Érdemes lenne újra beindítani a bezárt vaskohókat hogy a határkerítés megerősítésére legyen elég zártszelvény?
Nézd brutallov elvtárs itt te vagy az, aki a szocializmusra hajlik, meg hiszed azt, hogy "ipár csák nyerságrá" épülhet. Modom, felőlem halj meg hülyén!
(egyébként mennyit fizettél, hogy átengedtek közgazdaságtanból? :-D)
Csak azért nézz utána, mennyibe kerül az ércek kitermelése ill. szállítása és mennyibe a késztermék. Ha igaz lenne amit írsz, akkor ma a hazai energiaszektor teljes egészében biomasszával működne, mer' úgyé hát se uránérc se jelentős földgáz és kőolajlelőhely nincs az országban, akkor a te logikád szerint Magyarországon nem is gazdaságos fenntartani atomerőművet, földgáztüzelésű hőerőművet vagy mondjuk kőolajfinomítót, pedig mindből van! Te úgy csinálsz mintha a szállítás a késztermék árát a sokszorosára növelné, pedig valójában érdemben nem változtatja meg.
De gondolkodj egy picit visszafelé is, Magyarországon sok a bauxit, mégis haldoklik a hazai aluminimukohászat. Miért ha annyira igazad van, nem prosperálnia kellene?
De egyébként az is szórakoztató, hogy a hazai szénkészletek hiányáról értekezel, mikzben a magyar szénvagyon elég jelentős csak a jelenlegi világpiaci árak mellett érdemesebb importálni. De mondjuk ez is ellentmond a logikádnak tudom, szóval ne fáradsz magad.
20.50
nekem nem kell ilyen köszi.
Most láttam a spektrumon hogy az amerikai nucor cég vasérc helyett fémhulladékból csinál acélt!
www.nucor.com
Ez a technológia nekünk is jó lenne a határkerítés zártszelvényeinek gyártásához. A nucor csődbement kohókat támasztott fel. Ha a kormány kicsit megerőltetné magát akkor legalább egy de inkább 2 kohót újraindíthatna és átalakíthatna fémhulladék feldolgozásra. Európából mindenhonnan felvásárolhatnánk a fémhulladékot hogy egy tisztességes határkerítést gyártsunk belőle.
jól nyomod trollkodást, mit ne mondjak.
kitartó vagy az egyszer már biztos :D
Találtam pár képet ami segít elmagyarázni hogyan erősíteném meg a határkerítést.
1. [link]
Jól látszik hogy a kerítés oszlopokon horony van. Ezekbe a hornyokba daruval zártszelvény kerítéselemeket lehetne csúsztatni. A zártszelvény kerítéselem függőleges záróelemeinek akkorának kell lennie hogy belecsússzon a horonyba és minél kisebb legyen a holtjáték. A kerítést alkotó zártszelvények átmérőjére egymástól való távolságára(sűrűségére) várok javaslatokat. Milyen átmérő és sűrűség kell ahhoz hogy viszonylag olcsó legyen több száz km-es viszonylatban is, de a migránsok csak nehezen tudják átvágni?
Vannak olyan kerítésoszlopok is sajnos amelyeket horony nélkül kiviteleztek, ezekre bilinccsel lehetne zártszelvény kerítéselemeket rögzíteni a 2. kép szerint: [link]
Természtesen a képen láthatónál vastagabb, edzett acél bilincsekkel.
Felmerült bennem az a lehetőség hogy a macedón határ kerítéshez hasonlóan mi is készíthetnénk oldaltámaszokat a kerítésoszlopokhoz, ha netán több százan nekifeszülnek akkor se tudják kidönteni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!