Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fiatalok (40 év alattiak),...

A fiatalok (40 év alattiak), kb hány %-a szavaz a Fideszre?

Figyelt kérdés

Szerintem a Fidesz szavazó tábora nagy részét a középkorúak és az idősek teszik ki.

Jól gondolom?


2016. jan. 23. 01:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
98%
A környezetemben egyedül a bevándorlásellenesség van támogatva, de annyira nem szeretjük. Van aki jobban, van aki kevésbé.
2016. jan. 23. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%

Jól gondolod.

Fiatalok körében a Jobbik a legnépszerűbb párt.

2016. jan. 23. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%
Nulla.
2016. jan. 23. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%

Nem sok fiatalt ismerek, aki fityiszes volna.

Vannak páran, de azok ilyen gazdag, sokgyerekes, templomba járó, szentfazék családból származnak, akiknek már a szüleik is Fidesz-szektások és ezt megörökölték tőlük.

3-4 ilyet ismerek körülbelül, ami elég kevés a többszáz, fiatal ismerősöm közül.

2016. jan. 23. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
59%
Se rájuk, se másra, mindegy ki kerül hatalomba, mind korrupt! Politikai megújulásra nincs esély, meg nem is olyan a magyar mentalitása, hogy normális politikust ki tudjon termelni szóval mindegy ki nyer!
2016. jan. 23. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
valószinűleg nem sok. de lehet hogy van erről is a neten egy statisztika, amit pesten 1000 emberből állítottak össze...
2016. jan. 23. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

A fiatalok körében már nem sokan vallásosak.

Többnyire csak azok,akikbe ezt belenevelték.

2016. jan. 23. 03:01
 8/14 A kérdező kommentje:

"Se rájuk, se másra, mindegy ki kerül hatalomba, mind korrupt! Politikai megújulásra nincs esély, meg nem is olyan a magyar mentalitása, hogy normális politikust ki tudjon termelni szóval mindegy ki nyer!"


Inkább ez a magyar mentalitás,hogy "úgy is mindegy".

Ezért is szavaznak sokan a fideszre,mert "nincs más alternatíva".

Pedig ez nem igaz.


A mentalitás pedig változhat.


Eleve ott kezdődik a baj,hogy sok gyereknek már a szülei otthon megmondják kire kell szavazni.

Utána sem járnak,azt sem tudják mire szavaznak,csak "amit apu-anyu mondott".

Ezért kellene már középiskolában is politikai alapismereteket,és gazdasági alapismereteket tanítani,hogy mire szavazásra jogosultak az emberek,akkor tudják is,hogy mire,kire szavaznak.

2016. jan. 23. 03:06
 9/14 anonim ***** válasza:
52%

szerintem elég jelentős részük fidesz szimpatizáns lehet egy esetleges kötelező állásfoglaláskor


a jobbikosok tipikus hangos idióták, a baloldal pedig a fiatalok számára már egyáltalán nem vállalható alternatíva

2016. jan. 23. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
58%

25-35 közötti korosztályban még nem találkoztam élő emberrel, aki felvállalta volna, hogy fideszes.

(Ez alól egy kivétel van, akinek az apja képviselő.)

De a 40-65 korosztályból is inkább csak fideszellenesekkel találkoztam.

Szerintem a választás is bunda volt.

2016. jan. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!