Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnád a választási...

Támogatnád a választási törvény módosítását, amely értelmében 5 és 10 ezer fő közötti lakosságú települések testületét az alábbiak szerint választanánk meg?

Figyelt kérdés

Jelenleg 10 ezer fő felett vegyes rendszerben választják meg az önkormányzati képviselőket, 10-25 ezer fő között 8 képviselőt egyéni körzetekben, 3 főt pedig kompenzációs listáról, amely helyeket az egyes pártokra leadott, de elveszett szavazatok (azaz a vesztesekre leadott szavazatok) alapján osztanak szét (így pl. Orosházán 9 FIDESZ-es, 1 MSZP-s körzet van, de kompenzációs listáról MSZP-sek és Jobbikosok is jutottak be).

A törvénymódosítás szerint 5 000 és 10000 fő közötti települések esetében 6 képviselőt egyéni választókörzetekben, 2 képviselőt pedig kompenzációs listákról választanának meg. A jelenlegi rendszerben 8 képviselőt kislistáról választanak meg, azaz az összes jelölt egy listára kerül fel és ott 8 jelöltre lehet szavazni és a 8 legtöbb szavazatot szerző jelölt lesz képviselő. Szerintem ezen változtatni kell.


2016. jan. 24. 15:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Persze, ez nagyon fontos lenne.

Ennél érdekfeszítőbb nincs is.

2016. jan. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha én ezt támogatom jobb lesz?
2016. jan. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem meg így jó. Ezeket a kompenzációs listákat meg kéne teljesen szüntetni a nagyobb települések esetében is. Meg az országoson is.
2016. jan. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!