Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem lenne-e szükség az ország...

Nem lenne-e szükség az ország átalakítására?

Figyelt kérdés

Alapvetően arra gondolok, hogy mind az Országházban, mind a közigazgatásban szükség lenne változtatásokra.

A mai megyéket átnevezhetnék újra vármegyékre, és ezeket különféle régiókba sorolnánk be. Pl.: a mai Észak-Magyarország a Királyság idejében Felvidékhez tartozott, így Zemblén, Abaúj-Torna, Heves, stb. lenne (Dél-)Felvidék, Szabolcs, Szatmár, Bereg(-Ung-Ugocsa), Hajdú, Bihar, Békés, Jász-Nagykun-Szolnok Tiszántúl (bár utóbbi nem teljesen a Tiszántúl része), Csongrád, Bács-Bodrog, Pest-Pilis-Solt-Kiskun Duna-Tisza-köze, stb.

Az egykori kis- és köznemesi leszármazottak visszavehetik birtokaikat, de a földjeiket a mezőgazdaságban elhelyezkedő paraszti réteg ugyanúgy használná. A föld utàn a nemesek, a földhasználat után a parasztok fizetnének adót.

A parasztság nem öröklődne, mint a feudalizmusban, hanem csak a mezőgazdaságban dolgozókat fedné le.

Minden vármegyének lenne járásonként 2-3 képviselője, akik a vármegye fejlesztésén ügyködnének. A régiók vármegyék laza szövetségei lennének. A régiófejlesztés nem az EU-s pénzekből történne, hanem a földeken megtermelt terményeket nemcsak itthon, hanem a világpiacon is lehetne értékesíteni. Ez a pénz még bőven nem elég fejlesztésre, ezért a turizmusból és egyéb ágazatokból beszedett pénz egy részét is erre fordítanánk.

A vármegyei gyűlések képviselőit kétévente választanánk, a régiós gyűlések képviselőit három. Az Országházban ülésező Nemzetgyűlés tagjait négy. Az államfő a Horthy-rendszerhez hasonlóan a kormányzó lenne, de a kérdésekben a Nemzetgyűlés döntene.

Ebben a rendszerben a földreformok mellett a "demokrácia" is megváltozik: a vármegyei, régiós, és a nemzeti képviselők nem üthetnék egymást, tehát aki képviselő Baranyában, nem lehet a Parlamentben.

Pártok helyett egyéni képviselők lennének.



2015. dec. 29. 13:14
 1/10 A kérdező kommentje:
Ezen a gondolatmenetének még sokat kell fejleszteni, ugyanis nagyon kezdetleges lenne a megvalósításhoz.
2015. dec. 29. 13:16
 2/10 anonim ***** válasza:
Minek akarsz te még több ingyenélő politikust meg bürokráciát?
2015. dec. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Amikor nincs gyűlés, kihajtanánk őket közmunkázni, vagy a földekre.
2015. dec. 29. 13:23
 4/10 anonim ***** válasza:
96%
Tulajdon kép mindenkinek munkát adnál, de felosztanád az országot kicsi diktatúrákká, ne legyen a parasztnak semmije, és nem is örökölhetnének. Csak az életért és az ételért dolgozni a mai világban kluxus
2015. dec. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

Nekem jobb ötletem van.

Alakítsuk át az országot egy 13. századi királysággá és éljünk meg abból, hogy egy csomó turista ide akar jönni megnézni ezt a csodát.

És akkor még dolgoznunk sem kell, csak játszani a szerepet.

2015. dec. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Miért ne örökölhetne?

Egyrészt, a paraszt gyerekei nem parasztok. Ez a kérdés csak a földre terjed ki. Lehet pl.: ügyvéd, tanár, közgazdász, orvos, építész, mérnök, stb. De ha akarja, örökölheti az apja munkáját.

A szülő vagyonát megkapja (pl.: ha orvos, és nem kell a traktor, eladja, ha van pénz, nem kell az örökség után adózni).

2015. dec. 29. 13:35
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát megnézném, hogy ki dolgozna azon a földön amit elvettek tőle és odaadtak másnak.
2015. dec. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ezen kívül ez a rendszer a korrupció melegágya lenne. Amúgy nem sokba különbözik a mai rendszertől csak egy újabb terület egységet iktat be a megye és ország közé.
2015. dec. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Az egykori kis- és köznemesi leszármazottak visszavehetik birtokaikat, de a földjeiket a mezőgazdaságban elhelyezkedő paraszti réteg ugyanúgy használná"

És mit kezd a kisnemes Németországban dolgozó villanyszerelő dédunokája a magyarországi földbirtokkal? Ért hozzá, hogy kell művelni? Mi van akkor, ha az a terület ma már teljesen értéktelen?

"A régiófejlesztés nem az EU-s pénzekből történne, hanem a földeken megtermelt terményeket nemcsak itthon, hanem a világpiacon is lehetne értékesíteni"

Erre most is lenne mód, ha versenyképesek lennének az itthoni termékek a külföldiekkel. De sokszor még nyáron, szezonban is olcsóbb a boltoknak Spanyolországból paradicsomot hozatni, mint itthonról beszerezni. Ezen nem tudom, miért segít az, hogy vármegyéink vannak és kisnemesek leszármazottai birtokolják a földeket.

Vagy csak én nem látom át az összefüggést?

2015. dec. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Személyesen kisnemesi leszármazott vagyok, itthon élek.

Nem a nemesség műveli a földeket.

Itt mindössze annyi, hogy egy nemesi itód a saját földjeit jobban tudja kezelni (bérbeadás), mint a politikusok.

A magyar termék versenyképes lenne, csak -mivel alig veszik- nagyon drága. A minőség megvan.

2015. dec. 29. 18:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!