Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért jó, ha megint bürökráció...

Miért jó, ha megint bürökráció címszó alatt több ezer ember veszti el az állását?

Figyelt kérdés

Nem elég, hogy a vasárnapi boltzár miatt rajtam kívül több ember elveszti az állását, mert valami budapesti főfő így dönt. Majd elhelyezkedik az ember egy állami szervnél erre meg...!

Értem én, hogy valahonnan el kell szívni a pénzt, hogy a testvérreklámon felbuzdult emberek légyottjai után fizetni tudjanak vagy akár a saját zsebük tartalmát növelni vagy újabb stadionok építését finanszírozni, de legalább mondanák, hogy azon dolgozók, akik azon a helyen vannak, amik jogutód nélkül szűnnek meg, biztosítanak nekik munkát máshol! Egyéni szocproblem tudom, hogy nekem lehet, hogy megint valami budapesti emberke döntése miatt szűnik meg az állásom, azért ez elég frusztráló! És akkor jönnek az olyan felszólalások, hogy marasztalni akarják a fiatalokat, amikor az ilyen döntések hatására a fiatalok mellett az idősek is menekülnek, mert ellehetetlenítik a valóban dolgozni vágyókat!


2016. jan. 22. 21:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Jelenleg exponenciálisan növelik az országban a bürokráciát. A bürokrácia csökkentése az eljárások leegyszerűsítését, a felesleges adminisztráció eltörlését, az ügyintézés elektronikussá tételét és egyszerűsítését, gyorsítását jelentené. Azt jelentené, hogy kevesebb formális marhaságot ellenőrzünk és helyette érdemi szakmai munkával foglalkozunk.


A bürokrácia jelentősen növekedett például az egyetemi kancellárok kinevezésével és a döntéshozás tanszékekről való elvonásával.


A bürokráciát jelentősen növelik azáltal, hogy a minisztériumok létszámát felduzzasztják (ott szinte mindenki felesleges bürokrata, hiszen mi más lehetne) közben fontos szakmai munkát végző szervezeteket felszámolnak.


Bürokráciacsökkentés címén pont az értékes, nem bürokratikus, hanem szakmai intézeteket, tudományos, oktatási, kulturális intézményeket szüntetik meg és bürokratákat vesznek fel helyettük a minisztériumokba:

1. Magyar Nyelvstratégiai Intézet

2. Felsőbbfokú Tanulmányok Intézete

3. BM Nemzetközi Oktatási Központ

4. Közszolgálati Személyzetfejlesztési Főigazgatóság

5. Országos Közegészségügyi Központ

6. Egészségügyi Nyilvántartási és Képzési Központ

7. Magyar Nemzeti Digitális Archívum és Filmintézet

8. Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet

9. Nemzeti Művelődési Intézet

10. Design Terminál Nemzeti Kreatívipari Központ

11. Hermann Ottó Intézet

12. Külügyi és Külgazdasági Intézet

13. Nemzeti Információs Infrastruktúra Fejlesztési Intézet

2016. jan. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
79%
Ez bonyolult dolog. Alapvetően Magyarorszagon brutálisan nagy az államapparátus. Ugyanakkor emellett csokken a lakossag,nem kell anyi embert kiszolgalni. Nő az elektronikus ugyintezes hatekonysaga es erre van igeny. Ugyanakkor kb a vizet gereblyéző hivatalok a felsoroltak vagy olyan munkat vegeznek amit mas hivatalok is vegeznek.
2016. jan. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Kedves 6os, elfelejtetted az irasom elso felet, ahol irtam hogy eladokent dolgoztam. Nem azert nyavalygok mert szegeny kozalkalmazott vagyok, hanem mert masodjara vesztem el a munkamat valami kedveske gondolata miatt. Jo otlet persze hogy elektronikusan intezek mindent, de emiatt nyomoroghatok penz nelkul ujra. Es valoszinuleg honapokig lehetek munka nelkul, mert nincs sok csokos ismerosom... kezdjuk azzal hogy az eladoi munkamat sem hagytam volna ott, csak tobb embert elbocsatottak, mentek akik nem kapnak vegkielegitest:)
2016. jan. 23. 10:10
 14/16 anonim ***** válasza:
a vasárnapi boltzár miatt a statisztikák alapján még több embert is vettek fel... más oka lehet, hogy kirúgtak
2016. jan. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nekem már vagy tíz munkahelyem volt. Vagy meg szünt vagy szezon munka volt vagy én váltottam. Sokan vannak így. Most egy gyárban dolgozom már 10 éve. Biztos állás én ugyan ott nem hagyom soha. Ajánlom ne siránkozz nézz másik állás után mint a többi ember mert így éhen halsz.
2016. jan. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Igen, a munkahely nem szent dolog mostanában, és ha a fölöslegesen túlterebélyesített adminisztrációt használhatóra és praktikusra alakítják mindenki nagy megelégedésére, azt csak üdvözölni lehet, hosszabb távon közvetve hozzájárul ahhoz, hogy könnyebb legyen állást találni Magyarországon.


A valódi probléma az, hogy senkinek esze ágában sincs praktikusra redukálni az állami pénzégetőket, köztük a beteges formanyomtatvány-imádatot.

2016. jan. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!