Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért jó, ha megint bürökráció...

Miért jó, ha megint bürökráció címszó alatt több ezer ember veszti el az állását?

Figyelt kérdés

Nem elég, hogy a vasárnapi boltzár miatt rajtam kívül több ember elveszti az állását, mert valami budapesti főfő így dönt. Majd elhelyezkedik az ember egy állami szervnél erre meg...!

Értem én, hogy valahonnan el kell szívni a pénzt, hogy a testvérreklámon felbuzdult emberek légyottjai után fizetni tudjanak vagy akár a saját zsebük tartalmát növelni vagy újabb stadionok építését finanszírozni, de legalább mondanák, hogy azon dolgozók, akik azon a helyen vannak, amik jogutód nélkül szűnnek meg, biztosítanak nekik munkát máshol! Egyéni szocproblem tudom, hogy nekem lehet, hogy megint valami budapesti emberke döntése miatt szűnik meg az állásom, azért ez elég frusztráló! És akkor jönnek az olyan felszólalások, hogy marasztalni akarják a fiatalokat, amikor az ilyen döntések hatására a fiatalok mellett az idősek is menekülnek, mert ellehetetlenítik a valóban dolgozni vágyókat!


2016. jan. 22. 21:44
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Bürokrácia :D elírás bocsánat
2016. jan. 22. 21:46
 2/16 anonim ***** válasza:
Egyenlőre nagyon "kamu" intézkedésnek tűnik, és esélyes, hogy "névváltoztató" csökkentés lesz, bemegy a feladat, az emberekkel együtt egy minisztérium alá, és ugyanazt folytatják, mint eddig, de el lehet mondani, hogy "csökkent a minisztériumok/szervezetek száma", milyen jó ez.
2016. jan. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Nem fogják azt mondani,hogy biztosítanak munkát máshol, mivel állítólag a cél:felére csökkenteni a közszférában dolgozók számát.Mondjuk,kezdhetnék talán a Parlament környékén,a politikában,de nyilván nem fogják.A versenyszférába akarják terelni a közalkalmazottak felét. Ez meg szerintem csak úgy lehetséges,ha csökkentik a vállalkozások terheit,vagy esetleg csontig benyalnak az ősellenségnek(külföldi tőke,multik).
2016. jan. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
#2:Szerintem egyáltalán nem biztos,hogy kamu.Viszont a minisztériumok lesznek a sorban az utolsók,ahol tényleges elbocsátások lesznek.Van elég közalkalmazott nélkülük is: postások,kórházak(úgyis sok a nővér,nem igaz?!),stb.,stb. Államtitkárokból,tanácsadókból,stb.,viszont soha nem elég.
2016. jan. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
A postai dolgozók nem közalkalmazottak...
2016. jan. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

#4


Ezért írtam, hogy egyenlőre néz ki úgy és nem azt, hogy "biztos kamu": De a jelen tervek szerint minden jogutóddal szűnik meg, kivéve a legaktívabb, közel kihagyhatatlan földalapú támogatáselosztó-monitoringoló MVH-t (ráadásul a "talán jövőre" kategória az MVH), sőt a HVG-s cikk egy kultúrális intézményfelügyelő "második KLIK"-et is említ, ami szintúgy nem túl "bürokráciacsökkentő"

2016. jan. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
59%
Igen ez egyéni szoc probléma. Csak a közalkalmazottak és a köztisztviselõk hiszik azt hogy õk különbek a többi embernél. Szerinted a hétköznapi emberrel ki törõdik mikor szûnik meg a munkája ? Senki. Engem tudod mi frusztrál ? Hogy egy 3000 es falup.mesteri hivatalában 8-10 irodista dolgozik. És ha korán mész még nem is tetszik nekik mert még kávézgatnak meg a piacot járják és ott sincsenek. Petsze pénteken már délben hazamennek. Majd elmész te is egy összeszerelõüzembe vagy gyárba mint a többi ember.
2016. jan. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

#7


Róluk abszolút senki nem beszélt, se Lázár, se a kérdező.

2016. jan. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
#5:Hopp,tévedtem,van ilyen.De végülis lényegtelen, akkor ott az oktatás,egészségügy,közigazgatás,stb.Aligha a minisztériumokkal kezdik.
2016. jan. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Az állami szféra dolgozóit a versenyszférában dolgozók tarták el.

Már rég meg kellett volna lépni ezt a csökkentést!

2016. jan. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!