Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem politizálnak a...

Miért nem politizálnak a magyar fiatalok?

Figyelt kérdés

Pont nekik kellene a leginkább, mert ők vannak lázadó korban, ők a legtetterősebbek és az ő jövőjükről van szó.

Akkor hol a probléma?


2016. jan. 11. 00:15
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

én politizálok

de mivel se fideszes, se jobbikos nem vagyok, ellenben baloldali/liberális, így bármikor mikor nem baloldali közegbe politizálok akkor megkapom hogy hazaáruló, zsidó, libsi, és a többi

ez azért az alaphangulatomat megadja ahhoz, hogy nyíltan politizáljak :D


+ igazából mint balos, én minek politizáljak?

a fideszeseknek ha felhozom az elmúlt 6 év dolgait, adóit, Habony, L Simon, Szijjártó, Rogán sokszorosan módosított adóbevallását, Mészáros, kisvasút, stadion, oktatás leépítését, Questor, "Civil" CÖF-öt, azt hogy addig mindent Simicska nyert amíg jóba voltak, összeveszésük után pedig kitiltották a Közgépet a pályázatokról, Orbán familia pályázatnyerései, a legdrágább vonat európában Bp és Esztergom között ami tuti nem lehúzás volt áh, ingatlanokkal való csalás belső kerületben, MNB költekezése, fontos pozíciókba fideszesek rakása, hatalmi ágak szét nem választása, a sport elpolitizálása, stb, akkor is annyit kapok érdemi válasznak hogy "ez kamu" meg "akkor is emútnyócév" és ilyen szintű válaszok


ha meg egy jobbikoson számonkérem, hogy ő, vagy a pártja miért nem aktivizálódik, a haza látványos, el nem rejtett lerablásán, mikor a magyar földeket eladják, mikor új kiskirály családok alakulnak 1400 hektáros földdel, akkor miért tűrik ezt bélkésen, csendben, és foglalkoznak inkább azzal hogy I <3 oroszország? lehet túlzás, és én is eleinte röhögtem rajta, de ma már úgy látom, hogy a jobbik biza' eléggé a fidesz hátát védi, és míg az mnsz ellen bármiért utcára vonultak, utcára küldették az embereket, most történhet BÁRMI, ők majd semmit se csinálnak, max fb-n morgolódnak egyet

mikor volt még fidesz elleni baloldali szervezésű tüntetés, a jobbik ott is felszólította a szimpatizánsait h vagy ne menjenek, v csak pártjelölés nélkül mert ők ezzel nem azonosulnak...



na én ezért nem politizálok... mert vagy a falnak beszélek, és semmi releváns választ nem kapok, vagy nem a falnak beszélek, és hazaáruló zsidónak vagyok beállítva (egyik se vagyok)

pedig politizálnék, mert kell politizálni, hát az ember mindennapjainak része a politika, kell alakítani, bele kell szólni, amíg még demokrácia van...

2016. jan. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:

na előző vagyok :D

igen tudom hogy így paradox amit írtam, az utolsó "ezért nem politizálok"-nál kimaradt egy 'szívesen'

2016. jan. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

# 20/22 Időpont ma 12:57


Nem. De látszik, hogy soha a büdös életben nem olvastál Átlátszót, mert "há' az ideológiai izé..he". :-D

2016. jan. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
miért olvasnék? semmi kedvem 1 millióképp másként leírva látni hogy stadionok meg szemét fideSS meg diktatúra ...
2016. jan. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
Inkább dolgozok és megoldom saját magam a problémáim. Az a baj az emberekkel, hogy a politikusoktól várják a megoldást.
2016. jan. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

kedves utolsó!


a politika már nagyon régóta nem a saját problémáinkról szól

2016. jan. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

# 24/26 Időpont ma 17:41


Na, látod, ezt hívják korai elmezavarnak és prekoncepciónak. :-) Tipikus a körödben, szóval nem gáz.

2016. jan. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
szerintem független ellenzékiként semmiféle erkölcsi alapod nincs engem fikázni...
2016. jan. 12. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

Ez az egész csevegés arról szól, hogy ki mit csinált rosszul. Meg arról, hogy ilyen közegben nem lehet. Továbbá arról, ki mikor érzi úgy, hogy a lelkébe gázoltak.

Igen, ahol sok a sár, ott bizony sáros lesz, aki arra téved. Akár akarja, akár nem. És a választás csak abban lehet: vagy eltakarítjuk a sarat, vagy abban tapicskolunk végig.

Ha az előbbit választjuk, nem kerülhető el, miként tegyük. Egy biztos, acsarkodással nem lehet, hiszen éppen ez az egyik sárféleség.

