Lesznek valaha becsületes politikusaink? Vagy úgyis elrontja őket a már meglévő rendszer?
Nem tudni. Bármi jöhet.
De most képzeld magad egy képzeletbeli, becsületességre törekvő vezető helyébe.
Hogy tudsz a vezetői szerepben teljesen tiszta maradni lelketlen, milliárdos, pszichopaták közt, akik nyíltan a szemedbe mondják, hogy vagy támogatod őket vagy összefogva ellened fordulnak, kicsinálnak és olyat raknak a helyedre, aki az érdekeiket szolgálja?
nem valószínű, én nem hiszek benne.
Még Vonáról is kiderült hogy MLM-et nyomta keményen, ráadásul ő tanította be az ügynököket, hogy hogyan palizzanak be embereket. Mondjuk nem is tagadta
"Még Vonáról is kiderült..."
Már nem értem, hogy miért ne derülhetett volna ki róla?
Mi a tököm az az ember, valami Jézus Krisztus nektek, vagy mi a gyík?
"MÉG VONÁRÓL IS!"
Hát bes.arok...
Ott van pl. Soros György. Eléggé kétes megítélésű ember, idehaza is vannak érdekeltségei. Szó nélkül bedöntötte az angol fontot, kis híján becsődöltette az OTP bankot, mellette pedig kőkeményen pénzelt fegyveres konfliktusokat és lejáratókampányokat.
Szerinted ki merne egy ilyen ember érdekeltségeinek komolyabban keresztbe tenni?
A politikai rendszer és a hatalom vonzza az érdekembereket a hatalom közelébe. A politikának meg szüksége van gazdasági hátországra is, mert ha nem épít ki, akkor a már kiépült érdekcsoportok fognak maguknak kreálni az érdekeiket teljesítő politikai formákat.
A demokrácia legnagyobb hátránya, hogy gazdasági erővel politikai hatalomhoz lehet jutni, és át lehet venni egy ország irányítását, amennyiben a hatalomra törekvő elegendően nagy gazdasági háttérrel rendelkezik. Például Simicska kitalálja, hogy fölvásárolja az összes sajtót, létrehoz egy pártot, kitalálja, hogy mik azok a szlogenek, amiket a legszívesebben hallgatnak az emberek, pont olyan pártot csinál, megfizeti a képviselőjelölteket, és a gazdasági hatalomból való részesedést kínál nekik, és miniszterelnök lesz, vagy keres egy embert akit megszavaznának, de megállapodik vele, hogy majd ezt és ezt tegye.
Igen, a politika és a gazdasági érdek összefonódik, mert ha nincs a politikai tömörülés mögött gazdasági hátország, az az erő, amelyiknek van, elsöpri.
Tehát demokráciában én úgy gondolom nem lehetséges gazdasági manipulációk nélkül kormányozni.
Becsületességhez fel kéne számolni a demokráciát, egy autoriter vezetésű társadalmat kellene létrehozni, mondjuk ennek a csúcsán egy olyan szervezet lenne, mint a nemzet színészei, 12 darab és csak kihalással kerülhetne be új, ez a testület vizsgálná felül, hogy megfelelően tevékenykedik-e az ország vezetője. Ha nem, akkor eltávolítaná. A testület tagjairól is egy hasonló, de mégnagyobb számú emberből álló testület döntene, amelynek tagjai lennének az ország meghatározott területeinek köztiszteletben álló személyiségei. Viszont a vezetőnek nem demokratikusan, hanem autoriter módon kellene a hatalmát gyakorolnia. Kb olyan módon, mint Kínában van, megfelelő, és elismert juttatásokat adni annak, aki az ország érdekében cselekszik, de aki ügyeskedni próbál, annak halálbüntetést.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!