolgozzon meg érte! Ha azt akarja, hogy menjek el szavazni, és szavazzak rá, akkor dolgozzon meg érte, legyen olyan programja, amiért érdemes rá szavazni, szerezzen olyan ismertséget, hogy én is érdemesnek tartsam megismerni! Ha nem nézem meg a "választékot", ahogy fogalmazol, találja meg a módját, hogy megismertesse magát, hogy kiváltsa az érdeklődésemet önmaga iránt!

2016. jan. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Akik azt mondják hogy nincs normális párt akire szavazhatna az mind a kb. 24 pártot teljesen ismeri?"


Igen.

Vagy hülyeséget beszélnek, vagy pedig nem lehet róluk hallani, ergó erőtlenek, nem gondolják komolyan a szándékaikat.

Mindkét esetben nem érdemlik meg a támogatást.

2016. jan. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az 5-ös jót írt.

Nem nekem kell szolgálnom a pártokat, hanem nekik kell a figyelmet felkelteni.

2016. jan. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én egy hungarista pártra lennék nyitott.
2016. jan. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A 24 párt közül melyikre is szavazzak. Hmmm.

[link]

Lehetséges hogy az ilyen korrupt választási pénzeket felszedő pártokat kéne támogatni?

Ja, nem. Akkor marad a 24-ből 6-7 párt. Ezek viszont nem igazán nekem valók. Jobbik, Fidesz, MSZP, lmp, dk, együtt. Kösz nem.

Szóval igen, nyitott lennék egy új pártra és a többséggel tisztában vagyok.

2016. jan. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem mivel mindegyik egyforma és csak a saját zsebét tömi.

Ha liberális kormány van aktor Oszkó Péter vessz magának villát. Ha Fidesz akkor Szijjártó.

Most futball pályák épülnek, a Libsik meg az egészségügyet darabolták fel.


Az MSZP vizt díjat vezetett be a Fidesz elvette a nyugdíjakat. Rezsicsökkentést csinált de fizetősé tette az M 0-ást. Egykulcsositották az adót ha gy legyen már jó a gazdagéknak.

Az MSZP pedig a luxusadót pár hónapra rá eltörölte.

Mer milyen már h év 500.000 ft kell fizetni annak aki évente 200 milliót keres.


De szemétség tényleg.


Mikor tűnik már fel h a világon minden politikus egyforma ?

2016. jan. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!