Talán lépjünk hátra és nézzük az egész folyamatot kellő távolságból. Az emberek közösségének tevékenységét muszáj szervezni valahogy, különben káosz lesz. A világtörténelem arról szól, hogy különféle módon vezették az emberek tömegeit. A vezetés a kezdetektől a politikát jelenti. Az tehát nem kerülhető meg. Van, szükség van rá, a kérdés inkább az, miként alakítsuk. Van egy további dolog. Az emberek bármire rákényszeríthetők, de akkor folyamatosan ellenőrizni kell őket, és mindig silány munkát végeznek. Ezt is ősidők óta tudják. Ezért az embereknél el kell érni, hogy a munkát önként, belső kényszerből végezzék. Erre két mód van. Vagy megfelelően ösztönzik őket, vagy átverik, elhitetnek velük hazugságokat és a tömeg lelkesen megy a saját vesztébe. A kettőt lehet vegyíteni is.


Itt a vita mindig arról szól, mit kéne csinálni. Fantasztikus álmodozások vannak, szinte könnyeznivaló elképzelések születnek (aztán fikázzák őket). De nagyon keveset olvasok arról, mindezt hogyan kéne elérni. Ez azért van, mert célokat kitűzni rohadtul könnyű, kivitelezni azonban nehéz. Sőt, annak során derül ki, miféle dilettáns célokról is van szó.


A politika folyamatosan van, jelenleg egyre rosszabb és nemcsak nálunk. Ennek oka, hogy mindig is az érdek mozgat mindenkit, csak eddig elég sokan átlátták a disznóságokat. Nem biztos, hogy tudtak tenni ellene, de látták. Mára a technikai fejlődés oda vezetett, hogy az átverést el lehet takarni. Az embereket meg lehet figyeli, van rá eszköz (aki képes megszerezni, és képes megtanulni a használatát). Ma lehet adatot gyűjteni szokásokról, ma lehet ezek alapján befolyásolni emberek tömegeit. Ezért a technikai lehetőségek fejlődésével a tömegek lehetőségei között egyre inkább nő a szakadék. Aki kicsi korában nem tanult meg egy sor dolgot, később erre akkor se lesz esélye, ha hirtelen milliárdos lenne. Mert nem csak a pénzen múlik. És ez azt eredményezi, hogy egyre többen lesznek, akiknek soha többé nem lesz esélyük felzárkózni, és lesz egy szűk réteg, amely bármit tehet. Ez nem emberi rosszaság, hanem a lehetőségek kihasználása és az élet abból következő további minősége.


A fiatalok ezt látják, meg azt, hogy tanulni nem érdemes. Legalábbis a felszín ilyen. Azt már nehezebb átlátni, hogy a tudás hogy hajt hasznot. Mégpedig rettenetesen nagyot. Az 1930-es évek nagy fizikus generációjának fiatalkori lehetőségei elég csekélyek voltak. Mai szóval, mehettek mosogatni Angliába. De mivel okosak voltak, más módszert választottak. Ráment vagy 10 évük, viszont utána azt vette észre a világ, ők a működésének (legalábbis jó részének) irányítói. Meghatározták (ős ők határozták meg!) merre tartson a fejlődés, befolyásoltak elnököket, és politikusokat, miközben ők maguk látszólag nem politizáltak. Pedig kőkeményen tették. A mai fiatalok nem érzik fontosnak a tanulást, vagy ha igen, rendkívül sekélyes célokért. Ez látszik a számtalan hozzászólásból, akár politika, akár tudomány, akár más kategória a téma. Emiatt a mai bonyolult politikai manővereket nem látják át. Márpedig aki valamit nem ért, azt utálni fogja (lásd, iskolai matematika). Ezért utálják a politikát, ezért nem szállnak bele, és nem értik, miért lenne fontos neki. Nem butaságból nem értik. Inkább a dolog rendkívüli összetettsége miatt, meg azért, mert nagyon sok energiát kell belefektetni az átlátásába. És nem érzik, hogy az megtérülni. Vagyis nincs motivációjuk. Nem lehet olyan szimpla válaszokkal elintézni ezt, hogy ki kit fikáz, vagy épít-e Orbán a háza tetejére is stadiont. Ez nem Simicska, vagy Rogán mérhetetlen csalásairól szól, ez annál sokkal többről. Talán ahhoz hasonlítható, amikor valaki azt mondja, a telet nem lehet megváltoztatni, ezért mindig oda költözök, ahol nyár van. A vicc az, hogy ez a képzet is hamis. Aki nem érti, miért, nem is lehet fél óra alatt elmagyarázni neki. Azaz e fórum nem alkalmas ilyen dolgok tisztázására, igaz, nem is erre találták ki.

De talán több együttműködéssel, megértéssel mégis jutnánk valamire.

2016. jan. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

itt egyedül a "független ellenzék" ragaszkodik mindenáron, hogy mindent a korrupcióval magyarázzon

szerintem nagyon sokan azért többet gondolnak a politikába

2016. jan. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!