Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szögacél vagy zártszelvény...

Szögacél vagy zártszelvény jobb kordonnak?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Málnabokorhoz keresek oszlopot, amik közé drótot feszitenék. Melyik lenne jobb, a 20x20x2mm-es zártszelvény vagy a 20x20x3mm-es szögvas?

2015. nov. 16. 12:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Egyik sem, túl gyenge mindkettő. (Amúgy a szögvas erősebb, de nem annyira időtálló a falvastagság miatt.)

1"-os fekete csövet vegyél, ez a minimum. Teljesen körülépített, szélvédett helyen, 2 m-enként rakva lehet 3/4-es is, akkor csak a végeken legyen 1-es. (Kívülről kifeszítve vagy belülről támasztva.) Teljesen nyílt helyen, az uralkodó szélre merőlegesen a végeken 5/4, közbülső helyeken 1 col kell legalább.

Legjobban jársz, ha veszel bontott víz-gázcsövet, hirdetésből, vagy fémhulladék-felvásárlótól, ezeket betonozod be. (Átvevőhelyen elvileg nem szabad eladni, de azért sok helyen szoktak eladni vagy cserélni, én is így cseréltem nemrég össze-vissza vasakat csőre.) Bármi erősebb idom jó amúgy. (Szögvasból kb. 40x4-es felelhet meg a colos csőnek.)

Szőlőnél láttam már olyat, hogy a szél az 50x5-ös szögvasból lévő támrendszert lefektette. Igaz, a málna ennél kevésbé veszélyes, de azért ha jól kezeled, és 2,5 hosszú hajtásokat hoz, akkor abba is bele tud kapni a szél.

2015. nov. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Bocsi, az elején azt akartam írni, hogy a zártszelvény erősebb. (Kevésbé csavarodik.)
2015. nov. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!