Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem lett volna jobb, ha Ákos...

Nem lett volna jobb, ha Ákos inkább azt mondta volna, hogy jobb lenne, ha egy család a férfi fizetéséből meg tudna élni?

Figyelt kérdés
Apám Ausztriába jár ki dolgozni, simán volt annyi fizetése, hogy csak neki kelljen dolgozni a családból. Vagy ne legyenek ilyen magasak az albérletárak, hogy a magyar fizetések nagyrésze arra megy el, maradékból meg csak vegetálni lehet. Akkor már lehet beszélni, hogy a nő otthon vezesse a háztartást, biztos vagyok benne, hogy sokan szívesebben csinálnák ezt, mint hogy dolgozni kelljen.
2015. dec. 19. 10:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%
Amit ő mondott, az a "dilemma" csak az ő társadalmi osztályára érvényes, de ott az. Szerintem ő is "elszakadt" a magyar valóságtól, ezért nem azt mondta amit írsz.
2015. dec. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
60%
Édesanyád bevállalta, hogy függ valaki mástól. Ma már hülye az, aki ezt bevállalja. Én sem tenném.
2015. dec. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
#2 Miért nem? Miért függésnek fogod fel és miért nem valakihez tartozásként?
2015. dec. 19. 10:33
 4/15 anonim ***** válasza:
91%

Igen, amit mondott, az sok magyar nő számára csak álom, vagyis, hogy szívesen nevelgetné otthon a gyerekeket és vezetné a háztartást, és imádná a férfit, ha csak a férfi fizetéséből meg lehetne élni.

Ezért nincs semmi értelme annak, amit mondott, jelen gazdasági körülmények között, mert hiányoznak a feltételek hozzá.

Persze nem akarom megsérteni azokat a nőket, akiket ez nem elégít ki és kell nekik a munkahely kihívása, de a többség boldog lenne otthon, ha megtehetné.

2015. dec. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Az nem társadalmi probléma, hogy a nők 25 éves korukig egyetemre járnak, majd semmit nem érő diplomával elhelyezkednek valami betanított alja munkában, 40 éves korukig várnak a szüléssel, gyerek meg majd úgy születik, hogy egészségtelen és fogyatékos lesz?
2015. dec. 19. 10:42
 6/15 anonim ***** válasza:
6%

5: Dehogynem. Csak a hős liberális feminácik idáig már nem látnak el.


Ákos is egyébként pont erre utalt, politikai nézetektől függetlenül. Egy nőnek valóban nem az a dolga, hogy a munkaerőpiacon versenyezzen a férfiakkal.

2015. dec. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Andizsuzsi ***** válasza:
87%

Ez fizetésektől függetlenül sem biztos, hogy megállja a helyét. Édesanyád valószínűleg szeretett otthon lenni, "csak" anya és feleség lenni. Én a gyes alatt alig vártam, hogy visszajöhessek dolgozni. Imádom a férjem és a gyerekeimet, vezetem a háztartást, de nekem az nem lenne elég. A normális az lenne, ha eldönthetnék a családok, hogy hogyan szeretnének élni. Ha az első variációban, akkor annak is meglennének a feltételei, ha pedig egy nő úgy gondolja, hogy ő a munkában akar kiteljesülni, akkor annak is legyen meg a feltétele. Azonos teljesítményért azonos bér és előrejutási lehetőségekkel.

Valóban a nőnek nem "dolga" versenyezni a munkaerő piacon, de nincs is rá lehetősége. Ez itt a probléma.

2015. dec. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
26%
Egyedül életképtelen vagy kérdező?
2015. dec. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
80%
A férfinak az a dolga, hogy 65 évesen a munkahelyéről vigyék a hullaházba, hogy ne terhelje a nyugdíjkasszát, míg a nőé az, hogy otthon nevelje a 3 gyereket. Ez az illiberális nemdemokrácia alapelve.
2015. dec. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
43%
9: Ez az elv uralkodik már évtizedek óta itthon. Nőnek lenni a mai világban easy mode.
2015. dec. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!